Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vlajková loď Nokie se Snapdragonem 835 má přijít v červnu

8.3.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Nokia se na trh s mobily vrací pozvolně, ale přesto bychom se ještě v první polovině roku měli dočkat vlajkového modelu této značky. Kromě přibližného termínu představení jsme se dozvěděli také některé klíčové parametry.
Na veletrhu MWC 2017 v Barceloně předvedla společnost HMD Global několik novinek pod značkou Nokia. Smartphony Nokia 3, 5 a 6 nabízejí neupravený a často aktualizovaný Android v kombinaci se zajímavým poměrem cena/výbava, tlačítkový mobil Nokia 3310 (2017) se zase vrací k nesmrtelné legendě. Přesto si mnozí posteskli nad tím, že nebyl představen žádný vybavenější model, který bychom mohli bez rozmyslu označit za vlajkovou loď. Už delší čas se mluví o tom, že takový high.endový smartphone je na cestě, ale bude představen až později. A nyní díky čínskému zdroji dostává konkrétnější obrysy.
Nokia Lumia 1020 z roku 2013


Pokud jsou dostupné informace správné, měla by být špičková Nokia představena letos v červnu. Není ovšem jasné, zda se jedná o termín platný pro mezinárodní trhy, nebo se nejprve dočkají zájemci z Číny jako v případě Nokie 6. Novinka by měla přijít ve dvou variantách, které se budou odlišovat velikostí displeje. Jeden nabídne menší, druhý zase větší úhlopříčku, konkrétní čísla však zatím neznáme. O pohon se ovšem nejspíš postará Snapdragon 835, jeden z nejvýkonnějších procesorů současnosti. Qualcomm se zatím potýká s nedostatkem čipů, který by mohl mít za následek zdržení Galaxy S8. Vlajkový model s logem Nokia má být ovšem uveden o několik měsíců později, kdy snad bude problém s nedostatkem procesorů už zažehnán.

Smartphony by měly být dostupné se 4GB i 6GB operační pamětí. Dalším známým parametrem je potom minimálně 23MPx zadní fotoaparát, který však patrně nebude využívat technologii od Carl Zeiss jako starší Nokie. Tato informace byla potvrzena přímo na twitterovém profilu Nokia Mobile, když se dotazoval jeden z fanoušků. Zatím není jasné, zda bude využíván duální snímač či jiné vychytávky. Cena špičkové Nokie na čínském trhu je odhadována na minimálně 4 000 juanů, v přepočtu bezmála 15 000 Kč bez DPH, ale to už se dostáváme k čirým spekulacím.

Opět musíme upozornit, že se jedná o nepotvrzené informace, a tak musíme počítat s variantou, že high-endová Nokia nebude představena v daný termín nebo nabídne rozdílnou výbavu.

Zdroj: News.mydrivers.com
reklama