www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců

Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců
, , aktualita
Hospodaření automobilky Tesla je velmi bedlivě sledováno, a aby i další čtvrtletí bylo ziskové, rozhodla se společnost dát sbohem 7 % svých zaměstnanců. Potřebuje totiž zlevnit výrobu Modelu 3 a přijít se základní verzí elektromobilu.
reklama
Automobilka Tesla je jedním z nejdiskutovanějších témat na poli automobilismu. Ať už se to týká výroků Elona Muska, problémům s výrobou nebo hospodaření společnosti. Ta dosud zaznamenala jen tři zisková čtvrtletí, a aby i to nynější a následující byla zisková, hodlá pro to učinit několik kroků. Už jsme hovořili o ukončení provizního systému, dalším oznámením je propuštění 7 % zaměstnanců. Z nynějších 45 tisíc lidí by tak společnost mělo opustit zhruba 3150 lidí. Není to zdaleka první propouštění, v červnu 2018 bylo v zájmu snížení nákladů propuštěno dokonce 9 % lidí.
 
Tesla logo
 
Musk krok zdůvodnil i tím, že Tesla se musí snažit podstatně více než její zavedení konkurenti a zároveň poděkoval všem za práci, kterou odvedli, ačkoli se budou muset se společností rozloučit. Cílem je především nastartování výroby levnějších verzí Modelu 3, jehož cena by se měla pohybovat okolo 35 tisíc USD a jeho výroba musí být zisková. Ještě nedávno kolovaly zvěsti, že by Tesla neuměla vyrobit toto auto s náklady pod 38 tisíc USD, takže je jasné, že potřebuje někde ušetřit, aby nešlo jen o produkty pro bohaté, ale o lidovější vůz.
 
Pozice pro Teslu je těžší i z toho důvodu, že v USA byly sníženy státní dotace na nákup Tesly ze 7500 USD na 3750 USD, což automobilka začala částečně kompenzovat snížením ceny všech svých vozů o 2000 USD. Problémem navíc je, že dotace bude v polovině tohoto roku (1. července) opět snížena, a to na 1875 USD. A od začátku roku 2020 to bude čistá nula.
 
Tesla Model 3
 
Musk také řekl, že vedle uvedení nejlevnější verze pro USA za 35 tisíc USD (a přitom se ziskem) je také cílem uvedení alespoň střední varianty na všechny trhy, tedy i v Evropě a Asii. Tam se totiž zatím prodává jen ta nejdražší. Akcie společnosti na uvedená prohlášení ale nezareagovaly zrovna pozitivně, došlo k výraznému téměř 13% propadu za $347 na $302 (nyní po after-marketu necelých $305).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik