www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců

Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců
, , aktualita
Hospodaření automobilky Tesla je velmi bedlivě sledováno, a aby i další čtvrtletí bylo ziskové, rozhodla se společnost dát sbohem 7 % svých zaměstnanců. Potřebuje totiž zlevnit výrobu Modelu 3 a přijít se základní verzí elektromobilu.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla je jedním z nejdiskutovanějších témat na poli automobilismu. Ať už se to týká výroků Elona Muska, problémům s výrobou nebo hospodaření společnosti. Ta dosud zaznamenala jen tři zisková čtvrtletí, a aby i to nynější a následující byla zisková, hodlá pro to učinit několik kroků. Už jsme hovořili o ukončení provizního systému, dalším oznámením je propuštění 7 % zaměstnanců. Z nynějších 45 tisíc lidí by tak společnost mělo opustit zhruba 3150 lidí. Není to zdaleka první propouštění, v červnu 2018 bylo v zájmu snížení nákladů propuštěno dokonce 9 % lidí.
 
Tesla logo
 
Musk krok zdůvodnil i tím, že Tesla se musí snažit podstatně více než její zavedení konkurenti a zároveň poděkoval všem za práci, kterou odvedli, ačkoli se budou muset se společností rozloučit. Cílem je především nastartování výroby levnějších verzí Modelu 3, jehož cena by se měla pohybovat okolo 35 tisíc USD a jeho výroba musí být zisková. Ještě nedávno kolovaly zvěsti, že by Tesla neuměla vyrobit toto auto s náklady pod 38 tisíc USD, takže je jasné, že potřebuje někde ušetřit, aby nešlo jen o produkty pro bohaté, ale o lidovější vůz.
 
Pozice pro Teslu je těžší i z toho důvodu, že v USA byly sníženy státní dotace na nákup Tesly ze 7500 USD na 3750 USD, což automobilka začala částečně kompenzovat snížením ceny všech svých vozů o 2000 USD. Problémem navíc je, že dotace bude v polovině tohoto roku (1. července) opět snížena, a to na 1875 USD. A od začátku roku 2020 to bude čistá nula.
 
Tesla Model 3
 
Musk také řekl, že vedle uvedení nejlevnější verze pro USA za 35 tisíc USD (a přitom se ziskem) je také cílem uvedení alespoň střední varianty na všechny trhy, tedy i v Evropě a Asii. Tam se totiž zatím prodává jen ta nejdražší. Akcie společnosti na uvedená prohlášení ale nezareagovaly zrovna pozitivně, došlo k výraznému téměř 13% propadu za $347 na $302 (nyní po after-marketu necelých $305).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě
Oppo podruhé představilo své smartphony z řady Reno, které zahrnují i modely s periskopickým zoomem nebo podporou 5G sítí. Dostanou se na vybrané evropské trhy, a to už příští měsíc. Na nízké ceny ovšem nespoléhejte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
23.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik