www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců

Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců
, , aktualita
Hospodaření automobilky Tesla je velmi bedlivě sledováno, a aby i další čtvrtletí bylo ziskové, rozhodla se společnost dát sbohem 7 % svých zaměstnanců. Potřebuje totiž zlevnit výrobu Modelu 3 a přijít se základní verzí elektromobilu.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla je jedním z nejdiskutovanějších témat na poli automobilismu. Ať už se to týká výroků Elona Muska, problémům s výrobou nebo hospodaření společnosti. Ta dosud zaznamenala jen tři zisková čtvrtletí, a aby i to nynější a následující byla zisková, hodlá pro to učinit několik kroků. Už jsme hovořili o ukončení provizního systému, dalším oznámením je propuštění 7 % zaměstnanců. Z nynějších 45 tisíc lidí by tak společnost mělo opustit zhruba 3150 lidí. Není to zdaleka první propouštění, v červnu 2018 bylo v zájmu snížení nákladů propuštěno dokonce 9 % lidí.
 
Tesla logo
 
Musk krok zdůvodnil i tím, že Tesla se musí snažit podstatně více než její zavedení konkurenti a zároveň poděkoval všem za práci, kterou odvedli, ačkoli se budou muset se společností rozloučit. Cílem je především nastartování výroby levnějších verzí Modelu 3, jehož cena by se měla pohybovat okolo 35 tisíc USD a jeho výroba musí být zisková. Ještě nedávno kolovaly zvěsti, že by Tesla neuměla vyrobit toto auto s náklady pod 38 tisíc USD, takže je jasné, že potřebuje někde ušetřit, aby nešlo jen o produkty pro bohaté, ale o lidovější vůz.
 
Pozice pro Teslu je těžší i z toho důvodu, že v USA byly sníženy státní dotace na nákup Tesly ze 7500 USD na 3750 USD, což automobilka začala částečně kompenzovat snížením ceny všech svých vozů o 2000 USD. Problémem navíc je, že dotace bude v polovině tohoto roku (1. července) opět snížena, a to na 1875 USD. A od začátku roku 2020 to bude čistá nula.
 
Tesla Model 3
 
Musk také řekl, že vedle uvedení nejlevnější verze pro USA za 35 tisíc USD (a přitom se ziskem) je také cílem uvedení alespoň střední varianty na všechny trhy, tedy i v Evropě a Asii. Tam se totiž zatím prodává jen ta nejdražší. Akcie společnosti na uvedená prohlášení ale nezareagovaly zrovna pozitivně, došlo k výraznému téměř 13% propadu za $347 na $302 (nyní po after-marketu necelých $305).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei Kirin 990 má podporovat 4K 60p videa Huawei Kirin 990 má podporovat 4K 60p videa
Procesory Huawei/HiSilicon Kirin mají obvykle dostatek výkonu, nicméně jim dosud chyběla podpora 4K videa při 60 snímcích za sekundu. To by se mělo změnit s příchodem nového mobilního procesoru Kirinu 990.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elektrické MPV Mercedes-Benz EQV, sen taxikářů Elektrické MPV Mercedes-Benz EQV, sen taxikářů
Na jaře představila automobilka Mercedes-Benz koncept elektrického MPV s názvem EQV. Nyní se dostává do výroby. Elektrický van údajně ujede přes 400 km na jedno nabití a bude možná snem řidičů shuttle busů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít
Sdílené koloběžky nejsou už ani na našich ulicích ničím novým. Provozovatelé ale musí pořád řešit jejich správu, tedy je přemisťovat a nabíjet. Nový Segway-Ninebot KickScooter T60 tohle ale bude umět udělat sám. Bude totiž autonomní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP Pavilion Gaming 15 Laptop dostává AMD Ryzen HP Pavilion Gaming 15 Laptop dostává AMD Ryzen
Dalším novým herním hardwarem společnosti HP, který byl v těchto dnech představen, je herní notebook Pavilion Gaming 15 Laptop. Ten nyní může využívat mobilních procesorů AMD Ryzen a grafických čipů Nvidie.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE
Máme tu další startup, který si usmyslel, že vymyslí šílený elektrický supersport. V Kalifornii se tak zrodil elektromobil Drako GTE. Jde o čtyřmístný sedan s výkonem zhruba 1200 koní a točivým momentem jak u lokomotivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář