www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla ohlašuje rekord výroby a slevu $2000, akcie padají

Tesla ohlašuje rekord výroby a slevu $2000, akcie padají
, , aktualita
Tesla za poslední čtvrtletí vyrobila přes 86 tisíc vozů a ještě více jich dodala, čímž překonala své rekordy. Investory to ale současně se snížením cen vozů znepokojuje a výsledkem je nemalý pokles hodnoty akcií společnosti.
K oblíbeným
reklama
Sledování hospodaření některých firem je někdy dosti zajímavé a hodně pozornosti se takto upírá především na automobilku Tesla. Tam jsou mnohdy zajímavé (tím ale neříkáme, že nutně nelogické) i reakce samotných investorů. Společnost totiž oznámila, že v posledním čtvrtletí vyrobila 86.555 vozů, což je proti předchozímu čtvrtletí Q3/18 8% nárůst, přesto to investory moc nepotěšilo. Z tohoto počtu tvořil Model 3 celkem 61.394 kusů (o 15 % více než v Q3/18), dalších 25.161 vozů připadalo na větší řady Model S a Model X.
 
Tesla Model 3
 
Rekordní byly i dodávky vozů, které činily 90.700 vozů, opět 8% nárůst. Jak ale již bylo řečeno, to se investorům až tak moc nelíbilo. Ti totiž na základě dat analytiků předpokládali dodávky zhruba 92 tisíc vozů, takže nárůst byl sice pěkný, ale ne dost velký. Tento počet aut byl tvořen 63.150 kusy Modelu 3, 13.500 kusy Modelu S a 14.050 kusy Modelu X. Za celý rok 2018 tak automobilka dodala 245.240 vozů, což z ní dělá už dosti velkého výrobce aut. Model 3 se na tomto čísle podílel 145.846 kusy, Model S a X pak tvořil zbývajících 99.394 vozů. Pokud by se udrželo tempo z konce roku, mohla by produkce Tesly činit přes 350 tisíc vozů ročně.
 
Druhou negativní zprávou pro investory je plošné sníženy cen všech vozů společnosti o $2000. Důvodem je to, že společnost překročila magickou hranici 200 tisíc vyrobených vozů, což znamená, že USA snižuje dotaci na nákup vozů od nového roku ze $7500 na $3750. Zákazníci, kteří měli vozy objednané, ale ještě jim nebyly dodány, by tak museli platit o $3750 více. Automobilka se tak rozhodla snížit cenu o 2000 dolarů, takže navýšení ceny je ve výsledku jen $1750.
 
To ale současně znamená, že zisk z každého prodaného kusu se o tyto dva tisíce sníží, a to se investorům moc nelíbí. Ti tak silvestrovskou závěrečnou cenu akcií téměř $333 během chvíle poslali na zhruba $304 a nyní jsme na $300 (zhruba 10% propad). Teď je hlavně otázkou, zda se Tesle v tomto čtvrtletí podaří zopakovat zisk.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla opět spouští provizní systém, lze vyhrát Roadster Tesla opět spouští provizní systém, lze vyhrát Roadster
Automobilka Tesla v letošním lednu ukončila svůj provizní systém, protože byl příliš drahý. Teď se to ale mění a uvádí novou variantu. Za doporučení lze získat nabíjení zdarma, Model Y i nový Roadster.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Vision přijde s procesorem Samsung Exynos Motorola One Vision přijde s procesorem Samsung Exynos
Motorola údajně připravuje první smartphone, ve kterém použije procesor Exynos od konkurenčního Samsungu. Půjde o zajímavý model střední třídy vybavený 48MPx fotoaparátem umístěním v „průstřelu“ displeje.
23.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč
Google se pod tlakem EU rozhodl k dalšímu kroku, kterým by měl zabránit monopolnímu chování. Brzy se začne ptát nových i stávajících uživatelů Androidu, jaký internetový prohlížeče a vyhledávač chtějí ve svém telefonu používat.
23.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik