www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla ohlašuje rekord výroby a slevu $2000, akcie padají

Tesla ohlašuje rekord výroby a slevu $2000, akcie padají
, , aktualita
Tesla za poslední čtvrtletí vyrobila přes 86 tisíc vozů a ještě více jich dodala, čímž překonala své rekordy. Investory to ale současně se snížením cen vozů znepokojuje a výsledkem je nemalý pokles hodnoty akcií společnosti.
K oblíbeným
reklama
Sledování hospodaření některých firem je někdy dosti zajímavé a hodně pozornosti se takto upírá především na automobilku Tesla. Tam jsou mnohdy zajímavé (tím ale neříkáme, že nutně nelogické) i reakce samotných investorů. Společnost totiž oznámila, že v posledním čtvrtletí vyrobila 86.555 vozů, což je proti předchozímu čtvrtletí Q3/18 8% nárůst, přesto to investory moc nepotěšilo. Z tohoto počtu tvořil Model 3 celkem 61.394 kusů (o 15 % více než v Q3/18), dalších 25.161 vozů připadalo na větší řady Model S a Model X.
 
Tesla Model 3
 
Rekordní byly i dodávky vozů, které činily 90.700 vozů, opět 8% nárůst. Jak ale již bylo řečeno, to se investorům až tak moc nelíbilo. Ti totiž na základě dat analytiků předpokládali dodávky zhruba 92 tisíc vozů, takže nárůst byl sice pěkný, ale ne dost velký. Tento počet aut byl tvořen 63.150 kusy Modelu 3, 13.500 kusy Modelu S a 14.050 kusy Modelu X. Za celý rok 2018 tak automobilka dodala 245.240 vozů, což z ní dělá už dosti velkého výrobce aut. Model 3 se na tomto čísle podílel 145.846 kusy, Model S a X pak tvořil zbývajících 99.394 vozů. Pokud by se udrželo tempo z konce roku, mohla by produkce Tesly činit přes 350 tisíc vozů ročně.
 
Druhou negativní zprávou pro investory je plošné sníženy cen všech vozů společnosti o $2000. Důvodem je to, že společnost překročila magickou hranici 200 tisíc vyrobených vozů, což znamená, že USA snižuje dotaci na nákup vozů od nového roku ze $7500 na $3750. Zákazníci, kteří měli vozy objednané, ale ještě jim nebyly dodány, by tak museli platit o $3750 více. Automobilka se tak rozhodla snížit cenu o 2000 dolarů, takže navýšení ceny je ve výsledku jen $1750.
 
To ale současně znamená, že zisk z každého prodaného kusu se o tyto dva tisíce sníží, a to se investorům moc nelíbí. Ti tak silvestrovskou závěrečnou cenu akcií téměř $333 během chvíle poslali na zhruba $304 a nyní jsme na $300 (zhruba 10% propad). Teď je hlavně otázkou, zda se Tesle v tomto čtvrtletí podaří zopakovat zisk.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo? Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo?
Už dobře víme, že se papírové spotřeby aut velmi často rozcházejí s realitou dosahovanou na silnicích. Největší kouzla ale výrobci jednoznačně vytváří u plug-in hybridů. Proč tomu tak je a kdo za to vlastně může?
Dnes, článek, Milan Šurkala
Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem
Skládací smartphone Huawei Mate X byl samotným šéfem pro Západní Evropu potvrzen nejpozději na září. Nejvíce překvapivou informací je však to, že navzdory americkému banu bude mít operační systém Google Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu
Dnes módní placení pomocí mobilního telefonu a Google Pay bude opět o něco univerzálnější. Platební aplikace Googlu totiž bude vedle platebních karet nově podporovat svázání s účtem od PayPalu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR
Netrvalo to vůbec dlouho a dlouho očekávaná mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite se dostává do dalších zemí včetně té naší. Kdo chce, může si už hru zdarma stáhnout na oficiálních obchodech.
24.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává
Pokud máte starší Apple MacBook pro (zejména ty koupené v letech 2015 a 2016), může mít váš přístroj vadnou baterii, která se může přehřát a vznítit. Společnost Apple je tak svolává k dobrovolné opravě.
23.6.2019, aktualita, Milan Šurkala