Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sony nejspíš také zavrhne 3,5mm audio jack

22.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Sony by mohl být podle informací z FCC dalším výrobcem, který představí smartphone bez samostatného konektoru na sluchátka. Stejně jako u konkurence jeho funkci nahradí reversibilní port USB Type-C.
Apple, HTC, Google i další značky u ve svých smartphonech zavrhli 3,5mm audio jack, donedávna jediný univerzální konektor, kterým byly vybaveny snad všechny modely bez ohledu na výrobce a platformu. Až před pár lety se to začalo měnit, přičemž výrobci většinou jako důvody uvádějí úsporu místa, vyšší odolnost proti vniknutí vody nebo nárůst kvality zvuku. Značnou částí uživatelů je však tento krok kritizován, neboť komplikuje používání běžných sluchátek s 3,5mm koncovkou.
 
 
 
I kvůli tlaku uživatelů nejspíš mnoho výrobců včetně Samsungu, LG nebo Sony zůstává věrno tradičnímu konektoru. V případě posledně jmenované značky to však nejspíš nebude trvat věčně. Databáze amerického úřadu FCC odhalila Xperii, která dostala označení PY7-21831A. V dokumentech si můžeme všimnout hned dvou náznaků, že tento připravovaný telefon bude postrádat 3,5mm audio jack, takže sluchátka budou připojována přes port USB Type-C. Dále nám FCC prozradilo použití 5,7” displeje a rozměry telefonu – výšku 152,79 mm a šířku 72,42 mm. Novinka by tedy měla být o trochu menší než již prodávaná Xperia XZ Premium (s rozměry 156 x 77 mm), přesto nabídne větší než 5,5” displej.
Už podle dřívějších spekulací by měl japonský výrobce u svých vlajkových lodí zvolit radikální změnu designu, která bude nejspíš zahrnovat tenčí rámečky okolo displeje. V tuto chvíli nemůžeme potvrdit, zda budou změny zahrnovat také nasazení poměru stran 18:9 místo běžného 16:9. Připomeňme, že letos už Sony představilo několik novinek střední třídy (Xperia XA2, XA2 Ultra a L2), ale prozatím bez revolučních designových změn. Ty by se mohly objevit až u připravované vlajkové lodi Xperia XZ Pro.
 
Možná jde o stejný telefon jako je tajemný model zachycený v FCC. Podle nepotvrzených informací bude Xperia XZ Pro vybavena 5,7” OLED displejem se 4K rozlišením. Ovlivňuje vás přítomnost 3,5mm audio jacku při výběru nového smartphonu?
 


reklama