Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Repasovaný Samsung Galaxy Note 7 zná svou cenu, prodávat se bude v Koreji

26.4.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Prvním trhem, kde se na trh vrátí nechvalně proslulý Galaxy Note 7, bude Jižní Korea. Samsung začne prodávat repasovanou verzi phabletu v červnu, oproti původní ceně bude levnější jen o necelou třetinu.
Přibližně před měsícem Samsung potvrdil spekulaci, že se Galaxy Note 7 vrátí na pulty obchodů. Jedná se o jeden z nejekologičtějších způsobů, jak naložit s plnými sklady vrácených telefonů, navíc tím výrobce sníží finanční ztráty, které mu celým problémem vznikly. Pár týdnů zpět unikly na internet fotografie, které ukazují, že po designové stránce bude repasovaný Galaxy Note 7 k nerozeznání od původního. Stejné zůstanou také technické parametry s výjimkou baterie, která byla u původních kusů příčinou řady vznícení následovaných stažením telefonu z trhu.

Nová baterie prošla nejnáročnějšími bezpečnostními testy a vyznačuje se nižší kapacitou než ta původní – 3 200 mAh namísto 3 500 mAh. Drobný rozdíl ve výdrži baterie uživatelé nejspíš pocítí, ale spíše jen v řádu desítek minut než hodin. Samsung Galaxy Note 7R, jak bude podle dostupných informací znít název repasovaného modelu, by měl být navíc vybaven předinstalovaným Androidem 7.0 Nougat.

Pokud už začínáte přemýšlet o koupi „zmrtvýchvstalého“ phabletu, máme pro vás špatnou zprávu. S prodejem repasovaného Galaxy Note 7 se počítá především na asijských trzích, nikoliv v Evropě nebo USA. Dříve se spekulovalo o dostupnosti ve Vietnamu, nyní se ovšem objevila zpráva, že jako jeden z prvních trhů vybral Samsung jihokorejský. Ve své domovině má výrobce velmi dobré jméno, a tak by tam smartphone mohl jít na odbyt.

Prodej Galaxy Note 7R by měl být odstartován letos v červnu. Celkem hodlá Samsung prodat okolo 300 tisíc kusů, na skladě přitom má několik milionů vrácených kusů phabletu. Cena se bude pohybovat okolo 700 000 jihokorejských wonů, v přepočtu přibližně 15 300 Kč. Původně se přitom Galaxy Note 7 prodával za 988 900 wonů, tedy asi 21 600 Kč. To znamená, že výrobce zlevnil o 29 %. Na otázku, zda je to málo nebo hodně není úplně jednoduché odpovědět.

I po více než půl roce zůstává Samsung Galaxy Note 7 jedním z nejlépe vybavených smartphonů na trhu. Na druhou stranu se jedná o repasovaný model s pohnutou minulostí, který byl již zastíněn o mnoho modernějším Galaxy S8/S8+ a zanedlouho dostane přímého nástupce v podobě Galaxy Note 8.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama