Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Galaxy Note 8: známe první předpokládané parametry

19.4.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Galaxy Note 8 by měl na trh přijít i po loňském fiasku svého předchůdce. Jeden z předních analytiků nyní zveřejnil předpokládané parametry nového phabletu, které zahrnují duální zadní fotoaparát nebo obrovský 6,4“ QHD+ displej.
Po předčasném ukončení výroby Galaxy Note 7 se objevily názory, že Samsung raději pustí k ledu celou řadu Galaxy Note. Několik zdrojů tuto spekulaci následně dementovalo s tím, že Samsung Galaxy Note 8 bude představen v roce 2017. Známý analytik Ming-Chi Kuo ze společnosti KGI nyní zveřejnil některé základní parametry, které bychom měli od připravované phabletu očekávat. Galaxy Note 8 bude údajně prvním smartphonem od Samsungu vybaveným duálním fotoaparátem. O této funkci se sice spekulovalo už v souvislosti s Galaxy S8 a Galaxy S8+, dokonce se možná objevily fotografie prototypů s duálním snímačem, ale finální verze byla nakonec osazena jen jedním zadním fotoaparátem.

Galaxy Note 8 by měl disponovat kombinací 12MPx a 13MPx snímače. V prvním případě bude patrně použit širokoúhlý objektiv, ve druhém potom teleobjektiv. Duální fotoaparát by měl nejen umožnit vytvářet snímky s efektem rozmazaného pozadí, ale také využívat trojnásobný optický zoom. Chybět by neměla ani optická stabilizace obrazu u obou snímačů. Analytik předpokládá, že po technologické stránce bude duální fotoaparát v Galaxy Note 8 výrazně pokročilejší než ten v iPhonu 7 Plus a na přibližně stejné úrovni jako řešení, které by mělo být použito v iPhonu 8 (Edition).
Takhle mohlo vypadat Galaxy S8 s duálním fotoaparátem


Ming-Chi Kuo ovšem nezůstal jen u zadního fotoaparátu a prozradil nám několik dalších očekávaných vlastnosti Galaxy Note 8. Smartphone by měl disponovat 6,4” AMOLED displejem, podle očekávání tedy půjde o ještě větší panel než v případě Galaxy S8+. Vzhledem k tomu, že nejspíš ještě nebude připravena technologie umožňující integrovat čtečku otisků prstů do displeje, bude modul nejspíš umístěn na zádech telefonu. Co se týče procesoru, hovoří se o použití stejných komponentů jako v případě Galaxy S8, v závislosti na regionu tedy bude phablet poháněn Exynosem 8895 nebo Snapdragonem 835.

Společnost KGI se také vyjádřila k prodejům Galaxy S8 a Galaxy S8+, které údajně předčily očekávání. Zvýšila proto předpokládaný počet prodaných kusů ze 40 až 45 milionů na 50 až 55 milionů.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama