www.svetmobilne.cz
>
>

Čtečka otisků prstů ukrytá v displeji je zase o kus blíže realizaci

Čtečka otisků prstů ukrytá v displeji je zase o kus blíže realizaci
, , aktualita
Jihokorejská společnost CrucialTec, která dodává čtečky otisků prstů do telefonů známých značek jako LG či Huawei, oznámila novou technologii umožňující vytvořit průhledný senzor umístěný nad displejem.
K oblíbeným
reklama
Dlouhodobou snahou výrobců je vytvořit čtečku otisků prstů, která by co možná nejméně narušovala design smartphonu. Ideál je potom takový, že by uživatel přikládal prst přímo na displej, senzor by tedy byl umístěn nad ním nebo pod ním. Jihokorejská společnost CrucialTec údajně na takové technologii pracuje od roku 2012 a nyní její snahy přinesly první výraznější výsledky. Tento týden získala patent na průhledný senzor, který umožní ke snímání otisků prstů využít displej smartphonu. Určitá část displeje tedy bude znatelně citlivější na dotyk a zvládne rozpoznat otisk prstu.

CrucialTec tvrdí, že jeho technologie je kompatibilní se současnými výrobními postupy dotykových displejů. Přesto si na implementaci této novinky ještě nějaký čas počkáme, neboť patentování průhledného senzoru je jen jedním z kroků na cestě vytvořit čtečku otisků prstů integrovanou v displeji. Nyní se společnost bude snažit získat patenty na další související technologie, jako jsou elektrodové struktury, materiály nebo algoritmy. CrucialTec v současné době dodává čtečky otisků prstů řadě známých výrobců smartphonů včetně LG, Huawei, Oppo nebo Vivo. Právě tyto značky by tedy novou technologii mohly začít používat mezi prvními.

Čtečky otisků prstů se za poměrně krátkou dobu staly běžnou součástí výbavy high-endových modelů, ale postupně pronikly také do střední třídy. Někteří čínští výrobci už senzor umísťují také do low-endových modelů prodávaných za několik tisíc korun. Na neviditelném umístění čtečky otisků prstů pracuje také Qualcomm, který vyvíjí ultrazvukový modul. Jeho pokročilejší varianty by mělo být možné umístit přímo pod displej, takže by ve výsledku fungovaly podobně jako technologie od CrucialTec.

Zdroj: Theinvestor.co.kr
reklama
Nejnovější články
Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu
Česká událost roku je tady. Škodovka totiž představila čtvrtou generaci novodobé Octavie. Ta je opět o trošku větší, opět se zvětšuje objem zavazadlového prostoru a dostává také plug-in hybridní verzi.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem
Manuální řazení nikdy nebylo v USA příliš populární. Poslední dobou ale zájem o něj klesl natolik, že i elektromobily mají větší tržní podíl, a to téměř dvojnásobně. Zájem o ně totiž naopak velmi rychle roste vzhůru.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 13.2.2 opravuje chyby včetně agresivního managementu RAM Apple iOS 13.2.2 opravuje chyby včetně agresivního managementu RAM
Apple pravidelně vydává aktualizace svých operačních systémů. Nový iOS 13.2.2 opravuje zejména velmi nepříjemný bug spojený s příliš agresivním managementem RAW, který významně omezoval multitasking.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi CC9 Pro: 5 zadních fotoaparátů včetně 108MPx modulu Xiaomi Mi CC9 Pro: 5 zadních fotoaparátů včetně 108MPx modulu
Situace s fotoaparáty na zadních stranách telefonů začíná být pěkně komplikovaná. Xiaomi Mi CC9 Pro jich tam má rovnou pět a byl použit i modul s velmi vysokým 108MPx rozlišením a pixel binningem.
7.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Ford Mustang Lithium: elektrický sporťák s 6stupňovým manuálem Ford Mustang Lithium: elektrický sporťák s 6stupňovým manuálem
Zatímco většina elektromobilů má jednostupňovou převodovku, automobilka Ford u prototypu elektrického Mustangu Lithium použila tradiční 6stupňový manuál. Ten bude z elektromotoru přenášet přes 1350 Nm.
7.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář