Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Čtečka otisků prstů ukrytá v displeji je zase o kus blíže realizaci

14.4.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Jihokorejská společnost CrucialTec, která dodává čtečky otisků prstů do telefonů známých značek jako LG či Huawei, oznámila novou technologii umožňující vytvořit průhledný senzor umístěný nad displejem.
Dlouhodobou snahou výrobců je vytvořit čtečku otisků prstů, která by co možná nejméně narušovala design smartphonu. Ideál je potom takový, že by uživatel přikládal prst přímo na displej, senzor by tedy byl umístěn nad ním nebo pod ním. Jihokorejská společnost CrucialTec údajně na takové technologii pracuje od roku 2012 a nyní její snahy přinesly první výraznější výsledky. Tento týden získala patent na průhledný senzor, který umožní ke snímání otisků prstů využít displej smartphonu. Určitá část displeje tedy bude znatelně citlivější na dotyk a zvládne rozpoznat otisk prstu.

CrucialTec tvrdí, že jeho technologie je kompatibilní se současnými výrobními postupy dotykových displejů. Přesto si na implementaci této novinky ještě nějaký čas počkáme, neboť patentování průhledného senzoru je jen jedním z kroků na cestě vytvořit čtečku otisků prstů integrovanou v displeji. Nyní se společnost bude snažit získat patenty na další související technologie, jako jsou elektrodové struktury, materiály nebo algoritmy. CrucialTec v současné době dodává čtečky otisků prstů řadě známých výrobců smartphonů včetně LG, Huawei, Oppo nebo Vivo. Právě tyto značky by tedy novou technologii mohly začít používat mezi prvními.

Čtečky otisků prstů se za poměrně krátkou dobu staly běžnou součástí výbavy high-endových modelů, ale postupně pronikly také do střední třídy. Někteří čínští výrobci už senzor umísťují také do low-endových modelů prodávaných za několik tisíc korun. Na neviditelném umístění čtečky otisků prstů pracuje také Qualcomm, který vyvíjí ultrazvukový modul. Jeho pokročilejší varianty by mělo být možné umístit přímo pod displej, takže by ve výsledku fungovaly podobně jako technologie od CrucialTec.

Zdroj: Theinvestor.co.kr
reklama