www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

iPhone 8 nakonec nejspíš nabídne rovný OLED displej

iPhone 8 nakonec nejspíš nabídne rovný OLED displej
, , aktualita
Informace o „speciálním“ iPhonu 8 se objevují takřka neustále, ale velmi často si navzájem odporují. Důvodem by měla být dosud nefinalizovaná podoba tohoto modelu, přesto už se Apple v některých záležitostech údajně rozhodl.
K oblíbeným
reklama
Japonský blog Macotakara, který již v minulosti mnohokrát přinesl poměrně přesné informace o produktech od Applu, se zabývá tématem připravovaného „výročního“ iPhonu, který by měl být představen letos na podzim po boku iPhonů 7s a 7s Plus. Nejčastěji bývá označován jako iPhone 8 nebo iPhone Edition, někdy se však můžeme setkat například s názvem iPhone X. Ať už budeme připravovanou novinku označovat jakkoliv, mělo by jít o smartphone plný inovací po stránce designu i funkční výbavy. Velmi často se v souvislosti s tímto modelem spekuluje o OLED displeji, ale mnoho dílčích informací se liší.

Důvodem je podle blogu Macotakara fakt, že všechny tyto spekulace vycházejí ze zdrojů v dodavatelském řetězci, od kterých si Apple objednává komponenty pro svůj připravovaný iPhone. Jenže už přitom zapomínají, že ještě před finální verzí telefonu vznikne velké množství prototypů, u kterých výrobce může různě experimentovat. V těchto fázích, které jsou interně označovány jako EVT (Engineering Verification Testing) a DVT (Design Verification Testing) se tedy Apple ještě nerozhodl, jaká bude finální výbava a podoba daného zařízení. Od dodavatelů proto objednává nejrůznější komponenty jako jsou rovné i zakřivené OLED displeje, LCD panely, skenery obličeje a další, z nichž některé samozřejmě ve finální verzi telefonu nevyužije. Podobné je to s materiály šasi, kdy výrobce experimentuje s kovem a sklem, ale také keramikou a dalšími méně obvyklými materiály.
Možná podoba iPhonu 8/Edition


Dobrou zprávou je, že iPhone 8 už nejspíš prošel fází EVT a měl by tedy být ve fázi DVT, takže již patrně došlo k některým rozhodnutím, které se týkají finální podoby telefonu. Apple se údajně rozhodl pro šasi kombinující skleněnou přední i zadní stranu s kovovým rámem. Opravdu by měl být použit OLED panel, a to konkrétně rovná verze pokrývající téměř celou čelní plochu zařízení. Nakonec se tedy nejspíš v letošním roce nedočkáme iPhonu se zakřiveným displejem ve stylu Galaxy S8, o kterém se velmi často spekulovalo. K další již finalizované výbavě by měl patřit duální fotoaparát s vertikálně umístěnými snímači, který by mohl být využíván také pro potřeby rozšířené reality (AR).

Očekávat bychom měli rovněž virtuální domovské tlačítko, i když přesné řešení zatím zůstává neznámé. Prozatím totiž není dostupná technologie, která by umožňovala integrovat čtečku otisků prstů do displeje. Touch ID by tedy u iPhonu 8 mohlo být umístěno jinde, nebo dokonce zcela nahrazeno jinou technologií zabezpečení pomocí biometrických údajů, jako je rozpoznání obličeje.

Zdroj: Phonearena.com
reklama
Nejnovější články
VW ukázal elektrický ID Space Vizzion VW ukázal elektrický ID Space Vizzion
Automobilka Volkswagen chystá další nové elektrické modely. Jedním z nich bude vůz na pomezí střední a vyšší střední třídy ID 5, jakýsi elektrický Passat. Předobrazem je koncept ID Space Vizzion, který je kombíkem tomuto modelu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé
Rok po uvedení elektrického SUV e-tron přichází Audi s jeho sportovněji tvarovanou variantou e-tron Sportback. Toto 5dvéřové kupé může nabídnout výkon až 300 kW, má i solidní dojezd hodně přes 400 km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru? Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru?
Navzdory všem novým emisním normám se výrobcům nadále daří zvyšovat výkon motoru, přestože sám motor má obvykle menší objem. Dnešní době vládne downsizing a my se podíváme, jak se v průběhu 20 let změnily objemy motorů.
Včera, článek, Milan Šurkala2 komentáře
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT
Jak naznačovaly úniky, tak se i stalo. Ford skutečně představil nové SUV Mustang Mach-E, které dává tušit větší oddělení značky Mustang od Fordu. Ta by mohla mít ve výsledku mnohem větší počet modelů.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala