www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

iPhone 8 nakonec nejspíš nabídne rovný OLED displej

iPhone 8 nakonec nejspíš nabídne rovný OLED displej
, , aktualita
Informace o „speciálním“ iPhonu 8 se objevují takřka neustále, ale velmi často si navzájem odporují. Důvodem by měla být dosud nefinalizovaná podoba tohoto modelu, přesto už se Apple v některých záležitostech údajně rozhodl.reklama
Japonský blog Macotakara, který již v minulosti mnohokrát přinesl poměrně přesné informace o produktech od Applu, se zabývá tématem připravovaného „výročního“ iPhonu, který by měl být představen letos na podzim po boku iPhonů 7s a 7s Plus. Nejčastěji bývá označován jako iPhone 8 nebo iPhone Edition, někdy se však můžeme setkat například s názvem iPhone X. Ať už budeme připravovanou novinku označovat jakkoliv, mělo by jít o smartphone plný inovací po stránce designu i funkční výbavy. Velmi často se v souvislosti s tímto modelem spekuluje o OLED displeji, ale mnoho dílčích informací se liší.

Důvodem je podle blogu Macotakara fakt, že všechny tyto spekulace vycházejí ze zdrojů v dodavatelském řetězci, od kterých si Apple objednává komponenty pro svůj připravovaný iPhone. Jenže už přitom zapomínají, že ještě před finální verzí telefonu vznikne velké množství prototypů, u kterých výrobce může různě experimentovat. V těchto fázích, které jsou interně označovány jako EVT (Engineering Verification Testing) a DVT (Design Verification Testing) se tedy Apple ještě nerozhodl, jaká bude finální výbava a podoba daného zařízení. Od dodavatelů proto objednává nejrůznější komponenty jako jsou rovné i zakřivené OLED displeje, LCD panely, skenery obličeje a další, z nichž některé samozřejmě ve finální verzi telefonu nevyužije. Podobné je to s materiály šasi, kdy výrobce experimentuje s kovem a sklem, ale také keramikou a dalšími méně obvyklými materiály.
Možná podoba iPhonu 8/Edition


Dobrou zprávou je, že iPhone 8 už nejspíš prošel fází EVT a měl by tedy být ve fázi DVT, takže již patrně došlo k některým rozhodnutím, které se týkají finální podoby telefonu. Apple se údajně rozhodl pro šasi kombinující skleněnou přední i zadní stranu s kovovým rámem. Opravdu by měl být použit OLED panel, a to konkrétně rovná verze pokrývající téměř celou čelní plochu zařízení. Nakonec se tedy nejspíš v letošním roce nedočkáme iPhonu se zakřiveným displejem ve stylu Galaxy S8, o kterém se velmi často spekulovalo. K další již finalizované výbavě by měl patřit duální fotoaparát s vertikálně umístěnými snímači, který by mohl být využíván také pro potřeby rozšířené reality (AR).

Očekávat bychom měli rovněž virtuální domovské tlačítko, i když přesné řešení zatím zůstává neznámé. Prozatím totiž není dostupná technologie, která by umožňovala integrovat čtečku otisků prstů do displeje. Touch ID by tedy u iPhonu 8 mohlo být umístěno jinde, nebo dokonce zcela nahrazeno jinou technologií zabezpečení pomocí biometrických údajů, jako je rozpoznání obličeje.

Zdroj: Phonearena.com
reklama
Nejnovější články
Alcatel přiveze na IFA 2017 minimálně čtyři nové smartphony Alcatel přiveze na IFA 2017 minimálně čtyři nové smartphony
Alcatel byl vždy jednou z nejaktivnějších značek na velkých veletrzích, v letošním roce jsme se však mnoha novinek nedočkali. Možná to napraví na blížícím se veletrhu IFA 2017, kde by mohy být představeny minimálně čtyři smartphonové novinky od Alcatelu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Android 8.0 Oreo je na světě, brzy zamíří do prvních telefonů Android 8.0 Oreo je na světě, brzy zamíří do prvních telefonů
Poslední verze operačního systému od Googlu, dosud známá jen jako Android O, nese název Android 8.0 Oreo. Google to oznámil dnes po zatmění slunce a dodal, že již brzy začne být šířena aktualizace pro Pixely a Nexusy.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Redmi Note 5A oficiálně: větší displej, nižší cena Xiaomi Redmi Note 5A oficiálně: větší displej, nižší cena
Xiaomi dnes podle předpokladů představilo zatím nejlevnější smartphone z řady Redmi Note. Dostupný bude ve dvou variantách, přičemž vyšší se pochlubí 4GB RAM nebo 16MPx selfie fotoaparátem s LED bleskem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Tyto aplikace nejvíce zatěžují baterii a procesor ve smartphonech Tyto aplikace nejvíce zatěžují baterii a procesor ve smartphonech
Avast přinesl nejaktuálnější přehled aplikací, které mají negativní vliv na smartphony s Androidem. V žebříčkách nalezneme aplikace nejvíce vybíjející baterii, snižující výkon nebo zabírající místo.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Huawei předběhl Apple ve střední Evropě, vpřed se dere také Xiaomi Huawei předběhl Apple ve střední Evropě, vpřed se dere také Xiaomi
Nejprodávanější značkou smartphonů ve střední a východní Evropě zůstává Samsung, na druhou příčku se ovšem probojoval Huawei. Překvapí, že se mězi pět nejlepších dostalo také Xiaomi, ačkoliv v tomto regionu nemá oficiální zastoupení.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik