Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Potvrzeno: Samsung chce prodávat repasované phablety Galaxy Note 7

27.3.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung uvedl, že má v plánu se smartphony Galaxy Note 7, které byl nucen stáhnout z trhu, naložit co možná nejšetrněji k přírodě. Přišel proto se třemi postupy, které plánuje využít, přičemž jedním z nich je prodej opravených kusů.
Kauza Galaxy Note 7 znamenala nejen značné finanční ztráty pro Samsung, ale také nezanedbatelné ekologické škody. Miliony smartphonů byly totiž vyrobeny a nyní mají být znovu zlikvidovány. Tiskovou konferenci Samsungu na veletrhu MWC 2017 v Barceloně dokonce přerušil člen hnutí Greenpeace, který požadoval, aby výrobce s telefony naložil co možná nejšetrněji k přírodě. Tento týden vydala jihokorejská společnost tiskovou zprávu, která představuje tři základní principy, které představují, co se stane s navrácenými kusy Galaxy Note 7.
Samsungu se údajně vrátilo 97 % prodaných phabletů Note 7, zbylé kusy hodlá vyřadit z provozu pomocí softwarové aktualizace


První z nich potvrzuje předchozí spekulace, že se na trh dostanou repasované phablety. Jinak řečeno, Samsung plánuje u vybraných kusů opravit problémy, které měly způsobovat riziko exploze, a znovu je prodávat. Zákazníky by si takový smartphone rozhodně našel, jelikož před celu kauzou byl Galaxy Note 7 odborníky i veřejností hodnocen jako nejpovedenější model od Samsungu. Vzhledem k očekávanému příchodu Galaxy S8 a později také Galaxy Note 8 bychom navíc mohli očekávat příznivější cenovou politiku než u jiných high-endových telefonů tohoto výrobce.

Samsung ovšem podoktnul, že ještě musí záležitost vyřešit s místními autoritami a mobilními operátory, otázkou samozřejmě zůstává také poptávka. Repasovaný Galaxy Note 7 můžeme tedy očekávat jen na vybraných trzích, podle předchozích spekulací by se mělo jednat spíše o rozvojové země. Ze zbylých kusů phabletu hodlá Samsung využít některé komponenty, jako jsou polovodiče a moduly fotoaparátu. Třetí princip potom hovoří o vyextrahování kovů, jako jsou měď, nikl, zlato a stříbro, za pomoci specializovaných firem.
Člen hnutí Greenpeace, který přerušil tiskovku Samsungu na MWC 2017 (Zdroj fotografie: Andrew Lanxon Hoyle)


Zdroj: News.samsung.com
reklama