Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Galaxy Note 7 se nejspíš vrátí na trh. Samsung chce prodávat repasované kusy

21.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung zvažuje, co udělat s několika miliony phabletů Galaxy Note 7, které má nyní na skladě. Opět se proto začíná mluvit o tom, že výrobce tyto potenciálně nebezpečné kusy opraví a vrátí je na trh.
Samsung si s vadným modelem Galaxy Note 7 nejen uřízl pořádnou ostudu mezi zákazníky, ale zároveň tím přišel o pořádný balík peněz. Na druhou stranu to společnost přimělo k mnohem přísnějším bezpečnostním testům, které mnohdy překračují průmyslové standardy. Nedávno navíc byly zveřejněny výsledky šetření, podle kterých za přehřívání a exploze nemůže hardware ani software samotného smartphonu, ale vadné baterie. Chyba byla nalezena u původních baterií od Samsung SDI i následných náhradních bateriích dodávaných společností Amperex, které byly užívány ve vyměněných kusech Galaxy Note 7.

Celá kauza nyní pomalu upadá do zapomnění, ale brzy by se mohlo o phabletu začít opět mluvit. Samsungu nyní na skladě leží velké množství telefonů – do oběhu se dostaly více než 3 miliony kusů Galaxy Note 7, z nichž více asi 98 % bylo vráceno zpět. Dalších 200 tisíc kusů bylo použito pro účely testování, když se samotný výrobce i přizvané nezávislé organizace snažily zjistit příčinu problémů. Podle odhadů se tedy jedná o více než 2,5 milionu zařízení, které by výrobce mohl nechat ekologicky zlikvidovat, ale to by samozřejmě stálo další peníze. Navíc by se Samsung vystavil riziku pokuty od jihokorejského ministerstva životního prostředí.

Podle deníku The Korea Economic Daily proto výrobce nejspíš několik milionu kusů repasuje a vrátí je na trh. Tato zařízení už by měla být naprosto bezpečná, neboť nebudou obsahovat vadnou baterii. Místo toho by měla být použita pečlivě otestovaná baterie s kapacitou nižší než 3 500 mAh – podle dostupných informací někde mezi 3 000 mAh a 3 200 mAh. Telefony také dostanou nový obal, ale tím změny nejspíš končí, zbytek komponentů tedy patrně zůstane stejný jako v původním Galaxy Note 7.

Samsung by rád dokončil repasování všech použitelných kusů v květnu, na trh by se potom Galaxy Note 7 mohl vrátit v červnu. Výrobce se údajně zaměří především na rozvojové trhy, jako jsou Indie či Vietnam. Na západních trzích si tedy repasovaný phablet s největší pravděpodobností nekoupíme a neznámá prozatím zůstává také cena. Na závěr dodejme, že v plánu je také Samsung Galaxy Note 8, který by měl být představen v létě.

Zdroj: Zdnet.com
reklama