
Posádka se nejprve pokusila neúspěšně zjistit, komu smartphone patří. Kapitán letu sdělil cestujícím, že bude muset nouzově přistát ve Wyomingu a prohledat celou palubu letadla. Následně se přihlásil autor vtípku a kapitán tak mohl znepokojeným cestujícím sdělit, že se nejedná o Samsung Galaxy Note 7, ale jiné zařízení, na kterém vytvořil Wi-Fi síť s tímto názvem. Letadlo nakonec bezpečně přistálo na letišti v Bostonu, i když se zpožděním. Podle dostupných informací nebyl vtipálek za svůj čin nijak potrestán, přestože zbytečně vyděsil posádku i cestující na palubě. Snad se alespoň jedná o poučení pro ostatní, že takhle by hotspot pojmenovávat neměli, a už vůbec ne podobné vtípky zkoušet během letu.
Samsung mezitím uzavřel vyšetřování, proč se Galaxy Note 7 mohl vznítit. Výsledek ovšem zatím nezveřejnil, k tomu by mělo dojít až později, v současné době informaci rozeslal jen příslušným orgánům po celém světě. Liší se také postup jednotlivých regionálních poboček společnosti při donucování uživatelů k vrácení zbývajících kusů phabletu. Třeba v Jižní Koreji by mělo podle odhadů mezi lidmi na 140 tisíc kusů Galaxy Note 7, celých 15 % uživatelů se tedy do vrácení nebezpečného zařízení příliš nehrne. Přesto Samsung na domovském trhu v nejbližší době neplánuje učinit žádné razantnější opatření, bojí se totiž nevole ze strany uživatelů.
Naproti tomu v USA, Kanadě i Velké Británii přistoupily tamní zastoupení či mobilní operátoři k softwarovým aktualizacím, které mohou z telefonu udělat až nepoužitelné těžítko. Podobně dopadnou uživatelé Galaxy Note 7 ze Singapuru, od 28. prosince totiž nebudou moct vybitý telefon znovu nabít.
Zdroj: Gsmarena.com