Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vyměněný Samsung Galaxy Note 7 začal hořet, letadlo muselo být evakuováno

7.10.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Problémů s Galaxy Note 7 se Samsung snad nikdy nezbaví. V USA byl zaznamenán případ exploze už vyměněného kusu smartphonu s údajně bezpečnou baterií. K incidentu došlo na palubě letadla, ale naštěstí ještě před jeho odletem.
Situací, kdy došlo ke vznícení Samsungu Galaxy Note 7 se objevilo opravdu mnoho, někdy v jejich důsledku došlo i k rozsáhlým škodám na majetku. Na druhou stranu se objevily také případy, kdy se někdo jen pokusil využít situace, jeden takový falešný případ byl zaznamenán i z České republiky. Jenže poslední exploze Galaxy Note 7 je přece jen jiný. Vzplát měl totiž již vyměněný kus smartphonu, který Brian Green dostal 21. září na pobočce mobilního operátora Sprint. Že jde už o telefon s bezpečnou baterií, měl potvrzovat symbol černého čtverce na prodejním balení, stejně tak zeleně zbarvená ikona baterie v operačním systému.

Přesto se smartphone vznítil na palubě letadla společnosti Southwest Airlines na lince z Louisville do Baltimoru. Baterie byla v tu chvíli údajně nabita přibližně z 80 %, když se z přístroje začalo kouřit. Podle majitele, který telefon okamžitě pustil z ruky na podlahu letadla, se jednalo o hustý, šedozelený kouř. Vlivem vysoké teploty pak došlo k propálení koberce až na kovový podklad. Naštěstí k incidentu došlo ve chvíli, kdy letadlo ještě stálo u gatu, takže všichni pasažéři mohli být evakuováni. Samsung se zatím k explozi vyměněného kusu Galaxy Note 7 nevyjádřil, na internetu se mezitím objevily spekulace, zda jsou verze s novou baterií opravdu tak bezpečné.

V každém případě mohlo jít o ojedinělý incident, někdy dochází k explozím elektroniky i z důvodu technického problému daného kusu. Už tak pošramocený obrázek Samsungu Galaxy Note 7 ovšem ani tato situace rozhodně nezlepší. Na domácím jihokorejském trhu je prý o phablet stále velký zájem, zákazníci ze zbytku světa ovšem nejspíš nebudou tak optimističtí. Mnohým z nich se navíc nechtělo čekat, a tak si mezitím koupili jiný telefon. Prodej na evropských trzích by měl být obnoven koncem října, v České republice se Galaxy Note 7 objeví vůbec poprvé.

K absurdní situaci došlo mezitím v Číně, kde se nový Note od počátku prodával s jinou baterií od tamního výrobce Amperex Technology Limited – stejnou baterií jsou vybaveny i vyměněné telefony na všech ostatních trzích. Jenže čínská veřejnoprávní média mezitím rozjela štvavou kampaň proti Samsungu a obvinila jej z arogance, jelikož v Číně nebyl vyhlášen program výměny. To samozřejmě ani být nemusel, neboť kusy prodávané v této zemi jsou bezpečné už od počátku. Objevilo se sice několik případů exploze takových kusů, ale ty byly označeny za podvrh. Přesto výrobce nechtěl nechat nic náhodě a svolal výměnu alespoň malého vzorku přibližně tisícovky kusů, které pak podrobil testům. Mediální masáž ovšem zapůsobila a prodeje Galaxy Note 7 na čínském trhu znatelně poklesly.

Zdroj: Theverge.com, Phonearena.com
reklama