Přesto se najdou majitelé Galaxy Note 7, který svůj přístroj ještě nevrátili. Je přitom prakticky vyloučeno, že by se k nim informace o nebezpečí exploze nedostala. Spíše se jedná o zatvrzelé uživatele, kteří svůj phablet zkrátka nechtějí vrátit. Řada z nich telefon jistě ani nepoužívá, ale má jej uložený někde doma jako raritu, která by navíc v budoucnu mohla mít hodnotu převyšující pořizovací cenu. Z Galaxy Note 7 se tedy klidně mohl stát poměrně unikátní sběratelský kousek. Samsung sice nezveřejnil, kolik ze zmiňovaných 3 % nevrácených přístrojů je aktivních, ale značná část to jistě bude, neboť se jihokorejský výrobce rozhodl učinit víceméně definitivní krok, jak telefony po softwarové stránce sprovodit ze světa.

V blízké době by měla po celém světě vyjít aktualizace, která na dálku znemožní nabití telefonu. Jakmile tedy jednou baterie klesne na nulu, stane se z Galaxy Note 7 nepoužitelné těžítko. Něco takového už Samsung v minulosti provedl v USA. V jiných regionech byl mírnější, když omezil maximální kapacitu baterie na 30 %, nebo vypnul přístup k Wi-Fi, Bluetooth a mobilním sítím. Všechny tyto aktualizace jsou samozřejmě instalovány na pozadí a uživatel nemá za běžných okolností možnost je zakázat. Není ovšem vyloučeno, že šikovní majitelé phabletu si najdou cestu, jak toto omezení obejít.
Nedávno se spekulovalo o možnosti, že by Samsung repasoval vrácené kusy Galaxy Note 7 a znovu je prodával na rozvojových trzích. Od té doby se však neobjevil další náznak, který by tyto záměry potvrzoval. Na druhou stranu je velmi pravděpodobné, že letos v létě bude představen nástupce ukončeného modelu – Samsung Galaxy Note 8.
Zdroj: Gsmarena.com