www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Repasovaný Samsung Galaxy Note 7 se objevil na prvních fotografiích

Repasovaný Samsung Galaxy Note 7 se objevil na prvních fotografiích
, , aktualita
Samsung už testuje opravené phablety Galaxy Note 7, které se v budoucnu nejspíš vrátí na vybrané trhy. Odlišovat by se měly pouze nižší kapacitou baterie, která se údajně zastaví na hodnotě 3 200 mAh.
K oblíbeným
reklama
Není žádným tajemstvím, že Samsung hodlá vrátit na trh phablety Galaxy Note 7, které musel v loňském roce stáhnout kvůli riziku exploze. O této možnosti se spekulovalo prakticky od chvíle, kdy jihokorejský výrobce předčasně ukončil výrobu tohoto modelu. Minulý měsíc potom Samsung tuto možnost oficiálně naznačil v tiskové zprávě, která hovořila o třech postupech, jak ekologicky naložit s navrácenými smartphony. Na skladě jich v současné době leží několik milionů, až na výjimky je většina uživatelů vrátila.

Samsungu se povedlo přesně objasnit obě příčiny, které způsobovaly vznícení Galaxy Note 7. Jelikož se týkají baterie a nikoliv hardwaru ani softwaru ve smartphonu, nemělo by být zase tak složité problémy napravit a vrátit přístroje na trh. Společnost už dokonce tyto kusy testuje, jak dokazuje fotografie z Vietnamu. Na ní můžeme vidět repasovaný Galaxy Note 7, který se po designové stránce nijak neliší od původního modelu. Beze změny by měla zůstat rovněž výbava s výjimkou baterie. Samsung v telefonu použije novou a již zcela bezpečnou baterie, která však bude mít kapacitu 3 200 mAh namísto původních 3 500 mAh.

Repasované kusy by měly nést modelové označení SM-N935R, které je bude odlišovat od předchozího telefonu. Vyfotografovaný přístroj běží na operačním systému Android 7.0 Nougat, konkrétně na sestavení z února letošního roku. Právě Vietnam bude nejspíš jedním z trhů, kde se repasovaný Galaxy Note 7 bude prodávat. Samsung sice nezveřejnil konkrétní cílové trhy, ale patrně se bude jednat o rozvojové země. Už dříve bylo potvrzeno, že v USA se phablet prodávat nebude, takže tamní zájemci budou muset sáhnout po Galaxy S8 nebo si počkat na Galaxy Note 8, který by měl být představen v průběhu léta.

Nejistá zatím zůstává také cenová politika, kterou Samsung zvolí pro repasovaný Galaxy Note 7. Na jedné straně by to společnost neměla s cenou přehnat, ale zároveň by neměla být příliš nízká, aby nevzbuzovala obavy u zákazníků. Telefon by měl před tím, než se dostane na trh, projít náročným bezpečnostním testem, které výrobce zavedl právě po incidentech s Galaxy Note 7.

Zdroj: Slashgear.com
reklama
Nejnovější články
Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu
Česká událost roku je tady. Škodovka totiž představila čtvrtou generaci novodobé Octavie. Ta je opět o trošku větší, opět se zvětšuje objem zavazadlového prostoru a dostává také plug-in hybridní verzi.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem
Manuální řazení nikdy nebylo v USA příliš populární. Poslední dobou ale zájem o něj klesl natolik, že i elektromobily mají větší tržní podíl, a to téměř dvojnásobně. Zájem o ně totiž naopak velmi rychle roste vzhůru.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 13.2.2 opravuje chyby včetně agresivního managementu RAM Apple iOS 13.2.2 opravuje chyby včetně agresivního managementu RAM
Apple pravidelně vydává aktualizace svých operačních systémů. Nový iOS 13.2.2 opravuje zejména velmi nepříjemný bug spojený s příliš agresivním managementem RAW, který významně omezoval multitasking.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi CC9 Pro: 5 zadních fotoaparátů včetně 108MPx modulu Xiaomi Mi CC9 Pro: 5 zadních fotoaparátů včetně 108MPx modulu
Situace s fotoaparáty na zadních stranách telefonů začíná být pěkně komplikovaná. Xiaomi Mi CC9 Pro jich tam má rovnou pět a byl použit i modul s velmi vysokým 108MPx rozlišením a pixel binningem.
7.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Ford Mustang Lithium: elektrický sporťák s 6stupňovým manuálem Ford Mustang Lithium: elektrický sporťák s 6stupňovým manuálem
Zatímco většina elektromobilů má jednostupňovou převodovku, automobilka Ford u prototypu elektrického Mustangu Lithium použila tradiční 6stupňový manuál. Ten bude z elektromotoru přenášet přes 1350 Nm.
7.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář