Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Repasovaný Samsung Galaxy Note 7 se objevil na prvních fotografiích

10.4.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung už testuje opravené phablety Galaxy Note 7, které se v budoucnu nejspíš vrátí na vybrané trhy. Odlišovat by se měly pouze nižší kapacitou baterie, která se údajně zastaví na hodnotě 3 200 mAh.
Není žádným tajemstvím, že Samsung hodlá vrátit na trh phablety Galaxy Note 7, které musel v loňském roce stáhnout kvůli riziku exploze. O této možnosti se spekulovalo prakticky od chvíle, kdy jihokorejský výrobce předčasně ukončil výrobu tohoto modelu. Minulý měsíc potom Samsung tuto možnost oficiálně naznačil v tiskové zprávě, která hovořila o třech postupech, jak ekologicky naložit s navrácenými smartphony. Na skladě jich v současné době leží několik milionů, až na výjimky je většina uživatelů vrátila.

Samsungu se povedlo přesně objasnit obě příčiny, které způsobovaly vznícení Galaxy Note 7. Jelikož se týkají baterie a nikoliv hardwaru ani softwaru ve smartphonu, nemělo by být zase tak složité problémy napravit a vrátit přístroje na trh. Společnost už dokonce tyto kusy testuje, jak dokazuje fotografie z Vietnamu. Na ní můžeme vidět repasovaný Galaxy Note 7, který se po designové stránce nijak neliší od původního modelu. Beze změny by měla zůstat rovněž výbava s výjimkou baterie. Samsung v telefonu použije novou a již zcela bezpečnou baterie, která však bude mít kapacitu 3 200 mAh namísto původních 3 500 mAh.

Repasované kusy by měly nést modelové označení SM-N935R, které je bude odlišovat od předchozího telefonu. Vyfotografovaný přístroj běží na operačním systému Android 7.0 Nougat, konkrétně na sestavení z února letošního roku. Právě Vietnam bude nejspíš jedním z trhů, kde se repasovaný Galaxy Note 7 bude prodávat. Samsung sice nezveřejnil konkrétní cílové trhy, ale patrně se bude jednat o rozvojové země. Už dříve bylo potvrzeno, že v USA se phablet prodávat nebude, takže tamní zájemci budou muset sáhnout po Galaxy S8 nebo si počkat na Galaxy Note 8, který by měl být představen v průběhu léta.

Nejistá zatím zůstává také cenová politika, kterou Samsung zvolí pro repasovaný Galaxy Note 7. Na jedné straně by to společnost neměla s cenou přehnat, ale zároveň by neměla být příliš nízká, aby nevzbuzovala obavy u zákazníků. Telefon by měl před tím, než se dostane na trh, projít náročným bezpečnostním testem, které výrobce zavedl právě po incidentech s Galaxy Note 7.

Zdroj: Slashgear.com
reklama