www.svetmobilne.cz
>
>
>

Rekordní Tesla se "pokazila", na Nürburgring musela odtahovka

Rekordní Tesla se "pokazila", na Nürburgring musela odtahovka
, , aktualita
Tesla se snaží vyvíjet novou sportovní verzi Modelu S s režimem Plaid na Severní smyčce Nürburgring, kde měla drtivě překonat časy konkurenčního Porsche Taycan. Jenže ne vše jde podle plánu, pro jeden z vozů si přijel odtah.
K oblíbeným
reklama
Na trhu elektrických sedanů začíná být docela rušno. Porsche představilo svůj Taycan, zajelo s ním ještě před představením rekord na Severní smyčce Nürburgringu a Elon Musk následně vozu svým způsobem vyhlásil menší válku s tím, že ho na slavném okruhu porazí. Testovací Tesla Model S měla neoficiálně zajet čas o téměř 19 sekund rychlejší (7:23 proti 7:42), což je extrémní rozdíl. Jak se ale ukazuje, další testování je opravdu potřeba, protože jeden z testovacích vozů nedojel do cíle a zůstal stát na trati.
 
 
Odstavený vůz je vidět na výše přiloženém videu, které začíná navíc tím, že je předjížděn právě oním Porsche Taycan. My se nyní jen můžeme domnívat, co se Tesle stalo. Možná se něco pokazilo, možná se jen vybila baterie dříve, než se čekalo. Každopádně uvedení nové varianty je zatím plánováno na přelom října a listopadu, což je zhruba za měsíc. Testovací vozy mají tři elektromotory místo tradičních dvou, rozšířené blatníky, širší speciální pneumatiky, rozšířený rozchod, upraveno bylo i chlazení.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala