www.svetmobilne.cz
>
>
>

Rekordní Tesla se "pokazila", na Nürburgring musela odtahovka

Rekordní Tesla se "pokazila", na Nürburgring musela odtahovka
, , aktualita
Tesla se snaží vyvíjet novou sportovní verzi Modelu S s režimem Plaid na Severní smyčce Nürburgring, kde měla drtivě překonat časy konkurenčního Porsche Taycan. Jenže ne vše jde podle plánu, pro jeden z vozů si přijel odtah.
K oblíbeným
reklama
Na trhu elektrických sedanů začíná být docela rušno. Porsche představilo svůj Taycan, zajelo s ním ještě před představením rekord na Severní smyčce Nürburgringu a Elon Musk následně vozu svým způsobem vyhlásil menší válku s tím, že ho na slavném okruhu porazí. Testovací Tesla Model S měla neoficiálně zajet čas o téměř 19 sekund rychlejší (7:23 proti 7:42), což je extrémní rozdíl. Jak se ale ukazuje, další testování je opravdu potřeba, protože jeden z testovacích vozů nedojel do cíle a zůstal stát na trati.
 
 
Odstavený vůz je vidět na výše přiloženém videu, které začíná navíc tím, že je předjížděn právě oním Porsche Taycan. My se nyní jen můžeme domnívat, co se Tesle stalo. Možná se něco pokazilo, možná se jen vybila baterie dříve, než se čekalo. Každopádně uvedení nové varianty je zatím plánováno na přelom října a listopadu, což je zhruba za měsíc. Testovací vozy mají tři elektromotory místo tradičních dvou, rozšířené blatníky, širší speciální pneumatiky, rozšířený rozchod, upraveno bylo i chlazení.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji
Porsche nedávno představilo hodně drahý elektrický sedan Taycan Turbo a Turbo S. Nyní se představuje základní verze Taycan 4S, jejiž cena je výrazně nižší proti variantám Turbo, přitom půjde pořád o hodně výkonné auto.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Mapy Google přidávají navigaci pro zrakově postižené Mapy Google přidávají navigaci pro zrakově postižené
Google chce zrakově postiženým usnadnit život a v aplikaci Mapy Google budou moci nyní aktivovat speciální hlasovou navigaci, která přinese detailnější informace pro pohyb v náročném prostředí.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Porsche a Boeing chtějí postavit létající auta Porsche a Boeing chtějí postavit létající auta
Jezdit po zemi za chvíli asi přestane stačit. Máme tu už několik konceptů létajících aut a nyní se chce přidat německá automobilka Porsche a americký Boeing. Společnosti totiž chtějí prozkoumat tento trh.
13.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Dyson končí s projektem elektromobilu, nevyplatí se Dyson končí s projektem elektromobilu, nevyplatí se
Dyson, známý výrobce vysavačů, vysoušečů rukou a dalších zařízení, chtěl proniknout na trh elektromobilů. Jak to tak ale vypadá, situace nebyla tak růžová a společnost celý projekt elektrických aut ukončila.
12.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vodíková Toyota Mirai chystá hezčí 2. generaci Vodíková Toyota Mirai chystá hezčí 2. generaci
Vodíkový sedan Toyota Mirai dostane brzy druhou generaci. Toyota totiž ukázala koncept nové varianty, která má už velmi blízko k produkčnímu vozu. Ten už bude 5místný, má mít i delší dojezd a především o něco hezčí design.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala