Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Razer navnazuje na svůj první herní smartphone

5.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Razer je známý výrobce herních notebooků a periferií, v budoucnu by však měl představit svůj první smartphone, který bude podle očekávání zaměřen na hry. A nyní se očekávaný model mimoděk objevil na jedené ze zveřejněných fotografiích zástupců společnosti.
V bohaté nabídce společnosti Razer nalezneme třeba herní notebooky, myši, klávesnice, gamepady, powerbanky, ale také chytré hodinky a náramky. Marně byste v portfoliu hledali smartphone, ale to se nejspíš brzy změní. Vstupenku do této kategorie produktů si Razer zakoupil začátkem letošního roku, kdy došlo k akvizici společnosti Nextbit založené bývalými zaměstnanci Googlu a HTC. Prvním a posledním představeným modelem byl Nextbit Robin, který vybočoval designem či zaměřením na cloudové služby.
 
Záhy se začalo spekulovat, že Razer má v plánu představení svého vlastního smartphonu a minulý měsíc to potvrdil CEO a spoluzakladatel Min-Liang Tan. Novinářům sdělil, že se jeho společnost po mobilním trhu poohlíží už dlouho a všimla si, že mnoho vášnivých hráčů počítačových her si užívá také hraní na telefonu. Výsledkem by tedy měl být hráčsky orientovaný smartphone, který by Razer rád představil a uvedl na trh ještě do konce letošního roku.
 
 
Opravdu velmi drobnou ukázku nového smartphonu nám tento týden poskytl Tom Moss, bývalý šéf Nextbitu a nynější hlava divize Razer Mobile. Na svém twitterovém účtu zveřejnil fotografii, kde je zachycen s Min-Liang Tanem, který má v kapse zařízení připomínající právě telefon s typickým zeleným logem Razeru. To je bohužel v tuto chvíli naše jediná stopa, více podrobností o připravovaném modelu neznáme. Kromě využití černozeleného designu můžeme očekávat displej s větší úhlopříčkou (minimálně 5,5") a špičkové vnitřní komponenty, které umožní bezproblémové hraní nejnovějších mobilních titulů.
 
V případě procesoru bude muset výrobce nejspíš sáhnout po Snapdragonu 835 od Qualcommu. Nabízela by se sice možnost spolupráce s Nvidií, se kterou má Razer dobré vztahy při vývoji notebooků, ale poslední procesory Tegra nebyly určeny pro běžná mobilní zařízení. Dále se můžeme domnívat, že Razer Phone bude využívat operační systém Google Android, který by si výrobce mohl upravit ke svému obrazu pomocí uživatelské nadstavby. Na záběr můžeme dodat, že herní produkty od Razeru nejsou zrovna levné, proto ani u smartphonu této značky nemůžeme očekávat zrovna příznivou cenu.
 


reklama