reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

NextBit Robin: hranatý smartphone zaměřený na cloud

1.9.2015, Jáchym Šlik, aktualita
Kalifornský startup NextBit založenými bývalými zaměstnanci Googlu a HTC přichází se svým prvním produktem. Půjde o smartphone s Androidem, který zaujme nejen svým hranatým designem a pohlednou uživatelskou nadstavbou, ale také svým zaměřením na data v cloudu.
Celá myšlenka smartphonu NextBit Robin stojí na tom, že je cloudové úložiště integrováno přímo do operačního systému Android. Nepoužívané aplikace jsou ukládány do online úložiště, čímž je šetřena interní paměť. Samozřejmostí jsou automatické zálohy přes Wi-Fi.

Každý uživatel získá po zakoupení časově neomezených 100 GB v cloudovém úložišti, který může být v případě potřeby dále rozšířen. Smartphone má ale samozřejmě i vlastní interní paměť, a to o velikosti 32 GB. Slot na paměťové karty byste už ovšem hledali marně.

Nepřehlédnutelný je také design nového smartphonu. Místo oblých hran vsází NextBit na ostřejší okraje a pastelové barvy. Výbava je podobná některým dnešním vlajkovým lodím: 5,2“ IPS displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů, šestijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 808 a 3GB RAM.

13MPx zadní fotoaparát se může pochlubit fázovým ostřením, dvoutónovým LED bleskem nebo podporou formátu RAW. Další výbava zahrnuje 5MPx přední kamerku na selfie, LTE, NFC, 2680mAh baterii s podporou rychlého nabíjení nebo stereo reproduktory.

Za zmínku stojí také čtečka otisků prstů netradičně umístěná na boční straně smartphonu. Operačním systémem je Android Lollipop nebo Marshmallow, přesná verze zatím nebyla upřesněna. Jasné je ovšem to, že ji výrobce doplní o vlastní uživatelskou nadstavbu.

Finance na smartphone NextBit Robin jsou vybírány přes crowdfundingovou kampaň na webu Kickstarter. Prodejní cena bude činit 399 dolarů (9 600 Kč bez daně), nejrychlejší zájemci si ale produkt mohou předobjednat za cenu od 299 dolarů (7 200 Kč bez daně). Ti nejrychlejší by měli telefon dostat už příští rok v lednu.

Zdroj: Liliputing.com
reklama
reklama
reklama