Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Razer Blade Pro: extra výkonný notebook s mechanickou klávesnicí

21.10.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Intel Core i7-6700HQ, 32GB RAM, GeForce GTX 1080… Ne, to není nový desktop, ale jeden z nejvýkonnějších herních notebooků světa. Nová generace modelu Razer Blade Pro přidává mechanickou klávesnici či nezvykle umístěný touchpad. A zamíří i na evropský trh.
Americká společnost Razer se v posledních letech věnovala především kompaktnějším notebookům ze svého portfolia (naposledy byly upgradovány modely Blade a Blade Stealth), až tento týden konečně oznámila novou generaci svého vůbec nejvýkonnějšího notebooku Blade Pro. Jedná se o herní stroj téměř bez kompromisů, který se zařadí k tomu nejlepšímu, co lze v tomto segmentu sehnat. Celokovový notebook má tloušťku něco málo přes 22 mm a hmotnost 3,6 kg – na první pohled jde o vysoké hodnoty, ale vzhledem k použitým komponentům se výrobci povedlo vytvořit velmi kompaktní přístroj. O zobrazování se stará 17,3“ dotykový IGZO displej s rozlišením 3840 x 2160 pixelů (Ultra HD), který zvládne zobrazit 100 % barevné škály AdobeRGB.

Podporována je technologie Nvidia G-Sync, která zajišťuje plynulé zobrazení. Uvnitř tepe čtyřjádrový procesor Intel Core i7-6700HQ šesté generace na architektuře Skylake, který může běžet na frekvenci 2,6 GHz, krátkodobě dokonce 3,5 GHz. Společnost mu dělá 32GB RAM a dvojice SSD, které mohou dohromady poskytovat kapacitu až 2 TB. A chybět nesmí dedikovaná grafická karta Nvidia GeForce GTX 1080 na architektuře Pascal s 8GB GDDR5X pamětí, kterou si výrobce vypůjčil z desktopů. Taková konfigurace samozřejmě nebude mít sebemenší problém s virtuální realitou, notebook je tedy vhodný také pro majitele brýlí Oculus Rift či HTC Vive. O chlazení se stará čtveřice ventilátorů a technologie Vapor Chamber.

Překvapí mechanická klávesnice, která má nezvykle nízký profil kláves a spínače s aktivační silou 65 g. Nechybí anti-ghosting ani typické RGB podsvícení s možností přizpůsobení jednotlivých kláves i řadou barevných efektů. Touchpad není překvapivě umístěn pod klávesnicí, ale napravo od ní. Rychlé připojení zajistí adaptér Killer Double Shot Pro, který zahrnuje Killer Wireless-AC 1535 (Wi-Fi 802.11ac + Bluetooth 4.1) a Killer E2400 Gigabit Ethernet. K dispozici je rovněž HDMI 2.0 a čtyři porty USB, z nichž jeden je reversibilní Type-C s podporou rozhraní Thunderbolt 3. O kvalitní zvuk se postarají vestavěné stereo reproduktory a podpora Dolby Digital Plus.

99Wh baterie je sice poměrně velká, ale vzhledem ke spotřebě bude její výdrž nejspíš přesto mizivá. Dobrou zprávou je, že nový Razer Blade Pro zamíří i na evropské trhy, konkrétně se má začít prodávat v listopadu. Méně příjemná už je informace o ceně, notebook totiž bude nabízen od 4 199 eur, v přepočtu bezmála 115 000 Kč. A to se ještě bavíme o základní konfiguraci s 512GB SSD.

Zdroj: Notebookcheck.com
reklama