reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Razer aktualizoval notebooky Blade a Blade Stealth: je libo Pascal či Kaby Lake?

, , aktualita
Razer aktualizoval notebooky Blade a Blade Stealth: je libo Pascal či Kaby Lake?
Americká značka Razer oznámila vylepšení ultrabooku Blade Stealth, který dostal větší baterii a nový procesor Intel Kaby Lake. Herní notebook Blade se zase dočkal grafické karty na architektuře Nvidia Pascal.
Razer aktualizoval notebooky Blade a Blade Stealth: je libo Pascal či Kaby Lake?
Razer Blade Stealth byl přestaven začátkem letošního roku jako první počítač této americké značky, který není zaměřen na hry. Místo toho vsází na tenké a lehké tělo, konkurencí je mu například Macbook od Applu. Po půl roce prošel počítač aktualizací, která přináší nový procesor Intel Core i7-7500U sedmé generace na architektuře Kaby Lake. Nadále jsou nabízeny dvě varianty rozlišení displeje, a to Quad HD (2560 x 1440) či Ultra HD (3840 x 2160).

SSD může mít v závislosti na konfiguraci kapacitu od 128 GB do 1 TB, velikost operační paměti byla u některých modelů zdvojnásobena na 16 GB. Výrobce se také rozhodl napravit jednu z hlavních slabin Razeru Blade Stealth, kterou je výdrž. Optimalizoval proto spotřebu energie a především navýšil kapacitu baterie skoro o pětinu z 45 Wh na 53,6 Wh. Cena přitom zůstala nezměněna, začíná na 999 dolarech, v přepočtu 24 000 Kč bez DPH.

Herní notebook Razer Blade rovněž neunikl aktualizaci, která se v tomto případě zaměřila na grafiku. Karta Nvidia GTX 1060 s 6GB pamětí na nové architektuře Pascal nahradí starší GTX 970M. Nabídka rozlišení čtrnáctipalcového displeje zahrnuje variantu s rozlišením Full HD (1920 x 1080) a Quad HD+ (3200 x 1800). Notebook je opět osazen procesorem Intel Core i7-6700HQ šesté generace na architektuře Skylake, 128GB až 1TB SSD a 16GB RAM. Beze změny zůstala také cenovka startující na 1 799 dolarech, tedy asi 43 000 Kč bez DPH.

Zdroj: Anandtech.com