reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Razer představil powerbanku s třemi USB porty (nejen) pro notebooky

24.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Nová powerbanka od amerického výrobce herních produktů Razer se chlubí kapacitou 12 800 mAh, bez problémů tedy dobije nejen smartphone či tablet, ale také notebook. K dispozici jsou hned tři USB porty a podpora rychlého nabíjení.
Razer Power Bank je externí zdroj energie určený pro ty, kteří často cestují a potýkají se s nedostatečnou výdrží svých elektronických zařízení. Svou kapacitou 12 800 mAh patří k těm největším na trhu, nebude tedy problém ani s doplnění energie notebooku. Jako příklad uvádí výrobce svůj notebook Razer Blade Stealth, jehož výdrž je možné díky této powerbance prodloužit z devíti na patnáct hodin. K dispozici jsou dva porty USB Type-A a jeden port USB Type-C, takže je zaručena kompatibilita s většinou elektroniky. Navíc je možné nabíjet více zařízení zároveň, například notebook a smartphone.

Podporována je technologie Quick Charge 3.0 od Qualcommu, která umožňuje dobíjet až čtyřikrát rychleji ve srovnání s běžnými nabíječkami. Konkrétní výkon a napětí jsou navíc dynamicky stanoveny podle připojeného zařízení a stavu nabití, takže dobíjení probíhá bezpečně, ale přitom efektivně. I přes vysokou kapacitu se powerbanka chlubí relativně slušnými rozměry 125,8 x 78,2 x 23,4 mm a hmotností 335 g, takže by neměl být problém ji nosit například v kapse u kalhot. Baterie je uložena v odolném obalu z černého hliníku, které obsahuje známé logo výrobce.

Razer Power Bank se začne prodávat v průběhu března a podle očekávání nepůjde o zrovna levné příslušenství. Cena na americkém trhu byla stanovena na částku 150 dolarů, v přepočtu asi 3 900 Kč bez DPH. Znatelně levnější řešení, ale přitom ještě s vyšší kapacitou, nabízí například Xiaomi v podobě své 20 000mAh powerbanky.

Zdroj: Engadget.com
reklama
reklama
reklama