Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi představilo 20 000mAh power banku, která dobije i MacBook

15.11.2015, Jáchym Šlik, aktualita
Známý čínský výrobce Xiaomi přichází na trh s další externí baterií, tentokrát s rekordní kapacitou 20 000 mAh. Běžný smartphone tak může nabít třeba i sedmkrát, cena přitom zůstala velmi příjemná.
Power banky jsou bezpochyby jedním z nejpopulárnějších druhů příslušenství v nabídce Xiaomi. Výrobce měl dosud v nabídce tři různé velikosti, přičemž maximální kapacita činila 16 000 mAh. Nejnovější model ovšem posouvá laťku ještě výš, chlubí se totiž kapacitou 20 000 mAh. Tolik energie v zásobě se může hodit v případě delší dovolené bez přístupu k elektrické síti nebo v případě, že je nutné z jednoho zdroje nabíjet více zařízení.Baterii takového iPhonu 6 dobije nová power banka až sedmkrát, u vlajkové lodi Xiaomi Mi4 to může být téměř pětkrát. Výrobce dokonce uvádí, že s externí baterií je možné plně nabít i Macbook, teoreticky by ovšem mělo být možné power banku použít i pro alespoň částečné dobití jakéhokoliv notebooku či tabletu. K dispozici jsou dva USB porty, takže nic nebrání tomu nabíjet i dvě zařízení najednou.

Nechybí podpora technologie rychlého nabíjení Quick Charge 2.0 od Qualcommu nebo tří parametrů výstupního napětí a proudu (5V/2A, 9V/2A, 12V/1.5A). Součástí power banky je také čipset od Texas Instruments s devítinásobnou ochranou, který zároveň zajišťuje vyšší efektivitu nabíjení. I přes vysokou kapacitou má externí baterie kompaktní rozměry a hmotnost jen 338 gramů. Místo hliníkového krytu tentokrát výrobce zvolil plast s povrchovou úpravou zabraňující vyklouznutí z ruky a vysokou odolností proti poškrábání.Power banka od Xiaomi s kapacitou 20 000 mAh se už prodává na čínském trhu, kde stojí 149 juanů, v přepočtu méně než 590 Kč bez DPH.

Zdroj: MIUI.com


reklama