Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Proč Xiaomi Mi 6 postrádá 3,5mm audio jack? Prý kvůli baterii

6.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi Mi 6 se stal dalším telefonem bez samostatného konektoru pro připojení sluchátek, uživatelé se tak musejí spolehnout na USB-C nebo bezdrátové spojení. Čínský výrobce nyní zdůvodnil, proč se k tomuto kroku rozhodl.
Obavy, že výrobci začnou ve velkém vynechávat u svých smartphonů 3,5mm audio jack, se zatím nevyplnily. Přesto je na trhu několik modelů, které postrádají samostatný konektor pro připojení sluchátek. Jedním z posledních je Xiaomi Mi 6. Absence 3,5mm jacku (i „českého“ LTE) jistě odradila řadu uživatelů od nákupu, neboť by při poslechu hudby museli pořizovat bezdrátová sluchátka nebo řešit zbytečné redukce na USB Type-C. Podle některých názorů byla důvodem odstranění tohoto konektoru částečná odolnost proti vodě, podle jiných zase design telefonu.

Blíže k pravdě se nakonec ukázala druhá teorie. Xiaomi poslalo redaktorům webu Android Central sdělení, že 3,5mm audio jack chybí kvůli úspoře místa, které tak mohlo být využito pro jiné komponenty, jako je baterie. Jinak řečeno, za oželení sluchátkového konektoru by Mi 6 mělo vydržet déle na jedno nabití, a to díky větší 3350mAh baterii (předchozí model Mi 5 disponoval 3000mAh baterií). „Audio výstup přes USB Type-C je stále běžnější, a bude nadále nabízet vynikající zvukovou kvalitu,“ dodává čínský výrobce ve své odpovědi.

Xiaomi Mi 6 není zdaleka prvním telefonem bez 3,5mm audio jacku. Prvenství v tomto ohledu získala dvojice telefonů LeEco Le S3 a Le Pro 3, ale nejvíce diskuze však patrně vzbudilo odstranění sluchátkového konektoru z iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus. Nenajdeme jej ani u Lenovo Moto Z nebo HTC U Ultra, podle spekulací by měl chybět rovněž u druhé generace smartphonů Pixel od Googlu. Vadí vám u telefonů absence 3,5mm audio jacku?

Zdroj: Androidcentral.com
reklama