www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Xiaomi Mi 6 nepodporuje LTE frekvenci 800 MHz, u českých operátorů bude mít problém

Xiaomi Mi 6 nepodporuje LTE frekvenci 800 MHz, u českých operátorů bude mít problém
, , aktualita
Pokukujete po novém Xiaomi Mi 6? Potom byste měli vědět, že nové vlajkové lodi chybí podpora LTE frekvence 800 MHz, která je velmi často používána českými operátory. Nezbývá než doufat, že se na trh dostane „globální verze“ tohoto modelu.
K oblíbeným
reklama
Absence 3,5mm audio jacku není jedinou vadou na kráse tento týden představeného Xiaomi Mi 6. Vlajková loď, stejně jako naprostá většina smartphonů této čínské značky, postrádá podporu některých významných frekvencí LTE (4G). Pokud se podíváme na technické parametry smartphonu, nalezneme tam informaci o následujících pásmech:
  • FDD-LTE: B1, B3, B5, B7, B8
  • TD-LTE: B38, B39, B40, B41

Marně byste v seznamu hledali pásmo B20, neboli onu klíčovou frekvenci 800 MHz, která je někdy označována jako „české LTE“. Tuzemští operátoři ji totiž využívají pro pokrytí především venkovských oblastí, zatímco ve městech nalezneme převážně LTE sítě na 1 800 MHz (B3) a 2 100 MHz (B1). S těmi už Xiaomi Mi 6 problém nemá, takže ve městech si majitelé tohoto telefonu bez problému připojí k síti čtvrté generace, ale mimo ně už si rychlého internetu příliš neužijí a budou odkázání na 2G a 3G sítě.

Při vývoji své nové vlajkové lodi zkrátka Xiaomi opět myslelo na Čínu a další země, kde se bude Mi 6 oficiálně prodávat. LTE frekvence 800 MHz je přitom hojně používána v celé Evropě a dalších světových regionech. Zájemci o tuto žhavou novinku by tedy měli zvážit, zda se jim nákup vyplatí i přes problémy s datovým připojením. Opět se jistě najdou majitelé, kteří se pokusí na telefonu „odemknout“ podporu pásma B20. Podle některých názorů totiž všechny modely od Xiaomi umí tuto frekvenci, jen ji mají z výroby zablokovanou. Zatím však není znám případ, který by dokazoval, že je možné podporu LTE tímto způsobem rozšířit.

O trochu pravděpodobnější se proto jeví možnost, že Xiaomi představí globální variantu modelu Mi 6, která by podporovala frekvenci 800 MHz. Čínský výrobce už takto upravil mnoho svých telefonů, ale zatím se jednalo jen o zástupce nižší až střední třídy z populární řady Redmi (mezi posledními Redmi Note 4), nikoliv vlajkové lodě. Jelikož se však nabídka globálních modelů, určených primárně pro taiwanský trh, neustále rozšiřuje, není vyloučeno, že mezi nimi v budoucnu nalezneme také nové Xiaomi Mi 6.

Odradí vás chybějící podpora „českého“ LTE od nákupu Xiaomi Mi 6?

Zdroj: Gizchina.com
reklama
Nejnovější články
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT
Jak naznačovaly úniky, tak se i stalo. Ford skutečně představil nové SUV Mustang Mach-E, které dává tušit větší oddělení značky Mustang od Fordu. Ta by mohla mít ve výsledku mnohem větší počet modelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní
Tesla Model 3 by mohla mít dalšího významného konkurenta. BMW si totiž chystá nový elektromobil BMW i4, který má přinést variantu s pohonem všech 4 kol a maximálním výkonem dosahujícím až 530 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fordu unikl Mustang Mach-E, nové elektrické SUV Fordu unikl Mustang Mach-E, nové elektrické SUV

Automobilka Ford chystá neobvyklý model s označením Mustang. Nepůjde však o sportovní kupé, nýbrž o SUV. Název Mach-E navíc napovídá, že pod kapotou nebude mít pořádný osmiválec, ale elektromotor. Má tak konkurovat např. Tesle Model X a Jaguaru I-PACE. 

16.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl 16" MacBook Pro, může mít 64GB RAM a 8TB SSD Apple uvedl 16" MacBook Pro, může mít 64GB RAM a 8TB SSD
Dlouho očekávaný 16" MacBook Pro od Applu bych v relativní tichosti konečně představen. Dostat můžete až 8jádrový procesor Intel, obrovskou 64GB operační paměť RAM a kdo chce, může mít i 8TB SSD.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala