Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Mi 6 nepodporuje LTE frekvenci 800 MHz, u českých operátorů bude mít problém

24.4.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Pokukujete po novém Xiaomi Mi 6? Potom byste měli vědět, že nové vlajkové lodi chybí podpora LTE frekvence 800 MHz, která je velmi často používána českými operátory. Nezbývá než doufat, že se na trh dostane „globální verze“ tohoto modelu.
Absence 3,5mm audio jacku není jedinou vadou na kráse tento týden představeného Xiaomi Mi 6. Vlajková loď, stejně jako naprostá většina smartphonů této čínské značky, postrádá podporu některých významných frekvencí LTE (4G). Pokud se podíváme na technické parametry smartphonu, nalezneme tam informaci o následujících pásmech:
  • FDD-LTE: B1, B3, B5, B7, B8
  • TD-LTE: B38, B39, B40, B41

Marně byste v seznamu hledali pásmo B20, neboli onu klíčovou frekvenci 800 MHz, která je někdy označována jako „české LTE“. Tuzemští operátoři ji totiž využívají pro pokrytí především venkovských oblastí, zatímco ve městech nalezneme převážně LTE sítě na 1 800 MHz (B3) a 2 100 MHz (B1). S těmi už Xiaomi Mi 6 problém nemá, takže ve městech si majitelé tohoto telefonu bez problému připojí k síti čtvrté generace, ale mimo ně už si rychlého internetu příliš neužijí a budou odkázání na 2G a 3G sítě.

Při vývoji své nové vlajkové lodi zkrátka Xiaomi opět myslelo na Čínu a další země, kde se bude Mi 6 oficiálně prodávat. LTE frekvence 800 MHz je přitom hojně používána v celé Evropě a dalších světových regionech. Zájemci o tuto žhavou novinku by tedy měli zvážit, zda se jim nákup vyplatí i přes problémy s datovým připojením. Opět se jistě najdou majitelé, kteří se pokusí na telefonu „odemknout“ podporu pásma B20. Podle některých názorů totiž všechny modely od Xiaomi umí tuto frekvenci, jen ji mají z výroby zablokovanou. Zatím však není znám případ, který by dokazoval, že je možné podporu LTE tímto způsobem rozšířit.

O trochu pravděpodobnější se proto jeví možnost, že Xiaomi představí globální variantu modelu Mi 6, která by podporovala frekvenci 800 MHz. Čínský výrobce už takto upravil mnoho svých telefonů, ale zatím se jednalo jen o zástupce nižší až střední třídy z populární řady Redmi (mezi posledními Redmi Note 4), nikoliv vlajkové lodě. Jelikož se však nabídka globálních modelů, určených primárně pro taiwanský trh, neustále rozšiřuje, není vyloučeno, že mezi nimi v budoucnu nalezneme také nové Xiaomi Mi 6.

Odradí vás chybějící podpora „českého“ LTE od nákupu Xiaomi Mi 6?

Zdroj: Gizchina.com
reklama