Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Redmi Note 4 dostává „české“ LTE, prohlédnete si jej v novém showroomu

14.3.2017, Jáchym Šlik, aktualita
V Česku se otevřel první showroom, kde si mohou zájemci prohlédnout produkty čínské značky Xiaomi. A nejedná se jen o telefony, jako je např. Redmi Note 4 Global podporující všechna LTE pásma, ale rovněž třeba chytré domácí spotřebiče.
Společnost Lion Mobile, která provozuje internetový obchod Xiaomimobile.cz, otevřela první Xiaomi Concept Space v České republice. Jedná se o showroom, kde si mohou zájemci na jednom místě prohlédnout nejrůznější produkty čínské značky Xiaomi. K vidění jsou zde samozřejmě oblíbené smartphony, které prosluly především atraktivním poměrem ceny a výkonu. Showroom se zaměřuje na méně známé produkty, především chytré domácí spotřebiče, jako jsou čistička vzduchu, varná konvice, robotický vysavač nebo rýžovar. Vše může uživatel ovládat pomocí smartphonu s příslušnou aplikací.

E-shop Xiaomimobile.cz se tedy v blízké době rozšíří i o nabídku těchto produktů, které byly dosud na tuzemském trhu jen obtížně sehnatelné. A v Xiaomi Concept Space si zákazník produkt může před nákupem prohlédnout a vyzkoušet. Showroom se nachází v sídle společnosti (Plánická 443/5, Praha), podrobnosti o otevření pro veřejnost budou zveřejněny později. Pokud vás přece jen více zajímají smartphony, máme pro vás další dobrou zprávu. Pomalu totiž mizí jedna z největších nevýhod této značky, a to absence podpory některých LTE pásem používaných v České republice a dalších zemích. Až během loňského léta se objevily první modely, které jsou připraveny na frekvence 800 MHz a 900 MHz. V loňském roce se jednalo o telefony Redmi Note 3, Redmi 3s, Mi Note 2 a Redmi 4A.

A nabídka se má dále rozrůstat, naposledy do ní přibylo Xiaomi Redmi Note 4 LTE Global. Od běžné varianty Redmi Note 4, která už je v prodeji delší dobu, se odlišuje nejen podporou „českého“ LTE, ale také použitím osmijádrového procesoru Snapdragon 625 namísto desetijádra MediaTek Helio X20. Zůstalo ovšem kovové tělo, jehož přední stranu zdobí 5,5“ Full HD displej nebo čtečka otisků prstů. Potěší rovněž infraport či baterie o kapacitě 4 100 mAh. Smartphone se na trh dostane v nejbližších dnech s cenou 6 499 Kč v případě varianty se 3GB RAM a 32GB úložištěm. Na výběr bude ze šedého a zlatého barevného provedení.


Zdroj: Tisková zpráva
reklama