Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google letos představí tři telefony Pixel, všechny se Snapdragonem 835

25.4.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Pozorným vývojářům se podařilo v kódu Androidu najít náznaky, že Google v roce 2017 představí tři smartphony pod svou značkou Pixel. Všechny by navíc měly využívat procesor Snapdragonem 835, hlavním rozdílem tedy nejspíš bude velikost displeje.
V loňském roce Google nahradil značku Nexus dvojicí smartphonů Pixel a Pixel XL. Jedná se o high-endové modely, které svou cenou zamířily poměrně vysoko, i proto možná nedosahují výraznějších prodejních úspěchů. Do konce března se jich prodaly asi 2 miliony kusů. Na druhou stranu Pixely mají být referenčními zařízeními, které ukazují možnosti operačního systému Android, nikoliv modely na předních příčkách prodejnosti. Pro rok 2017 nejspíš americká společnost plánuje hned tři smartphony Pixel, které byly objeveny v kódu AOSP (Android Open Source Project).

Přístroje se ukrývají pod interními názvy Walleye, Muskie a Taimen. I tentokrát tedy Google tedy opět využívá označení podle druhů ryb, přeloženo do češtiny se jedná o candáte severoamerického, štiku muskalunga a tajmena sibiřského. Zdrojový kód nám zároveň odhalil, že všechny tři modely by měly být vybaveny procesorem Qualcomm Snapdragon 835, jedním z nejvýkonnějších mobilních čipů současnosti. Potvrdilo se tedy tvrzení, že značka Pixel zůstane vyhrazena špičkově vybaveným zařízením.

Pokud Google zachová stejnou strategii jako u loňských modelů, budou se od sebe telefony odlišovat především úhlopříčkou displeje. Připomeňme, že aktuální Pixel se vyznačuje 5“ displejem a v Pixelu XL nalezneme 5,5“ obrazovku. Třetí model (nazývejme jej například jako Pixel XXL) by potom mohl být čistokrevným phabletem s ještě větším displejem, a tedy nepřímým nástupcem Nexusu 6 od Motoroly. Minulý měsíc se navíc objevily další spekulace, podle kterých by mohly být budoucí Pixely voděodolné, ale nejspíš budou postrádat 3,5mm audio jack pro připojení sluchátek.

V tuto chvíli není ani jasné, kdo bude výrobcem příštích telefonů od Googlu. Aktuální generaci vyrábí HTC, ale o tu příští by se mohlo postarat LG, TCL nebo dokonce Coolpad. Smartphony jistě poběží na nejnovější verzi operačního systému, kterým je Android O. Podle některých zdrojů by mohl Google v roce 2017 představit také vlastní cenově dostupný telefon s Androidem, ale ten by nejspíš nespadal do řady Pixel.

Zdroj: Liliputing.com
reklama