reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Nexus 6 v předprodeji, ale už vyprodaný

, , aktualita
Nexus 6 v předprodeji, ale už vyprodaný
Na trh se již pomalu chystá nové telefon Google Nexus 6, jehož předprodej začal včera. Ovšem již po několika hodinách byly telefony vyprodány, takže zájemci si budou muset počkat na další várku.
Nexus 6 v předprodeji, ale už vyprodaný
S tak velkou poptávkou Google evidentně nepočítal a nebyl na ni připravený, neboť v předprodeji nabízené telefony zmizely během několika minut, ačkoliv nebyly očekávány se všeobecným nadšením. Rozpaky vyvolal především 5,96" displej (15,1 cm), který je dokonce větší než u Samsung Galaxy Note 4, jenž je vybaven 5,7" displejem a nemá na něj tedy ani Apple iPhone 6 Plus. Zde už tedy musíme mluvit o phabletu a ne o chytrém telefonu.Oproti iPhone 6 Plus je však nový Nexus 6 jen o 1 mm vyšší, ale o 4 mm širší, takže pokud jste si již nový velký iPhone osahali a vyhovoval by vám, pak budete pravděpodobně spokojeni i s rozměry telefonu Nexus 6. Ostatně i velký zájem o předprodej tohoto telefonu naznačuje, že existuje dost zákazníků, kteří prahnou po telefonu s velkým displejem, což potvrzuje i společnost Motorola, která si dle toho chystá svůj nový Moto G.

Co se týče ceny, pak nový Nexus 6 už nekráčí ve šlépějích svých předchůdců, a to i přímého předchůdce Nexus 5 s cenou 350 USD. Za 32GB verzi Nexus 6 totiž zákazníci dají 650 USD, čili téměř dvojnásobek. Ve výbavě má výkonný procesor Snapdragon 805 založený na 32bitové architektuře ARMv7, dále tu máme 3 GB operační paměti, na výběr mezi 32 GB a 64 GB pro data (jako obvykle bez slotu pro microSD), téměř 6" displej nabídne rozlišení 1440p a vše bude napájet 3220mAh baterie.

Zadní kamera má obvyklých 13 Mpix a vybavena je OIS, čili optickým stabilizátorem, takže se od ní očekávají daleko lepší výsledky než od předchozího modelu. Využívá totiž moderní senzor IMX214 od Sony a k pořizování lepších fotografií má napomoci také systém Android 5.0 Lollipop s podporou RAW a všeobecně vylepšenou programovou výbavou pro focení.

Telefon je možné objednat na Play Store, což tedy v našich končinách není možné, a tak si budeme muset počkat, až se k nám dostane jinou cestou. Google uvedl, že ještě do konce roku bude uveden na trh 28 zemí Evropy, Asie a Pacifiku a Severní Ameriky.

Zdroj: Tom's Hardware