Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google představí další Pixel Phone, ale možná bez 3,5mm jacku

7.3.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Jeden ze zástupců Googlu nedávno potvrdil, že je v plánu druhá generace smartphonů Pixel. Mělo by jít opět o prémiové modely, který by ovšem mohly postrádat samostatný sluchátkový konektor. Potěšit by naopak měla přidaná voděodolnost.
Začátkem října loňského roku představil Google dvojici telefonů Pixel a Pixel XL, která nahradila dosavadní řadu Nexus. Na rozdíl od ni se jedná o zařízení kompletně navržená Googlem. Cílem bylo vytvořit smartphone, který bude nejlépe využívat všechny možnosti Androidu. Mnohými recenzenty byly Pixely označovány za snahu napodobit iPhony, a to bohužel i v negativním smyslu. Za špičkově vybavený přístroj s nejnovějším Androidem 7.1 Nougat si totiž Google nechal pořádně zaplatit a do dnešní doby cena výrazněji neklesla. Problémem se stala také omezená dostupnost v zemích, kde oficiálně nefunguje internetový Google Store. To je bohužel případ České republiky.
Google Pixel (2016)


I přes své nesporné kvality tedy Pixely nedosahují dechberoucích prodejních výsledků, ale to možná ani není cílem Googlu. Přesto se v letošním roce dočkáme nástupců, jak nedávno potvrdil Rick Osterloh, který v Googlu vede divizi hardwaru. Ve svém posledním rozhovoru prohlásil, že Pixely zůstanou prémiovými produkty, takže bychom neměli očekávat cenově dostupnější modely s touto značkou. Ostatně levnější smartphony s neupraveným Androidem jsou prodávány především na rozvojových trzích v rámci projektu Android One, ale tyto produkty si navrhují sami partneři a prodávají je pod vlastní značkou.

Podle spekulací však Google přece jen chystá vlastní, cenově dostupnější smartphone, ale nebude jej nejspíš prodávat pod označením Pixel. Jedná se víceméně o hru se slovy, neboť Osterloh v podstatě nepopřel, že Google žádný takový telefon nechystá. Pixel však zůstane značkou pro prémiové produkty, a tak jsou u druhé generace opět očekávány nejlepší dostupné komponenty. Jelikož by ovšem k představení mohlo opět dojít až na podzim, nemá v tuto chvíli cenu odhadovat jednotlivé parametry.

Pár náznaků se už přece jen dostalo na internet. Nové Pixely budou s největší pravděpodobností voděodolné, což jistě většina zákazníků ocení. Kontroverze by ovšem mohla vzbuzovat druhá očekávaná vlastnost, a to absence 3,5mm audio jacku. K připojení sluchátek by tedy posloužil port USB Type-C, jako jsme to mohli vidět například u řady Lenovo Moto Z. Bez 3,5mm jacku mohl být také Samsung Galaxy S8, ale jihokorejský výrobce nejspíš tuto možnost během vývoje zavrhl, snad kvůli obavám z kritiky zákazníků. Nezbývá než doufat, že k podobnému závěru dojdou také inženýři v Googlu.

Zdroj: 9to5google.com
reklama