Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Google představí další Pixel Phone, ale možná bez 3,5mm jacku

, , aktualita
Google představí další Pixel Phone, ale možná bez 3,5mm jacku
Jeden ze zástupců Googlu nedávno potvrdil, že je v plánu druhá generace smartphonů Pixel. Mělo by jít opět o prémiové modely, který by ovšem mohly postrádat samostatný sluchátkový konektor. Potěšit by naopak měla přidaná voděodolnost.
Google představí další Pixel Phone, ale možná bez 3,5mm jacku
Začátkem října loňského roku představil Google dvojici telefonů Pixel a Pixel XL, která nahradila dosavadní řadu Nexus. Na rozdíl od ni se jedná o zařízení kompletně navržená Googlem. Cílem bylo vytvořit smartphone, který bude nejlépe využívat všechny možnosti Androidu. Mnohými recenzenty byly Pixely označovány za snahu napodobit iPhony, a to bohužel i v negativním smyslu. Za špičkově vybavený přístroj s nejnovějším Androidem 7.1 Nougat si totiž Google nechal pořádně zaplatit a do dnešní doby cena výrazněji neklesla. Problémem se stala také omezená dostupnost v zemích, kde oficiálně nefunguje internetový Google Store. To je bohužel případ České republiky.
Google Pixel (2016)


I přes své nesporné kvality tedy Pixely nedosahují dechberoucích prodejních výsledků, ale to možná ani není cílem Googlu. Přesto se v letošním roce dočkáme nástupců, jak nedávno potvrdil Rick Osterloh, který v Googlu vede divizi hardwaru. Ve svém posledním rozhovoru prohlásil, že Pixely zůstanou prémiovými produkty, takže bychom neměli očekávat cenově dostupnější modely s touto značkou. Ostatně levnější smartphony s neupraveným Androidem jsou prodávány především na rozvojových trzích v rámci projektu Android One, ale tyto produkty si navrhují sami partneři a prodávají je pod vlastní značkou.

Podle spekulací však Google přece jen chystá vlastní, cenově dostupnější smartphone, ale nebude jej nejspíš prodávat pod označením Pixel. Jedná se víceméně o hru se slovy, neboť Osterloh v podstatě nepopřel, že Google žádný takový telefon nechystá. Pixel však zůstane značkou pro prémiové produkty, a tak jsou u druhé generace opět očekávány nejlepší dostupné komponenty. Jelikož by ovšem k představení mohlo opět dojít až na podzim, nemá v tuto chvíli cenu odhadovat jednotlivé parametry.

Pár náznaků se už přece jen dostalo na internet. Nové Pixely budou s největší pravděpodobností voděodolné, což jistě většina zákazníků ocení. Kontroverze by ovšem mohla vzbuzovat druhá očekávaná vlastnost, a to absence 3,5mm audio jacku. K připojení sluchátek by tedy posloužil port USB Type-C, jako jsme to mohli vidět například u řady Lenovo Moto Z. Bez 3,5mm jacku mohl být také Samsung Galaxy S8, ale jihokorejský výrobce nejspíš tuto možnost během vývoje zavrhl, snad kvůli obavám z kritiky zákazníků. Nezbývá než doufat, že k podobnému závěru dojdou také inženýři v Googlu.

Zdroj: 9to5google.com
reklama