Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Příští obal pro Apple AirPods by mohl být vodotěsný a nabije také hodinky

11.4.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Další generace bezdrátových sluchátek Apple AirPods by mohla podle zaregistrovaných patentů přinést také vylepšení samotného obalu, se kterým jsou dodávána. Ten by mohl mít voděodolné provedení a podporovat bezdrátové nabíjení.
Sluchátka AirPods jsou dodávána s obalem, který je nejen chrání před ztrátou, pokud nejsou zrovna používána, ale zároveň umožňuje jejich nabíjení. A právě tento obal by se mohl u další generace dočkat vylepšení, jak naznačují patenty, které si výrobce zaregistroval u příslušného amerického úřadu. Apple je v patentování svých nápadů a technologií poměrně aktivní. Někdy nám tyto patenty mohou naznačit, kam se budou ubírat budoucí produkty s nakousnutým jablkem v logu, mnohdy si však společnost registruje patenty, s jejichž využitími ani nepočítá, případně ne v blízké době. Nedávným příkladem může být digitální korunka pro iPhony nebo dokovací stanice, která má proměnit iPhone či iPad v Macbook.

V případě obalu pro bezdrátová sluchátka AirPods se ovšem nejedná o zase tak převratná či nerealizovatelná řešení, takže bychom jich se jich u příští generace mohli dočkat. Zaregistrovaný patent počítá se dvěma novinkami, které u současných AirPods chybí. Zaprvé je to voděodolnost tohoto obalu, který by tak mohl splňovat i určitou certifikaci. Pokud by tedy sluchátka byla uložena, nemělo by jim uškodit náhodné polití ani nečekaná koupel ve vodě. Samotná sluchátka však nejspíš budou postrádat voděodolnost, nebo se o ni prozatím žádný z patentů nezmiňuje.

Další užitečnou novinkou druhé generace AirPods by mohla být podpora bezdrátového nabíjení vně obalu. Jinak řečeno, na jedné straně obalu by byla plocha, na kterou by bylo možné položit a dobít drobnou elektroniku. Smysl by to dávalo v případě chytrých hodinek Apple Watch, které podporují bezdrátové nabíjení a nevyžadují zase tolik energie. Tuto technologii sice má podle spekulací podporovat i příští iPhone, ale dobíjení by vzhledem ke kapacitám baterie telefonu a krytu bylo téměř k ničemu. Dodejme, že kryt pro současnou generaci AirPods obsahuje 398mAh baterii. I kdyby měl nástupce znatelně vyšší kapacitu, ke slušnému dobití iPhonu by to asi nestačilo.

Výhodou by ovšem mělo být to, že kryt zvládne zároveň nabíjet sluchátka uvnitř i hodinky či jiné zařízení vně. Zatím není jasné, kdy můžeme očekávat druhou generaci Apple AirPods. Představeny by mohly být na podzim spolu s novými iPhony, ale není jasné, zda výrobce u takového produktu bude využívat každoroční aktualizaci.

Zdroj: Phonearena.com
reklama