www.svetmobilne.cz
>
>
>

Apple AirPods rozebrány: co se vešlo do miniaturních sluchátek?

Apple AirPods rozebrány: co se vešlo do miniaturních sluchátek?
, , aktualita
Bezdrátová sluchátka AirPods se minulý týden dostala k prvním šťastlivcům, ostatní si na jejich doručení počkají minimálně několik týdnů. Novinku od Applu se podařilo získat také technikům z iFixit, kteří ji samozřejmě jak jinak než rozebrali.reklama
Apple AirPods byly představeny letos v září spolu s novými iPhony 7 a 7 Plus, ale na trh se dostaly se zpožděním až minulý týden. A to navíc ve velmi omezeném množství, naprostá většina zájemců si musí počkat – české stránky Applu odhadují dobu dodání na 6 týdnů, ještě nedávno to přitom byly jen 4 týdny. Vzhledem k ceně 4 990 Kč včetně DPH je takový zájem ze strany uživatelů velmi překvapující – přece jenom lze za takovou částku získat mnohem kvalitnější sluchátka. Navíc ztratit AirPods je díky jejich malm rozměrům opravdu hračka, na trhu se proto dokonce objevilo příslušenství, které sluchátka spojí pomocí kabelu. Samotný Apple potom nabízí možnost nahradit ztracená sluchátka za 69 dolarů (1 800 Kč) bez nabíjecího pouzdra.

AirPods si nemohli nechat ujít ani technici z iFixit, kteří už v minulosti rozebrali iPhone 7 Plus a velké množství další elektroniky. Jednotlivá zařízení potom hodnotí na stupnici od nuly do desíti, přičemž čím vyšší hodnocení, tím lepší opravitelnost. AirPods si na této stupnici vysloužily nejnižší možné hodnocení 0/10, jsou tedy prakticky neopravitelná. Na druhou stranu, čekali byste od „špuntových“ sluchátek něco jiného? AirPods držely pohromadě díky lepidlu, přes které bylo nutné se při rozebírání dostat. Vnitřní část sluchátka potom techniky překvapila tím, co se do ní Applu povedlo vměstnat. Kromě reproduktoru a mikrofonu se uvnitř nachází anténa zlepšující příjem signálu či infračervený senzor, který rozpozná, kdy je sluchátko vloženo v uchu. Objevena byla také řada čipů:
  • Apple 343500130 (pravděpodobně pro účely Bluetooth)
  • Cypress CY8C4146FN (programovatelný čipset)
  • Maxim 98730EWJ (stereo audio kodek)
  • Texas Instruments TPS743
  • NXP 1610A3 (nabíjecí integrovaný obvod)
  • Texas Instruments BQ24232 (integrovaný obvod pro správu napájení)
A samozřejmě nesmí chybět miniaturní 93 mWh baterie, která má asi 1 % kapacity baterie v iPhonu 7. Naštěstí je součástí balení nabíjecí pouzdro, které obsahuje 1,53Wh baterii umožňující sluchátka dobít přibližně šestnáctkrát. Rozebrat toto pouzdro se ukázalo jako nemožné, a tak jej technici museli zničit, aby se dostali k interním komponentům.

Zdroj: Appleinsider.com
reklama
Nejnovější články
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Záhadný odkaz dělá neplechu v iOS a macOS, na nápravě už Apple pracuje Záhadný odkaz dělá neplechu v iOS a macOS, na nápravě už Apple pracuje
Především aplikace Zprávy je postižena problémem způsobeným odkazem, který se nyní šíří mezi uživateli iPhonů a dalších zařízení od Applu. Není ani nutné odkaz otevírat, aby způsobil pád aplikace. Co na to Apple?
18.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
T-Mobile nabízí devět nových smartphonů po 1 Kč T-Mobile nabízí devět nových smartphonů po 1 Kč
Pokud si u T-Mobilu sjednáte nový tarif nebo prodloužíte stávající, můžete si vybrat některý z devíti smartphonů za korunu. Bonus se vztahuje třeba na Nokii 5, Huawei P9 Lite nebo odolný CAT S40.
18.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik