www.svetmobilne.cz
>
>
>

Apple AirPods rozebrány: co se vešlo do miniaturních sluchátek?

Apple AirPods rozebrány: co se vešlo do miniaturních sluchátek?
, , aktualita
Bezdrátová sluchátka AirPods se minulý týden dostala k prvním šťastlivcům, ostatní si na jejich doručení počkají minimálně několik týdnů. Novinku od Applu se podařilo získat také technikům z iFixit, kteří ji samozřejmě jak jinak než rozebrali.
reklama
Apple AirPods byly představeny letos v září spolu s novými iPhony 7 a 7 Plus, ale na trh se dostaly se zpožděním až minulý týden. A to navíc ve velmi omezeném množství, naprostá většina zájemců si musí počkat – české stránky Applu odhadují dobu dodání na 6 týdnů, ještě nedávno to přitom byly jen 4 týdny. Vzhledem k ceně 4 990 Kč včetně DPH je takový zájem ze strany uživatelů velmi překvapující – přece jenom lze za takovou částku získat mnohem kvalitnější sluchátka. Navíc ztratit AirPods je díky jejich malm rozměrům opravdu hračka, na trhu se proto dokonce objevilo příslušenství, které sluchátka spojí pomocí kabelu. Samotný Apple potom nabízí možnost nahradit ztracená sluchátka za 69 dolarů (1 800 Kč) bez nabíjecího pouzdra.

AirPods si nemohli nechat ujít ani technici z iFixit, kteří už v minulosti rozebrali iPhone 7 Plus a velké množství další elektroniky. Jednotlivá zařízení potom hodnotí na stupnici od nuly do desíti, přičemž čím vyšší hodnocení, tím lepší opravitelnost. AirPods si na této stupnici vysloužily nejnižší možné hodnocení 0/10, jsou tedy prakticky neopravitelná. Na druhou stranu, čekali byste od „špuntových“ sluchátek něco jiného? AirPods držely pohromadě díky lepidlu, přes které bylo nutné se při rozebírání dostat. Vnitřní část sluchátka potom techniky překvapila tím, co se do ní Applu povedlo vměstnat. Kromě reproduktoru a mikrofonu se uvnitř nachází anténa zlepšující příjem signálu či infračervený senzor, který rozpozná, kdy je sluchátko vloženo v uchu. Objevena byla také řada čipů:
  • Apple 343500130 (pravděpodobně pro účely Bluetooth)
  • Cypress CY8C4146FN (programovatelný čipset)
  • Maxim 98730EWJ (stereo audio kodek)
  • Texas Instruments TPS743
  • NXP 1610A3 (nabíjecí integrovaný obvod)
  • Texas Instruments BQ24232 (integrovaný obvod pro správu napájení)
A samozřejmě nesmí chybět miniaturní 93 mWh baterie, která má asi 1 % kapacity baterie v iPhonu 7. Naštěstí je součástí balení nabíjecí pouzdro, které obsahuje 1,53Wh baterii umožňující sluchátka dobít přibližně šestnáctkrát. Rozebrat toto pouzdro se ukázalo jako nemožné, a tak jej technici museli zničit, aby se dostali k interním komponentům.

Zdroj: Appleinsider.com
reklama
Nejnovější články
DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby
Výrobce HUD systémů DigiLens a Sena, producent Bluetooth zařízení, se dali dohromady a vyvíjí MonoHUD, systém rozšířené reality např. pro motorkářské přilby. Ta využije nejnovější technologie a přinese HUD zobrazení v malém balení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května
Xiaomi zveřejnilo teaser na svou dlouho očekávanou vlajkovou loď. V něm potvrzuje předchozí spekulace, že novinka se bude jmenovat Mi 8 a nikoliv MI 7. K oficiálnímu představení dojde v poslední květnový den.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google Family Link přichází do ČR, rodičům umožňuje kontrolovat své děti Google Family Link přichází do ČR, rodičům umožňuje kontrolovat své děti
Rok stará aplikace Google Family Link přichází do České republiky a dalších evropských zemí. Rodičům umožňuje vytvořit účty pro své děti, kontrolovat instalované aplikace a mít přehled o tom, co dělá na svém zařízení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Redmi 5A se stalo nejprodávanějším telefonem s Androidem Xiaomi Redmi 5A se stalo nejprodávanějším telefonem s Androidem
Xiaomi se na trhu opět daří a dokazuje to statistika nejprodávanějších smartphonů na světě v březnu 2018, kam se probojovalo levné Redmi 5A jako nejúspěšnější model s Androidem. Předběhlo tak dokonce Samsung Galaxy S9, lepší byly jen iPhony.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung uvedl levné telefony Galaxy J4, J6 a J8 Samsung uvedl levné telefony Galaxy J4, J6 a J8
Řada cenově dostupnějších smartphonů Galaxy J od Samsungu se počátkem týdne rozrostla o tři nové modely. Dva vyšší nabídnou displeje Super AMOLED označované jako Infinity, to znamená s podlouhlým poměrem stran.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář