www.svetmobilne.cz
>
>
>

Apple AirPods rozebrány: co se vešlo do miniaturních sluchátek?

Apple AirPods rozebrány: co se vešlo do miniaturních sluchátek?
, , aktualita
Bezdrátová sluchátka AirPods se minulý týden dostala k prvním šťastlivcům, ostatní si na jejich doručení počkají minimálně několik týdnů. Novinku od Applu se podařilo získat také technikům z iFixit, kteří ji samozřejmě jak jinak než rozebrali.reklama
Apple AirPods byly představeny letos v září spolu s novými iPhony 7 a 7 Plus, ale na trh se dostaly se zpožděním až minulý týden. A to navíc ve velmi omezeném množství, naprostá většina zájemců si musí počkat – české stránky Applu odhadují dobu dodání na 6 týdnů, ještě nedávno to přitom byly jen 4 týdny. Vzhledem k ceně 4 990 Kč včetně DPH je takový zájem ze strany uživatelů velmi překvapující – přece jenom lze za takovou částku získat mnohem kvalitnější sluchátka. Navíc ztratit AirPods je díky jejich malm rozměrům opravdu hračka, na trhu se proto dokonce objevilo příslušenství, které sluchátka spojí pomocí kabelu. Samotný Apple potom nabízí možnost nahradit ztracená sluchátka za 69 dolarů (1 800 Kč) bez nabíjecího pouzdra.

AirPods si nemohli nechat ujít ani technici z iFixit, kteří už v minulosti rozebrali iPhone 7 Plus a velké množství další elektroniky. Jednotlivá zařízení potom hodnotí na stupnici od nuly do desíti, přičemž čím vyšší hodnocení, tím lepší opravitelnost. AirPods si na této stupnici vysloužily nejnižší možné hodnocení 0/10, jsou tedy prakticky neopravitelná. Na druhou stranu, čekali byste od „špuntových“ sluchátek něco jiného? AirPods držely pohromadě díky lepidlu, přes které bylo nutné se při rozebírání dostat. Vnitřní část sluchátka potom techniky překvapila tím, co se do ní Applu povedlo vměstnat. Kromě reproduktoru a mikrofonu se uvnitř nachází anténa zlepšující příjem signálu či infračervený senzor, který rozpozná, kdy je sluchátko vloženo v uchu. Objevena byla také řada čipů:
  • Apple 343500130 (pravděpodobně pro účely Bluetooth)
  • Cypress CY8C4146FN (programovatelný čipset)
  • Maxim 98730EWJ (stereo audio kodek)
  • Texas Instruments TPS743
  • NXP 1610A3 (nabíjecí integrovaný obvod)
  • Texas Instruments BQ24232 (integrovaný obvod pro správu napájení)
A samozřejmě nesmí chybět miniaturní 93 mWh baterie, která má asi 1 % kapacity baterie v iPhonu 7. Naštěstí je součástí balení nabíjecí pouzdro, které obsahuje 1,53Wh baterii umožňující sluchátka dobít přibližně šestnáctkrát. Rozebrat toto pouzdro se ukázalo jako nemožné, a tak jej technici museli zničit, aby se dostali k interním komponentům.

Zdroj: Appleinsider.com
reklama
Nejnovější články
Pixel 2, Pixel 2 XL a další říjnové novinky Googlu unikly do světa Pixel 2, Pixel 2 XL a další říjnové novinky Googlu unikly do světa
Google láká na 4. říjen, kdy představí druhou generaci svých smarphonů Pixel spolu s kompaktním chytrým reproduktorem Google Home Mini a zdokonaleným VR headsetem Daydream View. Pojďme se podívat, co nově víme o jejich designu, výbavě a cenách.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
HTC letos představí ještě tři smartphony s až 6” displejem HTC letos představí ještě tři smartphony s až 6” displejem
abídka smartphonů HTC je aktuálně velmi omezená, proto jistě všichni fanoušci ocení tři nové modely, které by mohly být představeny v nadcházejících měsících: Ocean Master, Ocean Harmony a Ocean Lite.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Bezdrátové nabíjení Pi funguje na vzdálenost 30 cm Bezdrátové nabíjení Pi funguje na vzdálenost 30 cm
Současné technologie bezdrátového nabíjení vyžadují přímý kontakt s podložkou, ale to by se mělo změnit s příchodem standardu Pí, který umožní nabíjet až čtyři zařízení na vzdálenost několika desítek centimetrů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Aktualizace na Android Nougat: vše důležité Aktualizace na Android Nougat: vše důležité
Dočká se i váš smartphone nové verze Androidu? Máme pro vás průběžně aktualizovaný seznam modelů více než 20 značek spolu s přehledem nejdůležitějších funkcí v Androidu 7.0/7.1 a dalších důležitých informací. Doplněno 19. 9. 2017.
Včera,  návod, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Růžový Samsung Galaxy S8 se dostal na český trh Růžový Samsung Galaxy S8 se dostal na český trh
Především ženy potěší nová barevná varianta Rose Pink, do které se převlékl oblíbený Samsung Galaxy S8. Už páté barevné provedení se tento týden začalo prodávat na českém trhu, cena zůstala beze změny.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik