www.svetmobilne.cz
>
>
>

Apple AirPods rozebrány: co se vešlo do miniaturních sluchátek?

Apple AirPods rozebrány: co se vešlo do miniaturních sluchátek?
, , aktualita
Bezdrátová sluchátka AirPods se minulý týden dostala k prvním šťastlivcům, ostatní si na jejich doručení počkají minimálně několik týdnů. Novinku od Applu se podařilo získat také technikům z iFixit, kteří ji samozřejmě jak jinak než rozebrali.reklama
Apple AirPods byly představeny letos v září spolu s novými iPhony 7 a 7 Plus, ale na trh se dostaly se zpožděním až minulý týden. A to navíc ve velmi omezeném množství, naprostá většina zájemců si musí počkat – české stránky Applu odhadují dobu dodání na 6 týdnů, ještě nedávno to přitom byly jen 4 týdny. Vzhledem k ceně 4 990 Kč včetně DPH je takový zájem ze strany uživatelů velmi překvapující – přece jenom lze za takovou částku získat mnohem kvalitnější sluchátka. Navíc ztratit AirPods je díky jejich malm rozměrům opravdu hračka, na trhu se proto dokonce objevilo příslušenství, které sluchátka spojí pomocí kabelu. Samotný Apple potom nabízí možnost nahradit ztracená sluchátka za 69 dolarů (1 800 Kč) bez nabíjecího pouzdra.

AirPods si nemohli nechat ujít ani technici z iFixit, kteří už v minulosti rozebrali iPhone 7 Plus a velké množství další elektroniky. Jednotlivá zařízení potom hodnotí na stupnici od nuly do desíti, přičemž čím vyšší hodnocení, tím lepší opravitelnost. AirPods si na této stupnici vysloužily nejnižší možné hodnocení 0/10, jsou tedy prakticky neopravitelná. Na druhou stranu, čekali byste od „špuntových“ sluchátek něco jiného? AirPods držely pohromadě díky lepidlu, přes které bylo nutné se při rozebírání dostat. Vnitřní část sluchátka potom techniky překvapila tím, co se do ní Applu povedlo vměstnat. Kromě reproduktoru a mikrofonu se uvnitř nachází anténa zlepšující příjem signálu či infračervený senzor, který rozpozná, kdy je sluchátko vloženo v uchu. Objevena byla také řada čipů:
  • Apple 343500130 (pravděpodobně pro účely Bluetooth)
  • Cypress CY8C4146FN (programovatelný čipset)
  • Maxim 98730EWJ (stereo audio kodek)
  • Texas Instruments TPS743
  • NXP 1610A3 (nabíjecí integrovaný obvod)
  • Texas Instruments BQ24232 (integrovaný obvod pro správu napájení)
A samozřejmě nesmí chybět miniaturní 93 mWh baterie, která má asi 1 % kapacity baterie v iPhonu 7. Naštěstí je součástí balení nabíjecí pouzdro, které obsahuje 1,53Wh baterii umožňující sluchátka dobít přibližně šestnáctkrát. Rozebrat toto pouzdro se ukázalo jako nemožné, a tak jej technici museli zničit, aby se dostali k interním komponentům.

Zdroj: Appleinsider.com
reklama
Nejnovější články
Tesla Roadster 2 bude nejrychlejším autem světa Tesla Roadster 2 bude nejrychlejším autem světa
Tesla odhalila druhou generaci svého sporťáku Roadster, který se dostane na trh v roce 2020 a ponese astronomickou cenu. Na druhou stranu však zákazníci získají jeden z nejrychlejších automobilů světa.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elektrický kamion Tesla Semi zrychlí na stovku za 5 sekund Elektrický kamion Tesla Semi zrychlí na stovku za 5 sekund
Elon Musk ukázal světu svůj první elektrický tahač Tesla Semi, který poznáte podle futuristického designu i nezvyklého zrychlení. Jaký je jeho dojezd a jakými dalšími technologiemi disponuje?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nejnovější Moto Mod udělá z telefonu Polaroid Nejnovější Moto Mod udělá z telefonu Polaroid
Motorola představila další příslušenství pro smartphony řady Moto Z. Polaroid Insta-Share Printer umožňuje okamžitě vytisknout pořízené fotografie, a to navíc se samolepící zadní stranou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Apple je zpět na trůnu, prodal více wearables než Xiaomi a Fitbit Apple je zpět na trůnu, prodal více wearables než Xiaomi a Fitbit
Apple se ve třetím čtvrtletí 2017 vrátil na první pozici v počtu prodaných nositelných zařízení, jako jsou chytré hodinky a náramky. Rozdíly na prvních třech pozicích jsou však stále velmi těsné, ostatní konkurence sotva drží krok.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Stáhněte si nový Firefox Quantum pro Android a iOS Stáhněte si nový Firefox Quantum pro Android a iOS
Mozilla vydala internetový prohlížeč Firefox Quantum, který se vyznačuje přepracovaným designem, přidanými funkcemi a především vyšší rychlostí, která se však zatím příliš netýká mobilní verze.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik