www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

iPhone 7 Plus rozebrán: co Apple při představení neprozradil?

iPhone 7 Plus rozebrán: co Apple při představení neprozradil?
, , aktualita
Až rozebráním iPhonu 7 Plus bylo potvrzena velikost operační paměti nebo kapacita baterie. Dozvěděli jsme se také, že optickou stabilizací disponuje jen jeden ze zadních fotoaparátů, nebo zda by se do přístroje opravdu nevměstnal 3,5mm audio jack.
K oblíbeným
reklama
Web iFixit se zabývá rozebíráním elektroniky, aby usnadnil opravu, a těm méně odvážným alespoň ukázal, jak jejich smartphone či tablet vypadá uvnitř. Tentokrát si redaktoři nenechali ujít příležitost rozebrat nový iPhone 7 Plus od Applu. Hned na začátku si technici všimli, že výrobce použil nový typ šroubků, které otevření přístroje a jeho případnou opravu ještě více znesnadňují. Displej se nezvykle odklápí směrem do strany, naopak použití většího množství těsnění a lepidla vzhledem k voděodolnosti „sedmičkových“ iPhonů tolik nepřekvapí.Ohledně operační paměti bylo potvrzeno to, o čem se spekuluje už dlouho a co ostatně nasvědčovaly i benchmarky – tedy že iPhone 7 Plus disponuje 3GB LPDDR4 RAM. Došlo také k odhalení kapacity baterie, která tentokrát činí 2 900 mAh. To je trochu více než 2 750 mAh v iPhonu 6s Plus, ale otázkou samozřejmě zůstává, zda bude tento rozdíl vůbec znatelný při běžném používání. Oproti iPhonu 6 Plus má ovšem novinka nepatrně menší baterii, dva roky starý model se totiž chlubil kapacitou 2 915 mAh.K zajímavému závěru došli technici v případě duálního zadního fotoaparátu. Přišli totiž na to, že optickou stabilizací obrazu je vybaven pouze širokoúhlý snímač, druhý tuto vychytávku postrádá. Možná vás také napadne otázka, zda by se do zařízení přece jen nevešel 3,5mm audio jack na sluchátka, jehož absence je novým iPhonům často vytýkána. A podle zjištění iFixit nevešel, neboť jeho místo teď zabírá Taptic Engine sloužící k vibrační odezvě, který se oproti minulé generaci telefonu dočkal výrazného zvětšení. Pro přidání 3,5mm konektoru by tedy výrobce musel přeskupit komponenty a nejspíš také navýšit tloušťku zařízení.

Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Harbour Air vzlétli s prvním komerčním elektrickým letadlem Harbour Air vzlétli s prvním komerčním elektrickým letadlem
Také letectví chce přecházet na elektrický pohon, pro které ale v nynější podobě není vůbec vhodný zejména kvůli těžkým akumulátorům. Společnost Habrour Air nicméně spouští první komerční lety s elektrickými letadly.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně
Ať se nám to líbí nebo ne, automobily pomalu přechází na model "auto jako služba". Vedle operativního leasingu to začíná být i pravidelné placení za některé funkce vozu. Tesla takto zavádí prémiovou konektivitu.
11.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta
Autopilot ve vozech Tesla má možná další průšvih během posledních pár dnů. Pokud je výpověď řidiče pravdivá, pak autopilot nepoznal odstavené policejní auto a vrazil to přímo do něj. Přední část Tesly je napadrť.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek
Kontroverzní Tesla Cybertruck Elona Muska se opět objevila v reálném provozu. Tentokrát vůz řídil sám Musk na večeři v Malibu. Vyvolal velký zájem veřejnosti, nicméně ještě více zaujal tím, že se mu při výjezdu z parkoviště povedlo převrhnout patník.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elektromobil Jaguar I-PACE prodlužuje dojezd o 19 km díky softwaru Elektromobil Jaguar I-PACE prodlužuje dojezd o 19 km díky softwaru
Prodloužení dojezdu elektrických aut se dá dosáhnout mnoha způsoby, větším akumulátorem, efektivnějším a úspornějším hardwarem, ale také i optimalizací softwaru. Právě díky SW kouzlům má nyní I-PACE o 19 km delší dojezd.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala