Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak neztratit bezdrátová sluchátka AirPods? Přidat k nim kabel

14.9.2016, Jáchym Šlik, aktualita
S novou generací iPhonů došlo i k představení bezdrátových sluchátek AirPods, která ale uživatel může poměrně snadno ztratit. Krátce nato se naštěstí objevila vychytávka, která by měla snížit riziko ztráty těchto drahých „pecek“.
AirPods mají být jedním ze způsobů, jak se vypořádat s chybějícím 3,5mm audio jackem na iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus. Jedná se o bezdrátová sluchátka, která se rychle spárují se zařízeními od Applu a samy poznají, zda jsou zrovna v uších, aby podle toho mohly vypnout nebo zapnout přehrávání hudby. Umožňují také jednoduše používat hlasovou asistentku Siri. Jenže cena se vyšplhala na skoro astronomických 5 000 Kč, o to nepříjemnější pak může být ztráta těchto sluchátek – k té přitom může dojít poměrně snadno, obě sluchátka totiž nejsou navzájem propojena žádným kabelem ani šňůrkou. Ne náhodou se tak AirPods stala terčem mnoha internetových vtípků.

S řešením poměrně rychle přišla společnost Spigen, která nabízí krátký kabel propojující obě sluchátka. Tím sice AirPods částečně ztratí svou „bezdrátovost“, ale na druhou stranu sníží riziko jejich ztráty. Výrobce už se svůj nápad snaží i patentovat, což možná působí trochu úsměvně, jelikož se nejedná o žádné složité příslušenství. Ani cena není zrovna nejpřijatelnější, tato drobná vychytávka vyjde zájemce na 20 dolarů, tedy skoro 500 Kč bez DPH. V rámci předobjednávek je ovšem příslušenství nabízena za polovinu, a to už je vzhledem k ceně AirPods skoro zanedbatelná částka. K dostání je na Amazonu a prvním zákazníkům bude doručeno v polovině října, tedy přibližně ve stejnou dobu jako sluchátka AirPods.

Zdroj: Macrumors.com
reklama