www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Apple uvažuje o doku, který promění iPhone v Macbook

Apple uvažuje o doku, který promění iPhone v Macbook
, , aktualita
Nedávno zaregistrovaný patent naznačuje, že Apple zvažuje využít iPhone či iPad k pohonu notebooku. Tuto myšlenku už jsme mohli vidět nespočetněkrát, ale prozatím se nesetkala s větším úspěchem. Podaří se to Applu změnit?
reklama
Smartphone, který vložením do speciálního doku proměníte v prakticky plnohodnotný notebook. Velmi zajímavý koncept, o kterém se hovoří už velmi dlouho, ale zatím se jej nepovedlo uspokojivě zrealizovat. Před šesti lety to zkusila Motorola u svého telefonu Atrix s Androidem a v současné době umí něco podobného HP Elite x3 vybavený Windows 10 Mobile. To jsou ovšem zařízení, která se nikdy nedočkala většího rozšíření. Projekt Dell Stack byl dokonce zrušen ještě před svým představením. Existuje ovšem několik nezávislých projektů, které si s touto myšlenkou pohrávají. Jeden z nich nese název Superbook a vyznačuje se univerzálností, je totiž kompatibilní s většinou androidových smartphonů.
Varianta pro iPhone


Podle webu Appleinsider.com však není vyloučeno, že se dočkáme podobného doku s logem nakousnutého jablka. Apple si totiž v USA zaregistroval patent, který něco podobného naznačuje. Jedná se údajně o příslušenství, které připomíná notebook, ale chybí mu procesor a další podstatné komponenty. K dispozici naopak má mít například dotykový displej, fyzickou klávesnici či porty. Všimnout si potom můžeme místa, kam by se vložil iPhone, případně iPad. Toto zařízení se potom stane srdcem celého notebooku, neboť mu poskytne procesor a další hardware.

Dok by měl hliníkové šasi a celkově by svým designem připomínal Macbook. Uživateli by tedy stačilo pouze iPhone a toto příslušenství, nemusel by si kupovat samostatný laptop od Applu. Patent počítá s mnoha variantami, přičemž některé z nich vypadají poměrně reálně, zatímco jiné už méně. Zmiňováno je například propojení obou produktů pomocí proprietárního portu, ale také bezdrátově. Některé varianty počítají s tím, že by na notebooku běželo iOS, jiné se naopak zmiňují o sekundárním operačním systému. Ve hře je také možnost, že by dok měl vlastní grafickou kartu.
Varianta pro iPad


Redaktor webu Appleinsider.com dodává, že vzhledem k současné marketingové strategii Applu je nepravděpodobné, že by se takový produkt objevil na trhu v blízké době. Výrobci mnohdy zůstanou jen u patentů a reálný produkt nakonec nikdy nepředstaví, podobně jako v případě digitální korunky na iPhonech a iPadech. Avšak třeba za pár let se situace změní a Apple se k tomuto zajímavému nápadu vrátí.

Zdroj: Appleinsider.com
reklama
Nejnovější články
Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm) Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm)
I když velké americké pickupy u nás nejsou zrovna běžným zjevem, podíváme se dnes na novinku v podobě Ram Heavy Duty, který ve své kategorii pokořil kulatou hranici točivého momentu 1000 lb-ft (1356 Nm).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět
Velmi dlouho odkládaná nabíječka Apple AirPower, která měla být schopna nabíjet několik zařízení současně, se podle neoficiálních zdrojů má konečně začít vyrábět. Bylo by už na čase, ohlášena totiž byla už v roce 2017.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám
Společnost Valeo přichází s technologií, která pomůže řidičům s přehledem dění za přívěsem. Pomocí více kamer je schopna poskládat obraz okolí přívěsu a řidič tak může vidět, co se děje v okolí přívěsu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude
Společnosti Sony se poslední dobou na poli smartphonů vůbec nedaři a značka v této oblasti upadá v zapomnění. Aby mobilní divize úplně nezmizela, chce Sony změnit strategii a zkusit jiný přístup. Odnese to ale možná řada Compact.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR
Lenovo přišlo také se dvěma novými notebooky do řady Yoga. Jde o modely Yoga S940 a C730. U prvního najdeme třeba systém umělé inteligence a HDR displej, u druhého je zajímavá např. AMOLED obrazovka.
Včera, aktualita, Milan Šurkala