www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Apple uvažuje o doku, který promění iPhone v Macbook

Apple uvažuje o doku, který promění iPhone v Macbook
, , aktualita
Nedávno zaregistrovaný patent naznačuje, že Apple zvažuje využít iPhone či iPad k pohonu notebooku. Tuto myšlenku už jsme mohli vidět nespočetněkrát, ale prozatím se nesetkala s větším úspěchem. Podaří se to Applu změnit?
reklama
Smartphone, který vložením do speciálního doku proměníte v prakticky plnohodnotný notebook. Velmi zajímavý koncept, o kterém se hovoří už velmi dlouho, ale zatím se jej nepovedlo uspokojivě zrealizovat. Před šesti lety to zkusila Motorola u svého telefonu Atrix s Androidem a v současné době umí něco podobného HP Elite x3 vybavený Windows 10 Mobile. To jsou ovšem zařízení, která se nikdy nedočkala většího rozšíření. Projekt Dell Stack byl dokonce zrušen ještě před svým představením. Existuje ovšem několik nezávislých projektů, které si s touto myšlenkou pohrávají. Jeden z nich nese název Superbook a vyznačuje se univerzálností, je totiž kompatibilní s většinou androidových smartphonů.
Varianta pro iPhone


Podle webu Appleinsider.com však není vyloučeno, že se dočkáme podobného doku s logem nakousnutého jablka. Apple si totiž v USA zaregistroval patent, který něco podobného naznačuje. Jedná se údajně o příslušenství, které připomíná notebook, ale chybí mu procesor a další podstatné komponenty. K dispozici naopak má mít například dotykový displej, fyzickou klávesnici či porty. Všimnout si potom můžeme místa, kam by se vložil iPhone, případně iPad. Toto zařízení se potom stane srdcem celého notebooku, neboť mu poskytne procesor a další hardware.

Dok by měl hliníkové šasi a celkově by svým designem připomínal Macbook. Uživateli by tedy stačilo pouze iPhone a toto příslušenství, nemusel by si kupovat samostatný laptop od Applu. Patent počítá s mnoha variantami, přičemž některé z nich vypadají poměrně reálně, zatímco jiné už méně. Zmiňováno je například propojení obou produktů pomocí proprietárního portu, ale také bezdrátově. Některé varianty počítají s tím, že by na notebooku běželo iOS, jiné se naopak zmiňují o sekundárním operačním systému. Ve hře je také možnost, že by dok měl vlastní grafickou kartu.
Varianta pro iPad


Redaktor webu Appleinsider.com dodává, že vzhledem k současné marketingové strategii Applu je nepravděpodobné, že by se takový produkt objevil na trhu v blízké době. Výrobci mnohdy zůstanou jen u patentů a reálný produkt nakonec nikdy nepředstaví, podobně jako v případě digitální korunky na iPhonech a iPadech. Avšak třeba za pár let se situace změní a Apple se k tomuto zajímavému nápadu vrátí.

Zdroj: Appleinsider.com
reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon
Automobilka Tesla je známá tím, že aktualizuje své vozy pomocí aktualizací přes internet, jde o tzv. over-the-air updaty. Ten poslední přinsel např. Sentry Mode, Dog Mode, ale nejen to. Vozům se také navýšil výkon až o 5 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8 Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8
Automobilka Bentley uvádí novou lehčí verzi svého kupé a kabrioletu Continental GT. Jde o verzi V8 s dvakrát přeplňovaným osmiválcem, který dokáže oba dva vozy rozjet až na maximální rychlost 318 km/h.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic
Společnost Apple představila dva nové tablety, iPad Air a iPad mini. Druhý jmenovaný přináší kompaktní rozměry díky 7,9" displeji. Dostává však také výkonnější procesor A12 Bionic a podporu dotykového pera Apple Pencil.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil
Apple dnes představil dva nové tablety, iPad mini a iPad Air. My se podíváme na iPad Air, který vedle výkonnějšího hardwaru přináší především podporu Apple Pencil. Tu tak nyní podporují všechny nové iPady.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y
Automobilka Fisker se chystá na další pokus prorazit se svými elektromobily. Chystá totiž nové elektrické SUV, které by mělo být konkurencí Tesle Modelu Y, rovněž za příznivou cenu okolo 40000 USD.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala