Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Superbook promění smartphone s Androidem v notebook

24.4.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Vypadá jako notebook, ale není to notebook. Alespoň ne do doby, než k němu připojíte skoro jakýkoliv mobilní telefon s Androidem. Zajímavé příslušenství s názvem Superbook navíc ponese sympatickou cenovku 99 dolarů.
Dokovací stanici, která po připojení smartphonu slouží jako notebook, přinesla už před několika lety Motorola. V poslední době se ovšem tento nápad vrací a je čím dál tím populárnější. Microsoft přinesl ve Windows 10 funkci Continuum, uživatelé Androidu ovšem zatím musejí spoléhat na řešení třetích stran. Jedním takovým je projekt pojmenovaný jako Superbook. Jedná se vlastně o displej s klávesnicí, touchpadem a baterií, od běžného notebooku jej ovšem odlišuje absence jakéhokoliv jiného hardwaru, jako je procesor nebo operační paměť.

Všechny tyto komponenty totiž poskytuje smartphone připojený přes USB kabel. Následně je možné na 11,6“ displeji o rozlišení 1366 x 768 pixelů provádět většinu činností od prohlížení internetu přes kancelářskou práci až po sledování filmů. Integrovaná baterie údajně zajistí až osmihodinovou výdrž. Superbook využívá Andromium OS, což je vlastně aplikace pro Android, která se ovšem tváří jako samostatný operační systém. Přináší na Android některé funkce typické pro desktopové počítače, jako je plocha s ikonami nebo multitasking ve více oknech.

Po připojení telefonu k Superbooku je tedy možné používat miliony aplikací z Google Play Store a dále také programy navržené pomocí SDK přímo pro Andromium. Podporovány jsou smartphony s minimálně Androidem 5.0 a 1GB RAM, vývojáři ovšem pro bezproblémový běh doporučují více gigabajtů operační paměti a 64bitový procesor. Samotný Superbook má pak velmi jednoduchý a elegantní design, díky kompaktním rozměrům i hmotnosti jej navíc můžete vzít všude s sebou. Zařízení se začne prodávat v blízké budoucnosti, a to za velmi sympatickou cenu 99 dolarů, v přepočtu méně než 2 400 Kč bez DPH.

Zdroj: Liliputing.com
reklama