Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Potvrzeno: Sharp své smartphony nabídne v Evropě

2.9.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Sharp na veletrhu IFA 2017 potvrdil, že plánuje na evropských trzích nabídnout své smartphony s Androidem, a to od druhého čtvrtletí 2018. Prozatím nebylo upřesněno, o jaké konkrétní modely půjde.
Mobilní pamětníci si určitě ještě pamatují mobilní telefony od Sharpu, potom ovšem japonský výrobce z českého trhu odešel a nevrátil se ani s nástupem smartphonů. Významnou vzpruhu poskytl této značce nový vlastní Foxconn, a proto se Sharp se svými smartphony rozhodl expandovat do Evropy. V nabídce nalezneme velmi zajímavé kousky s high-endovými parametry, které mají často skoro bezrámečkový design. Jediným háčkem je omezená dostupnost jen na japonském trhu, ale právě to by se mělo změnit.
 

Sharp Aquos R
 
Šéf Sharpu Jeng-Wu Tai na veletrhu IFA 2017 v Berlíně potvrdil, že smartphony od Sharpu budou od druhého čtvrtletí 2018 oficiálně k dostání na evropských trzích. Neoznámil sice konkrétní země, ale můžeme doufat, že mezi nimi nalezneme také Česko republiku. Tajemstvím zůstává zahalena také samotná nabídka modelů, kterou by měla japonská společnost odhalit příští rok na veletrhu MWC 2018 v Barceloně, to znamená na přelomu února a března. V tuco chvíli můžeme jen hádat, zda Sharp do Evropy přinese zcela nové modely, nebo nabídne stejné jako v domovském Japonsku.
 
Potvrdila se tak několik měsíců stará spekulace, která hovořila o návratu telefonů Sharp na sstarý kontinent. Na IFA 2017 přivezla společnost na ukázku svou vlajkovou loď Sharp Aquos R, která je vybavena 5,3" IGZO displejem s Quad HD rozlišením, procesorem Snapdragon 835 nebo 23MPx zadním fotoaparátem se světelností objektivu f/1.9 a optickou stabilizací obrazu. Další zajímavou ukázkou je robot, který v sobě kombinuje funkce smartphonu. připomeňme, že naposledy byl představen model Sharp Aquos S2 s velmi tenkými rámečky.
 


reklama