Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Telefony od Sharpu se nejspíš vrátí do Evropy

2.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Sharp podle oficiálně nepotvrzených informací připravuje vstup svých smartphonů Aquos na evropské trhy. Mezi prvními nabízenými modely by měl být Sharp Aquos R Compact, který bude mít nejspíš přední fotoaparát integrovaný v displeji.
Sharp není na mobilním trhu žádným nováčkem, ale v současné době jeho telefony na evropských trzích neseženete, soustředí se totiž téměř výhradně na domácí japonský trh. Nebylo tomu tak ovšem vždy, mobily od Sharpu se prodávaly také v České republice, ale to se dostáváme do dob, kdy byla v módě „véčka“ a barevné displeje ještě zdaleka nepatřily k samozřejmým součástem výbavy. Smartphony z řady Aquos u nás v současné době neseženete ani neoficiální cestou, což je jistě škoda, neboť se mnohdy jedná o zajímavé kousky, ať už po stránce designu či funkční výbavy. Sharp je také průkopníkem telefonů s velmi tenkými rámečky, svůj Aquos Crystal (a několik obdobných modelů) představil dva roky před Xiaomi Mi Mix.

Situace by se ovšem mohla v budoucnu změnit. Ruský novinář Dmitry Provorov, který se zabývá recenzemi japonských smartphonů, totiž na svém twitterovém účtu zveřejnil zajímavou zprávu. Sharp podle něj připravuje návrat svých smartphonů Aquos do Evropy. Pravdivost ani přesnost v tuto chvíli nemůžeme ověřit, ale samotný autor zprávy si je touto informací údajně jistý na 100 %. Vzápětí dodává, že jednou z prvních novinek, která by se měla dostat na starý kontinent, je Sharp Aquos R Compact. O tomto modelu toho prozatím mnoho nevíme, neboť nebyl představen prozatím ani v Japonsku.

Uniklé rendery ovšem naznačují, že půjde o opravdu unikátní přístroj. Výrobce se totiž rozhodl narušit displej přední fotoaparát, který částečně zasahuje do jeho vrchní části. Sharp tím šalamounsky vyřešil problém, kam umístit kameru u telefonů, které mají velmi tenké rámečky okolo displeje. U předchozích modelů od Sharpu byl fotoaparát v takovém případě pod displejem, ale to není zase tak praktické řešení, pokud totiž uživatel pořizuje selfie, obvykle drží smartphone na výšku. Ani integrace do displeje ovšem samozřejmě není zcela ideální, neboť tím přístroj přišel o část zobrazovací plochy a dochází k narušení uživatelského rozhraní, což by mohl být problém především u aplikací třetích stran.

O výbavě Sharpu Aquos R Compact toho prozatím mnoho nevíme, ale leccos nám může napovědět před pár týdny představený Aquos R, od kterého je odvozen. U něj nalezneme 5,3“ Quad HD displej s podporou HDR10 nebo procesor Snapdragon 835. „Kompaktní“ varianta ovšem dostane menší displej a nejspíš dojde také k některým dalším ústupkům. Otázkou zůstává, zda Sharp neplánuje své telefony v rámci Evropy opět nabízet jen na ruském trhu, jako tomu bylo před pár lety. V každém případě to společnost nebude mít zrovna jednoduché, neboť její jméno není v našem regionu zase tolik zvučné jako v Japonsku, navíc bude muset čelit především dravé čínské konkurenci.

Zdroj: Notebookcheck.com
reklama