reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sharp AQUOS Xx a Crystal 2: bezrámečkoví elegáni

22.5.2015, Jan Pánek, aktualita
Sharp během posledního týdne představil hned dva telefony, zaujmou kvalitním displejem, bezrámečkovým designem, Quacommem Snapdragonem nebo poměrně novým Androidem. Dočkáme se jich i v České republice?
Začneme s nižším modelem, Sharp AQUOS Crystal 2. Jedná se o nástupce AQUOS Crystal, který se těšil poměrně velké popularitě kvůli bezrámečkovému displeji, což si zachoval i nástupce. Displej, respektive přední strana telefonu je pravděpodobně to nejzajímavější.

Displej má 5,2" úhlopříčku s HD (720p) rozlišením, což dává vcelku průměrnou jemnost 282 ppi. Nejdůležitější je ale IGZO technologie výroby displeje, kterou vyvinul právě Sharp. Ta umožňuje extrémně úzké rámečky, čehož telefon využívá. Ale to není jediná přednost tohoto panelu, taktéž má věrné barvy a nízkou spotřebu oproti konkurenci.

Chvíli ještě zůstaneme u přední strany, protože byste určitě rádi věděli, kde se nachází reproduktor pro hovory, když je nahoře jen a jen zobrazovací plocha. Sharp pro tento případ připravil řešení, kdy je reproduktor ukrytý za obrazovkou a zvuk posílá skrz ni a následně přes spánkovou kost. Dole se ještě nachází 2,1Mpx kamerka na selfie a videohovory, avšak v černé verzi je lehce přehlédnutelná.
Sharp AQUOS Crystal 2


Když mluvíme o konstrukci, je nutno říct, že se jedná o voděodolný model. Taky si mnoho lidí musí myslet, že je nepraktické, že telefon nemá rámečky, protože se při držení těla telefonu budete dotýkat displeje. V tomto případě Sharp používá s největší pravděpodobností podobné algoritmy jako Samsung u zahnutých displejů. AQUOS ale ještě nabízí Grip Magic, který umožní využívat hrany telefonu na například změnu hlasitosti hudby.

V negativním slova smyslu může překvapit procesor, protože se uvnitř nachází starší Snapdragon 400 (4x1,2 GHz) s Adrenem 305. Tomu sekundují solidní 2 GB RAM a 16 GB interní paměti. Zadní fotoaparát taky potvrdí, že telefon bude s 8 Mpx a jednou LED patřit do nižší střední třídy.

Dále se ale dočkáme slušného (povinného) vybavení. Telefon podporuje WiFi, LTE, Bluetooth 4.0, GPS a NFC. Android je ve verzi 5.0. Při pohledu na rozměry 136×71×11 mm a váhu 154 g nepotěší jen 2 030mAh baterie. Je ale velmi pravděpodobně, že všechny neduhy zmizí poté, co Sharp odtajní cenovku. Dostupnost je ohlášena na červenec, ale s největší pravděpodobností se k nám telefon nedostane, protože jsme se oficiálně nemohli setkat ani s modelem Crystal.

Sharp AQUOS Xx je však o celou řadu lepší telefon, který by se mohl poměřovat se špičkovými telefony zavedených značek. Jedná se ovšem o tabletofon, protože má úhlopříčku 5,7 palců, naštěstí nezůstalo nižší rozlišení, u Xx nalezneme Full HD displej, který také nemá ani nahoře, ani po bocích rámečky. V souvislosti s tímto nalezneme i u tohoto modelu vychytávky, které s bezrámečkovým displejem souvisí - 2,1Mpx kamera dole a vedení zvuku přes spánkovou kost.

Hlavní předností tohoto modelu ale bude procesor, který je stejný jako u jiných vlajkových lodí, tedy Snapdragon 810. Zahanbit se nenechala ani paměť RAM, která má 3 GB. Interní úložiště má 32 GB, ale to je možno ještě rozšířit o microSD karty. Zadní fotoaparát nabídne 13 Mpx.Sharp AQUOS Xx


Konektivita je stejná jako u výše popsaného modelu, jiné jsou ale rozměry, v tomto případě se zastavily na těchto hodnotách: 146×79×8,7 mm a váha na 168 g. To jsou slušné údaje, ale asi nepotěší kapacita baterie, ta dosahuje pouze 3 000 mAh.

Celé je postaveno na Androidu 5.0. Cena bohužel nebyla oznámena, ale ani v tomto případě nemůžeme očekávat, že by se telefon oficiálně podíval do České republiky. Začne se prodávat v červnu v černé, bílé a červené variantě.

Zdroje: PhoneArena (1, 2)
reklama
reklama
reklama