Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sharp Aquos S2: rámečky má, ale jen tenké

8.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Sharp Aquos S2 měl být podle spekulací prvním telefonem zcela bez rámečků. To se sice nepotvrdilo, ale přesto se novinka může pochlubit displejem zabírajícím téměř celou přední plochu, takže výrobci skoro ani nezbylo místo pro fotoaparát.
Sharp má s „bezrámečkovými“ smarpthony velmi bohaté zkušenosti. První takový model představil už v roce 2014 a také dodává své displeje jiným výrobcům, kteří u svých telefonů využívají podobný design. Nový Sharp Aquos S2 se může pochlubit velmi úzkými rámečky okolo displeje, proto musel výrobce vymyslet, kam s 8MPx předním fotoaparátem. Rozhodl se o podobné řešení, jaké jsme mohli vidět u Essential Phonu od Andyho Rubina, a které by se mělo objevit také u nového iPhonu 8. Modul kamery zasahuje do displeje a narušuje jeho jinak pravidelný tvar, uživatel tak přijde například o malou část notifikační lišty. Pod displejem přece jen zůstalo trochu místa, které Sharp využil nejen k umístění svého loga, ale také domovského tlačítka s integrovanou čtečkou otisků prstů. Co se týče parametrů displeje, jedná se o 5,5" IPS panel s rozlišením 2040 x 1080 pixelů.
 
 
Svou výbavou se Sharp Aquos S2 řadí do střední třídy a zákazníci si mohou vybrat hned ze dvou variant. Základní nabízí nový procesor Snapdragon 630 v kombinaci se 4GB RAM a 64GB úložištěm, dražší model se potom chlubí o něco výkonnějším Snapdragonem 660, 6GB RAM a 128GB úložištěm. Dosud jsme se zabývali především přední stranou telefonu, opomenout bychom však neměli ani zadní, kde se nachází duální fotoaparát kombinující 12MPx a 8MPx snímač. Hlavním účelem tohoto řešení je možnost pořizovat fotografie s efektem rozmazaného pozadí. Vzhledem k tomu, že máme před sebou smartphone střední třídy, překvapí podpora bezdrátové technologie Bluetooth 5.0, kterou jsme zatím u mnoha modelů neviděli. Mnohé potěší také přítomnost portu USB Type-C, baterii o kapacitě 3 020 mAh lze rychle nabíjet díky technologii Quick Charge 4.0. Jako operační systém byl použit aktuální Android 7.1.1 Nougat.
 
Sharp Aquos S2 byl prozatím oznámen jen pro čínský trh, kde se začne prodávat 14. srpna. Cena bude začínat na 2 499 juanech, v přepočtu 8 300 Kč bez DPH. Zatím není jasné, zda se telefon dostane do Evropy. Nedávno se ovšem objevila spekulace, že Sharp se chce se svými telefony vrátit na evropské trhy, jistá naděje tedy existuje.
 


reklama