Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

První oficiální obrázek iPhonu 8? Spíše jen vizualizace od fanouška

8.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Po internetu se dnes šíří render údajného iPhonu 8, který má pocházet od výrobce krytů. Na Twitteru jej zveřejnil známý novinář @Evleaks, velmi brzy se však zjistilo, že se nejedná „uniklý“obrázek nového iPhonu.
Novinář Evan Blass, známý také jako @Evleaks, platí za jeden z nejaktivnějších a především nejspolehlivějších zdrojů informací o dosud nepředstavených smartphonech. Mnozí proto s radostí přijali dnešní tweet, na kterém má být dlouho očekávaný iPhone 8 částečně ukrytý v odolném krytu černo-zelené barvy. Není nic neobvyklého, že výrobci krytů nám odhalí podobu určitého modelu v předstihu, neboť část z nich dostává detaily o telefonu v dostatečném předstihu, aby bylo na trhu dostatek příslušenství už v době zahájení prodeje.
 
 
Sice to není render od Applu, ale pokud si odmyslíme kryt, měl by relativně přesně ukazovat podobu iPhonu 8
 
Toto však není onen případ, neboť výrobce krytů využil render, který se na internetu objevil už dříve a nepochází přímo od Applu. Tuto podobu iPhonu 8 vytvořil jeden Benjamin Geshkin a vycházel přitom z předchozích spekulací a uniklých střípků informací. Jedná se tedy o render vytvořený z reálného základu, který by mohl velmi přesně ukazovat podobu iPhonu 8, nejedná se však o render vytvořený samotným Applem. Pokud se vše potvrdí, bude mít novinka od Applu displej pokrývající téměř 100 % čelní plochy, což jsme zatím viděli jen u pár telefonů. Obrazovka v tomto případě zasahuje až k okrajům, jedinou výjimkou je malý panel v horní části, kde je umístěn telefonní reproduktor a duální přední fotoaparát.
 
Všechny zdroje se zatím shodují v tom, že iPhone 8 bude postrádat tradiční domovské tlačítko, kam výrobce vždy integroval také čtečku otisků prstů. A jelikož ještě není zcela hotová technologie, která by umožnila Touch ID ukrýt do displeje, musel Apple najít alternativu. Čtečku bychom proto mohli najít v tlačítku pro vypínání/zapínání na boku telefonu. K další předpokládané výbavě iPhonu 8 patří 5,8" OLED displej od Samsungu, ale díky bezrámečkovému designu by měly být rozměry zařízení srovnatelné s menšími modely. Tělo telefonu by mělo mít sklěnený povrch a spekuluje se také o zvýšené odolnosti proti vodě. Není pochyb o tom, že další generace iPhonu přijde s novou verzí operačního systému iOS.
 


reklama