www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iPhone 8 se blíží, problémové funkce budou možná později

Apple iPhone 8 se blíží, problémové funkce budou možná později
, , aktualita
V září by se měly představit nové telefony iPhone, patrně by mezi nimi měl být i výroční model. U novinky se slibuje bezdrátové nabíjení, OLED displej, rozpoznávání tváří a další. Ne všeho se ale patrně dočkáme hned při uvedení, Apple má s nimi problémy.
K oblíbeným
reklama
Na každoroční keynote v září by Apple měl představit nové telefony iPhone. S největší pravděpodobností půjde o inovované iPhone 7S a 7S Plus, čeká se však také na úplně nový přelomový model, který vyjde k desetiletému výročí telefonů iPhone. Zatím se nejčastěji setkáváme s názvem iPhone 8, ale hovoří se také o tom, že by mohl nést jméno iPhone X i jiné. A právě tomuto telefonu se dnes budeme věnovat. Do uvedení je ještě dost času, ale není divu, že se internet plní různými dohady, spekulacemi i uniklými informacemi. Co by dle nich tedy nový iPhone měl umět?
 
Apple iPhone 8
 
 
Podle všeho by měl mít 5,8" OLED displej od Samsungu, který zaplní celou přední stranu telefonu. Pod i nad displejem tak vlastně nic nebude a sluchátko s kamerkou a dalšími senzory budou spíše v horní části displeje. Snímek, který vytvořili v OnLeaks a TigerMobiles, pak můžete vidět výše a vznikl na základě uniklých specifikací. Hodně se mluví o tom, že tlačítko Home zmizí a bude integrováno do displeje, totéž by se mohlo týkat čtečky otisků prstů.
 
Původně se počítalo s jejím přemístěním dozadu, nyní to vypadá, že pokud se podaří vyřešit problémy s detekcí, mohlo by být "v displeji". Nicméně jsou zde náznaky i toho, že Touch ID zde nebude vůbec a vše se nechá na systému rozpoznávání tváří. S tím má ale Apple problémy a ani zdaleka nedosahuje úspěšnosti detekce otisku prstu na dnešních telefonech. I proto se spekuluje o tom, že to v Applue nestihnout a iPhone 8 by se mohl představit až v říjnu nebo by při uvedení v září měl tyto funkce vypnuté, než se doladí. 
 
Tělo by mělo být skleněné (hliník už nebude použit) a konečně má umožnit bezdrátové nabíjení, které by navíc mělo být i rychlé. I zde se však hovoří o nějakých softwarových problémech, které se Applu nedaří vyřešit a tato funkce patrně nebude k dispozici od uvedení telefonu. Aktivuje ji stejně jako rozpoznávání tváří až budoucí sotwarový update. Bezrámečkový design by měl umožnit snížit velikost telefonu s 5,8" úhlopříčkou na úroveň velikosti 5,0" až 5,2" modelů. Hovoří se o rozměrech 143,5×70,9×7,7 mm nebo 143,4×70,77×7,51 mm. Dále se zmiňuje zvýšená odolnost telefonu vůči prachu a vodě až na stupeň krytí IP68. 
 
Operačním systémem bude podle všeho nový iOS 11. Procesor bude patrně pojmenován A11 a vyráběn 10nm technologií. Spekuluje se také o použití 3 GB RAM paměti. Nové telefony mají být mnohem lepší i pro virtuální a rozšířenou realitu díky 3D laserovým senzorům. Pokud jde o cenu, objevují se zvěsti, že základní verze nového telefonu bude stát až $1200 (tedy přes 30 tisíc Kč s DPH).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala