Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Apple iPhone 8 se blíží, problémové funkce budou možná později

18.7.2017, Milan Šurkala, aktualita
V září by se měly představit nové telefony iPhone, patrně by mezi nimi měl být i výroční model. U novinky se slibuje bezdrátové nabíjení, OLED displej, rozpoznávání tváří a další. Ne všeho se ale patrně dočkáme hned při uvedení, Apple má s nimi problémy.
Na každoroční keynote v září by Apple měl představit nové telefony iPhone. S největší pravděpodobností půjde o inovované iPhone 7S a 7S Plus, čeká se však také na úplně nový přelomový model, který vyjde k desetiletému výročí telefonů iPhone. Zatím se nejčastěji setkáváme s názvem iPhone 8, ale hovoří se také o tom, že by mohl nést jméno iPhone X i jiné. A právě tomuto telefonu se dnes budeme věnovat. Do uvedení je ještě dost času, ale není divu, že se internet plní různými dohady, spekulacemi i uniklými informacemi. Co by dle nich tedy nový iPhone měl umět?
 
Apple iPhone 8
 
 
Podle všeho by měl mít 5,8" OLED displej od Samsungu, který zaplní celou přední stranu telefonu. Pod i nad displejem tak vlastně nic nebude a sluchátko s kamerkou a dalšími senzory budou spíše v horní části displeje. Snímek, který vytvořili v OnLeaks a TigerMobiles, pak můžete vidět výše a vznikl na základě uniklých specifikací. Hodně se mluví o tom, že tlačítko Home zmizí a bude integrováno do displeje, totéž by se mohlo týkat čtečky otisků prstů.
 
Původně se počítalo s jejím přemístěním dozadu, nyní to vypadá, že pokud se podaří vyřešit problémy s detekcí, mohlo by být "v displeji". Nicméně jsou zde náznaky i toho, že Touch ID zde nebude vůbec a vše se nechá na systému rozpoznávání tváří. S tím má ale Apple problémy a ani zdaleka nedosahuje úspěšnosti detekce otisku prstu na dnešních telefonech. I proto se spekuluje o tom, že to v Applue nestihnout a iPhone 8 by se mohl představit až v říjnu nebo by při uvedení v září měl tyto funkce vypnuté, než se doladí. 
 
Tělo by mělo být skleněné (hliník už nebude použit) a konečně má umožnit bezdrátové nabíjení, které by navíc mělo být i rychlé. I zde se však hovoří o nějakých softwarových problémech, které se Applu nedaří vyřešit a tato funkce patrně nebude k dispozici od uvedení telefonu. Aktivuje ji stejně jako rozpoznávání tváří až budoucí sotwarový update. Bezrámečkový design by měl umožnit snížit velikost telefonu s 5,8" úhlopříčkou na úroveň velikosti 5,0" až 5,2" modelů. Hovoří se o rozměrech 143,5×70,9×7,7 mm nebo 143,4×70,77×7,51 mm. Dále se zmiňuje zvýšená odolnost telefonu vůči prachu a vodě až na stupeň krytí IP68. 
 
Operačním systémem bude podle všeho nový iOS 11. Procesor bude patrně pojmenován A11 a vyráběn 10nm technologií. Spekuluje se také o použití 3 GB RAM paměti. Nové telefony mají být mnohem lepší i pro virtuální a rozšířenou realitu díky 3D laserovým senzorům. Pokud jde o cenu, objevují se zvěsti, že základní verze nového telefonu bude stát až $1200 (tedy přes 30 tisíc Kč s DPH).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama