www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple by mohl Touch ID u iPhonu 8 ukrýt do zapínacího tlačítka

Apple by mohl Touch ID u iPhonu 8 ukrýt do zapínacího tlačítka
, , aktualita
vČtečka otisků prstů v iPhonu 8 by mohla být integrována do napájecího tlačítka, tvrdí nejnovější spekulace. Právě o umístění Touch ID se přitom dlouhodobě vedou spory a informace se navzájem rozcházejí.
K oblíbeným
reklama
Kam s ním? Takovou otázku si nejspíš klade Apple při navrhování iPhonu 8, když hledá umístění pro Touch ID. Čtečka otisků prstů byla dosud v iPhonech integrována do kruhového domovského tlačítka pod displejem, jenže u nového modelu je očekáváno použití displeje s minimálními rámečky okolo, který by tak měl zabírat naprostou většinu čelní plochy. Na domovské tlačítko ani Touch ID by tak nezbylo místo. Nabízí se sice možnost ukrýt čtečku otisků prstů přímo pod displej, takže by vůbec nenarušovala design, ale přesto by byla dobře dosažitelná. Tato technologie se sice už nějaký čas testuje, ale ještě nejspíš není dostatečně vyvinutá, aby mohla být běžné využívána. Senzor by tedy teoreticky mohl být přesunut na zadní stranu, ale tam by nevypadal příliš dobře a navíc by nebyl zrovna v nejlepším dosahu prstu.
 
 
Spekulovalo se tak rovněž o tom, že by iPhone čtečku otisků prstů zcela postrádal. Náhradou by v takovém případě byl jiný způsob biometrického ověření, a to rozpoznání obličeje. Tato technologie však nejspíš není dostatečně rychlá ani spolehlivá, aby se vyrovnala čtečce otisků prstů. Apple však podle nejnovějších spekulací údajně přece jen našel vhodné umístění pro Touch ID. Senzor by mohl být údajně integrován do napájecího tlačítka na boku zařízení, které slouží k vypnutí či zapnutí smartphonu, nebo jen rozsvícení a zhasnutí displeje. Čtečka by byla v takovém případě relativně dobře dostupná i při držení telefonu v jedné ruce. Dodejme, že Touch ID integrované v napájecím tlačítku není ničím úplně novým, Apple využívá toto řešení například u Macbooků, v případě iPhonů by se ovšem jednalo o premiéru. Na bok svých smartphonů umisťuje čtečku otisků prstů také Sony.
 
Uvidíme, kde bude mít iPhone 8 nakonec Touch ID, respektive zda se tato technologie vůbec u tohoto modelu objeví. Prozatím se totiž v tomto ohledu objevují různé informace, které si navzájem odporují. Své vysvětlení to ovšem má, neboť možná ani Apple dlouho nevěděl, kam umístit čtečku otisků prstů v iPhonu 8, a testoval tak s největší pravděpodobností hned několik rozdílně řešených prototypů. Který se nakonec americkému výrobci osvědčil nejvíce? To se snad dozvíme v září či říjnu, kdy má být nový telefon oficiálně představen.
 
reklama
Nejnovější články
Elektrické MPV Mercedes-Benz EQV, sen taxikářů Elektrické MPV Mercedes-Benz EQV, sen taxikářů
Na jaře představila automobilka Mercedes-Benz koncept elektrického MPV s názvem EQV. Nyní se dostává do výroby. Elektrický van údajně ujede přes 400 km na jedno nabití a bude možná snem řidičů shuttle busů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít
Sdílené koloběžky nejsou už ani na našich ulicích ničím novým. Provozovatelé ale musí pořád řešit jejich správu, tedy je přemisťovat a nabíjet. Nový Segway-Ninebot KickScooter T60 tohle ale bude umět udělat sám. Bude totiž autonomní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP Pavilion Gaming 15 Laptop dostává AMD Ryzen HP Pavilion Gaming 15 Laptop dostává AMD Ryzen
Dalším novým herním hardwarem společnosti HP, který byl v těchto dnech představen, je herní notebook Pavilion Gaming 15 Laptop. Ten nyní může využívat mobilních procesorů AMD Ryzen a grafických čipů Nvidie.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE
Máme tu další startup, který si usmyslel, že vymyslí šílený elektrický supersport. V Kalifornii se tak zrodil elektromobil Drako GTE. Jde o čtyřmístný sedan s výkonem zhruba 1200 koní a točivým momentem jak u lokomotivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Plug-in hybridy Mercedesu, nové A250e a B250e Plug-in hybridy Mercedesu, nové A250e a B250e
Automobilka Mercedes-Benz představila dva nové plug-in hybridy A250e a B250e. Ty mají překvapivě velký akumulátor a mohou tak sloužit jako solidní elektromobily bez některých jejich typických nevýhod.
Včera, aktualita, Milan Šurkala