Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Japonská specialita: smartphone a robot v jednom od Sharpu

16.4.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Sharp zahajuje na japonském trhu prodej netradičního zařízení s názvem RoBoHoN. Jde o smartphone, který vypadá jako robot a zároveň se tak i chová. Novinka chodí, poslouchá hlasové příkazy a je vybavena projektorem, zároveň ale poslouží třeba k telefonování.
RoBoHoN byl představen už loni v říjnu, teď se ovšem Sharp chystá novinku dostat do prodeje. Nikoho asi nepřekvapí, že toto zařízení se na trh dostane pouze v Japonsku, které je známé pro nejrůznější technologické bizarnosti. RoBoHoN na první pohled rozhodně nevypadá jako smartphone, tento necelých dvacet centimetrů vysoký robot přitom poslouží k telefonování, čtení e-mailů, pořizování i prohlížení fotografií a dalším činnostem, ke kterým obvykle používáme chytré telefony.

Smartphone ovšem jako robot nejen vypadá, ale zároveň se tak i chová – chodí po dvou nohách, tančí, sedí, mluví a poslouchá hlasové povely. Nejedná se tedy jen o obyčejný smartphone, ale také jakéhosi skoro živého společníka, kterého je možné díky akceptovaným rozměrům a hmotnosti (390 g) nosit všude s sebou. K zobrazování neslouží jen 2“ displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů, ale také integrovaný laserový projektor vhodný pro prohlížení fotografií i sledování filmů.

Výbava smartphonu jinak nepatří k zrovna dechberoucím, k dispozici je procesor Qualcomm Snapdragon 400, 2GB RAM nebo 16GB vnitřní paměť, nechybí ani 8MPx fotoaparát, podpora Wi-Fi, Bluetooth, GPS a LTE. Baterie o kapacitě 1 700 mAh by měla zajistit více než jednodenní výdrž. Jako operační systém byl použit Android 5.0 Lollipop, uživatelé si navíc budou moct stahovat speciální aplikace, které rozšiřují funkce robota.

Sharp začne smartphone RoBoHoN nabízet za 198 000 jenů, v přepočtu více než 43 000 Kč bez DPH.

Zdroj: Sharp-world.com
reklama