www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Palm s Androidem o sobě dává poprvé vědět

Palm s Androidem o sobě dává poprvé vědět
, , aktualita
Očekávaný návrat značky Palm začíná mít konkrétnější obrysy. První model s Androidem se objevil v certifikačních databázích, kde prozradil své označení PVG100 a použitou verzi operačního systému.
reklama
Čínský gigant TCL už minulý rok avizovalo, že po Alcatelu a BlackBerry hodlá vrátit na trh značku Palm. Letos na jaře jsme se potom dočkali upřesnění, že ke vzkříšení by mělo dojít ve druhé polovině roku 2018. Nyní začíná mít chystaný smartphone Palm vůbec poprvé konkrétnější obrysy. Redaktoři webu Android Police totiž novinku zachytily v databázích dvou amerických certifikačních orgánů – FCC a Wi-Fi Alliance. Jedná se o náznak, že vývoj zařízení bude u konce a zanedlouho můžeme očekávat oficiální představení, respektive uvedení na trh.
 
 
Certifikační databáze nám bohužel neprozradily takřka nic o výbavě smartphonu Palm

Databáze ani jedné z certifikací nám toho mnoho neprozradily. Připravovaný telefon se tam objevil pod interním označením Palm PVG100, které rozhodně není finální. Na pulty obchodů se tedy novinka dostane s jiným jménem. Telefon bude nespíš vybaven operačním systémem Android 8.1 Oreo, definitivně tedy zemřela naděje na navrácení webOS, které teď LG místo toho používá ve svých televizorech a produktech chytré domácnosti. Od sdružení Wi-Fi Alliance jsme se také dozvěděli, že telefon bude patrně podporovat pouze Wi-Fi pásmo 2,4 GHz a nikoliv 5 GHz. Nový Palm tedy možná bude vsázet na cenovou dostupnost, čímž by TCL tuto značku odlišilo od BlackBerry.
 
Podle předchozích spekulací by měl být telefon dostupný u amerického operátora Verizon, ale není jasné, zda půjde o exkluzivitu, nebo se model objeví i v jiných prodejních kanálech. Pokud platí původní časový rámec, tedy představení do konce roku 2018, má TCL stále více než čtyři měsíce času. Ale doufejme, že se dočkáme dříve, třeba už na veletrhu IFA 2018 v Berlíně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje
Nový kompaktní model Škody je už za dveřmi a automobilka nám jej postupně odhaluje. Už jsme viděli teaser v podobě siluety vozu, sportovní koncept Vision RS a nyní se dozvídáme i jméno. Bude se jmenovat Škoda Scala.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona
Nejen USA nebo Čína chtějí špehovat své obyvatele. Zadní vrátka do telefonů svých obyvatel by velmi ráda viděla i Austrálie. Společnost Apple se tak už ohradila proti navrhovanému zákonu, který by to chtěl zavést.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla vyrobila už 100 tisíc kusů Modelu 3 Tesla vyrobila už 100 tisíc kusů Modelu 3
Tesla Model 3 je jedním z nejúspěšnějších vozů na americkém trhu, ve třídě elektromobilů drtivě vede. Automobilka sice stále zdaleka nepokryla všechny objednávky na vůz, nicméně slaví alespoň milník 100 tisíc vyrobených vozů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Garmin Instinct: chytré hodinky do náročných podmínek Garmin Instinct: chytré hodinky do náročných podmínek
Garmin rozšířil svou nabídku chytrých sportovních hodinek o novou řadu Instinct, která je zaměřena primárně na vysokou odolnost a nabízí měření pohybových aktivit i navigaci v terénu. Cena je přitom příznivější než u modelů Fenix.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Honor 8X a Honor Band 4: ceny i dostupnost na českém trhu Honor 8X a Honor Band 4: ceny i dostupnost na českém trhu
Honor 8X si odbyl svou evropskou premiéru tento týden na Pražském hradě, kde jsme se dozvěděli také českou cenu tohoto velkého smartphonu. Na tuzemský trh míří také chytrý náramek Honor Band 4.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik