www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Palm s Androidem o sobě dává poprvé vědět

Palm s Androidem o sobě dává poprvé vědět
, , aktualita
Očekávaný návrat značky Palm začíná mít konkrétnější obrysy. První model s Androidem se objevil v certifikačních databázích, kde prozradil své označení PVG100 a použitou verzi operačního systému.
reklama
Čínský gigant TCL už minulý rok avizovalo, že po Alcatelu a BlackBerry hodlá vrátit na trh značku Palm. Letos na jaře jsme se potom dočkali upřesnění, že ke vzkříšení by mělo dojít ve druhé polovině roku 2018. Nyní začíná mít chystaný smartphone Palm vůbec poprvé konkrétnější obrysy. Redaktoři webu Android Police totiž novinku zachytily v databázích dvou amerických certifikačních orgánů – FCC a Wi-Fi Alliance. Jedná se o náznak, že vývoj zařízení bude u konce a zanedlouho můžeme očekávat oficiální představení, respektive uvedení na trh.
 
 
Certifikační databáze nám bohužel neprozradily takřka nic o výbavě smartphonu Palm

Databáze ani jedné z certifikací nám toho mnoho neprozradily. Připravovaný telefon se tam objevil pod interním označením Palm PVG100, které rozhodně není finální. Na pulty obchodů se tedy novinka dostane s jiným jménem. Telefon bude nespíš vybaven operačním systémem Android 8.1 Oreo, definitivně tedy zemřela naděje na navrácení webOS, které teď LG místo toho používá ve svých televizorech a produktech chytré domácnosti. Od sdružení Wi-Fi Alliance jsme se také dozvěděli, že telefon bude patrně podporovat pouze Wi-Fi pásmo 2,4 GHz a nikoliv 5 GHz. Nový Palm tedy možná bude vsázet na cenovou dostupnost, čímž by TCL tuto značku odlišilo od BlackBerry.
 
Podle předchozích spekulací by měl být telefon dostupný u amerického operátora Verizon, ale není jasné, zda půjde o exkluzivitu, nebo se model objeví i v jiných prodejních kanálech. Pokud platí původní časový rámec, tedy představení do konce roku 2018, má TCL stále více než čtyři měsíce času. Ale doufejme, že se dočkáme dříve, třeba už na veletrhu IFA 2018 v Berlíně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google sleduje polohu, i když nechcete. Má více funkcí sledování Google sleduje polohu, i když nechcete. Má více funkcí sledování
I když vypnete ukládání historie navštívených míst, Google vaši polohu stále sleduje. Zjistilo se totiž, že spousta dalších aplikací s těmito údaji dále pracuje. Nejde však o nějaký prohřešek, problém je jen v tom, že musíte zakázat více služeb.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Honor 9 Lite zlevnil pod hranici 5 000 Kč Honor 9 Lite zlevnil pod hranici 5 000 Kč
Oblíbený smartphone střední třídy Honor 9 Lite dočasně zlevnil o tisícikorunu. Pokud jste si na tento model dělali zálusk, můžete jej do konce srpna pořídit za 4 990 Kč. A za tuto cenu nabídne docela dost muziky.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
YouTube doporučuje nejlepší smartphony ke sledování videí YouTube doporučuje nejlepší smartphony ke sledování videí
V rámci nového programu YouTube Signature Devices jsou certifikovány smartphony, které Google doporučuje pro sledování videí. V současná době obsahuje bezmála 20 modelů, ale jakýkoliv iPhone byste hledali marně.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source
Twitter Elona Muska je plný mnoha zajímavých informací. Jeden z posledních tweetů např. prozradil, že Tesla plánuje zveřejnit zdrojové kódy autopilota jako open source. Využít jej tak mohou i další automobilky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Xiaomi Mi Pad 4 Plus: v čem je lepší než Mi Pad 4? Xiaomi Mi Pad 4 Plus: v čem je lepší než Mi Pad 4?
Xiaomi představilo větší variantu svého tabletu Mi Pad 4, která zvětšila úhlopříčku displeje z osmi na deset palců. Baterie modelu Mi Pad 4 Plus nabízí velkorysou kapacitu i na poměry velkých tabletů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik