www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Palm s Androidem o sobě dává poprvé vědět

Palm s Androidem o sobě dává poprvé vědět
, , aktualita
Očekávaný návrat značky Palm začíná mít konkrétnější obrysy. První model s Androidem se objevil v certifikačních databázích, kde prozradil své označení PVG100 a použitou verzi operačního systému.
reklama
Čínský gigant TCL už minulý rok avizovalo, že po Alcatelu a BlackBerry hodlá vrátit na trh značku Palm. Letos na jaře jsme se potom dočkali upřesnění, že ke vzkříšení by mělo dojít ve druhé polovině roku 2018. Nyní začíná mít chystaný smartphone Palm vůbec poprvé konkrétnější obrysy. Redaktoři webu Android Police totiž novinku zachytily v databázích dvou amerických certifikačních orgánů – FCC a Wi-Fi Alliance. Jedná se o náznak, že vývoj zařízení bude u konce a zanedlouho můžeme očekávat oficiální představení, respektive uvedení na trh.
 
 
Certifikační databáze nám bohužel neprozradily takřka nic o výbavě smartphonu Palm

Databáze ani jedné z certifikací nám toho mnoho neprozradily. Připravovaný telefon se tam objevil pod interním označením Palm PVG100, které rozhodně není finální. Na pulty obchodů se tedy novinka dostane s jiným jménem. Telefon bude nespíš vybaven operačním systémem Android 8.1 Oreo, definitivně tedy zemřela naděje na navrácení webOS, které teď LG místo toho používá ve svých televizorech a produktech chytré domácnosti. Od sdružení Wi-Fi Alliance jsme se také dozvěděli, že telefon bude patrně podporovat pouze Wi-Fi pásmo 2,4 GHz a nikoliv 5 GHz. Nový Palm tedy možná bude vsázet na cenovou dostupnost, čímž by TCL tuto značku odlišilo od BlackBerry.
 
Podle předchozích spekulací by měl být telefon dostupný u amerického operátora Verizon, ale není jasné, zda půjde o exkluzivitu, nebo se model objeví i v jiných prodejních kanálech. Pokud platí původní časový rámec, tedy představení do konce roku 2018, má TCL stále více než čtyři měsíce času. Ale doufejme, že se dočkáme dříve, třeba už na veletrhu IFA 2018 v Berlíně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen
I smartphone za pár korun může vypadat k světu. Dokazuje to i nový Huawei Y6 Pro 2019, který se zatím prodává na jediném trhu, ale to se snad brzy změní. Vzhledem k nízké ceně je ovšem nutné čekat kompromisy ve výbavě.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik