Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Palm s Androidem o sobě dává poprvé vědět

7.8.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Očekávaný návrat značky Palm začíná mít konkrétnější obrysy. První model s Androidem se objevil v certifikačních databázích, kde prozradil své označení PVG100 a použitou verzi operačního systému.
Čínský gigant TCL už minulý rok avizovalo, že po Alcatelu a BlackBerry hodlá vrátit na trh značku Palm. Letos na jaře jsme se potom dočkali upřesnění, že ke vzkříšení by mělo dojít ve druhé polovině roku 2018. Nyní začíná mít chystaný smartphone Palm vůbec poprvé konkrétnější obrysy. Redaktoři webu Android Police totiž novinku zachytily v databázích dvou amerických certifikačních orgánů – FCC a Wi-Fi Alliance. Jedná se o náznak, že vývoj zařízení bude u konce a zanedlouho můžeme očekávat oficiální představení, respektive uvedení na trh.
 
 
Certifikační databáze nám bohužel neprozradily takřka nic o výbavě smartphonu Palm

Databáze ani jedné z certifikací nám toho mnoho neprozradily. Připravovaný telefon se tam objevil pod interním označením Palm PVG100, které rozhodně není finální. Na pulty obchodů se tedy novinka dostane s jiným jménem. Telefon bude nespíš vybaven operačním systémem Android 8.1 Oreo, definitivně tedy zemřela naděje na navrácení webOS, které teď LG místo toho používá ve svých televizorech a produktech chytré domácnosti. Od sdružení Wi-Fi Alliance jsme se také dozvěděli, že telefon bude patrně podporovat pouze Wi-Fi pásmo 2,4 GHz a nikoliv 5 GHz. Nový Palm tedy možná bude vsázet na cenovou dostupnost, čímž by TCL tuto značku odlišilo od BlackBerry.
 
Podle předchozích spekulací by měl být telefon dostupný u amerického operátora Verizon, ale není jasné, zda půjde o exkluzivitu, nebo se model objeví i v jiných prodejních kanálech. Pokud platí původní časový rámec, tedy představení do konce roku 2018, má TCL stále více než čtyři měsíce času. Ale doufejme, že se dočkáme dříve, třeba už na veletrhu IFA 2018 v Berlíně.
 


reklama