reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Palm čeká v roce 2018 vzkříšení, ale bez webOS

, , aktualita
Palm čeká v roce 2018 vzkříšení, ale bez webOS
Legendární značka Palm by se měla v rukách čínského giganta TCL vrátit na smartphony i další zařízení, a to už začátkem příštího roku. Místo webOS však nejspíš budou využívat platformu Android.
Palm čeká v roce 2018 vzkříšení, ale bez webOS
Palm byl průkopníkem v oblasti PDA a slibně nakročeno měl také do světa smartphonů, ale především kvůli chybám ve vedení se přechod příliš nepovedl. Od roku 2010 byl Palm v rukách HP, které však za úspěchy této značky učinilo definitivní tečku. O čtyři roky později koupila zbytky Palmu, to znamená samotnou značku a intelektuální vlastnictví, činská společnost TCL. Ač byl návrat značky na trh slibován už delší dobu, konečně se jej nejspíš dočkáme začátkem roku 2018, jak potvrdil manažer marketingu z TCL Stefan Streit.
 
 
Smartphone Palm Pre (2009), patrně poslední úspěšný produkt této značky
 
Palm bude už třetí tradiční značkou spojenou s mobilními telefony, kterou bude TCL využívat u svých produktů. Zatímco Alcatel cílí především na mladší uživatele a Blackberry zase na korporátní sektor, hlavními zákazníky Palmu by měli být starší uživatelé, kteří tuto značku pamatují jako ověřenou a kvalitní. Logo Palm by se mělo objevit na smartphonech, ale také dalších typech zařízení, prozatím však nemáme k dispozici žádné podrobnosti.
 
Otázkou zůstává také použitý operační systém, neboť webOS (nástupce PalmOS) je dnes ve vlastnictví LG, které jej využívá například ve svých televizorech a domácích spotřebičích. Pravděpodobnější volbou je tedy Google Android.