Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung, Huawei a Sony potvrzují účast na IFA 2018. Co představí?

4.8.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Za méně než měsíc vypukne další svátek pro fanoušky spotřební elektroniky. Svou tiskovou konferenci na veletrhu IFA 2018 v Berlíně už potvrdily i jedni z nejznámějších výrobců smartphonů – Samsung, Sony a Huawei.
Brány Internationale Funkausstellung Berlin, veletrhu spotřební elektroniky známějšího pod zkratkou IFA, se pro veřejnost letos otevřou 31. srpna. První výrobci přitom potvrdili data svých tiskových konferencí, na kterých ve většině případů představí nové produkty.
 
 
V německé metropoli samozřejmě nebude chybět Samsung, ale hlavní tahák této značky pro druhou polovinu roku – Galaxy Note 9 – bude už tou dobou oficiálně představen. Na zveřejněné pozvánce sice můžeme vidět i smartphone, ale jihokorejský výrobce patrně představí hlavně novinky z oblasti televizorů, ledniček, praček a obecně chytré domácnosti. Tiskovka začne už ve čtvrtek 30. srpna, tedy ještě před zahájením IFA 2018.
 
 
Na stejný den si konferenci naplánovalo také Sony. V jeho případě už bychom mohli vidět nvé smartphony, konkrétně se hovoří o vlajkové lodi Xperia XZ3 (a možná také zmenšené variantě s přídomkem Compact). Některé spekulace sice naznačují, že telefony budou představeny dříve, ale to není příliš pravděpodobné. Sony Xperia XZ3 by měla být vybavena 5,7" displejem s rozlišením Full HD+, procesorem Snapdragon 845, 6GB RAM, 19MPx + 12MPx duálním zadním fotoaparátem nebo 3240mAh baterií. Cena se podle uniklých informací zastaví na částce 850 eur, v přepočtu 21 800 Kč.
 
 
Huawei si svou tiskovou konferenci odbude 31. srpna a z pozadí pozvánky můžeme soudit, že čínský výrobce oficiálně představí svůj nejvýkonnější procesore Kirin 980. Tímto čipem by měly být vybaveny připravované smartphony Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro, ale k jejich představení nejspíš dojde až na podzim. Kirin 980 by měl obsahovat celkem osm procesorových jader (Cortex-A77 a Cortex-A55) s taktem až 2,8 GHz. Vyroben by měl být prostřednictvím 7nm technologie od TSMC, který umožní dosáhnout vyššího výkonu při nižší energetické náročnosti. Výrobce čip dolní také o své vlastní GPU, které údajně nabídne o polovinu vyšší výkon ve srovnání s grafikou Adreno 530 ve Snapdragonu 845.
 
Na veletrhu IFA 2018 v Berlíně samozřejmě nebudou chybět ani další výrobci, ale ti prozatím neoznámili své tiskové konference, případně se obejdou bez nich.


reklama