Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Smartphony Palm se vrátí na trh ve 2. polovině roku

30.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Společnost TCL se nechala slyšet, že hodlá v letošním roce obnovit slavnou značku Palm. A nyní se objevily první podrobnosti. Nový model by měl na trh přijít ve druhé polovině 2018 a bude nabízen u operátora Verizon.
Čínský gigant TCL v minulosti poměrně úspěšně zachránil značky Alcatel a BlackBerry, teré by jinak možná skončily v propadlišti dějin. A v loňském roce se společnost nechala slyšet, že plánuje také zmrtvýchvstání značky Palm, kterou TCL před několika lety koupilo od HP. Redaktor webu Androidpolice.com měl údajně možnost o novém telefonu Palm mluvit s důvěryhodným zdrojem. A díky tomu jsme se dozvěděli, že k představení dojde ve druhé polovině roku 2018. Smartphone se údajně objeví v nabídce amerického operátora Verizon, se kterým Palm v minulosti spolupracoval.
 
 
 
Žádné podrobnosti o novém Palmu prozatím nemáme k dispozici. V minulosti se spekulovalo, že telefon poběží na platformě Android. Bylo to logické, neboť webOS vytvořený Palmem se dostal do rukou LG, které jej využívá ve svých televizorech a chytrých domácích spotřebičích. Nedávno ovšem LG uvedlo, že chce webOS dostat na celou škálu zařízení a zároveň jej nabídnout ostatním výrobcům. Stále proto existuje naděje, že by se novodobý smartphone Palm mohl na trhu objevit s webOS. Otázkou zůstává také samotná konstrukce telefonu, neboť modely od Palmu byly známe svou fyzickou QWERTY klávesnicí. V dnešní době velkých dotykových displejů se však klávesnice objevuje jen výjimečně.
 


reklama