Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nokia chystá svůj nejmenší smartphone, plánuje návrat značek Sirocco a Xpress-on

2.2.2018, Jáchym Šlik, aktualita
HMD Global nejspíš zvažuje návrat dalších značek ze zlatých dob Nokie. V budoucnu by se tak mohla objevit prémiový smartphone Nokia 8 Sirocco nebo výměnné kryty Xpress-on. Dále unikla zmínka o smartphonu s ještě menší úhlopříčkou než Nokia 2.
Nová Nokia 3310 je důkazem, že zákazníci slyší na slavná jména. Proto by nás nemělo překvapit, že se společnost HMD Global, výrobce současných telefonů Nokia, vrátí také k některým dalším názvům. Nedávno od Microsoftu získala ochrannou známku Asha a nyní se objevily zprávy o dalších zaregistrovaných známkách. Můžeme se tak těšit na model Nokia 8 Sirocco, což by měla být luxusní varianta běžné Nokie 8. Odlišností by mohl být OLED displej od LG, duální selfie fotoaparát či větší vnitřní úložiště. Telefon se ukrývá pod interním označením TA-1005, které bylo původně přisuzováno Nokii 9. Rozdíly nejspíš nalezneme také v designu. Staří vzpomenout na Nokii 8800 Sirocco, který se od běžné verze odlišoval safírovým sklem, kovovými prvky či koženým pouzdrem v základním balení.
 
 
Další nedávno zaregistrovaná známka Xpress-on nás nechává vzpomenout na vyměnitelné kryty, které byly dostupné pro celou řadu modelů od Nokie. Často se vyznačovaly pestrými barvami či dokonce různými obrázky a motivy. U dnešních telefonů však výměnné kryty (možná na několik výjimek) už nenajdeme, přednost dostala unibody konstrukce, která nabízí větší pevnost zařízení. K čemu by tedy HMD Global mohlo využít značku Xpress-on? Možná na běžné ochranné kryty, větší smysl by však dávaly moduly ve stylu Moto Mods od Lenova. To znamená, že pomocí krytů by mohli uživatelé rozšířit funkce svého smartphonu. Ani v tomto ohledu není Nokia úplným nováčkem, v minulosti nabízela Camera Grip pro Lumii 1020, která přiblížila vzhled telefonu k digitálnímu kompaktu a usnadnila jeho držení v ruce, bonusem navíc potom byla vyšší výdrž baterie.
 
 
 A poslední novinka o HMD Global pochází z databáze americké vládní agentury FCC, kde se objevil dosud nepředstavený smartphone s označením TA-1056. Mnoho jsme se toho bohužel nedozvěděli, snad jen rozměry – výšku 133 mm a šířku 68 mm. To je ještě méně, než měří aktuálně nejmenší smartphone tohoto výrobce, Nokia 2 s pětipalcovým displejem. U připravované novinky tedy můžeme očekávat ještě menší úhlopříčku displeje. Dále by neměla chybět podpora Dual SIM, LTE, uživatelsky vyjímatelná baterie nebo 3,5mm audio jack. Je velmi pravděpodobné, že se jedná o dříve uniklý low-end Nokia 1 založený na platformě Android Go.
 


reklama