www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Android Oreo Go přináší svižný a úsporný systém na levné smartphony

Android Oreo Go přináší svižný a úsporný systém na levné smartphony
, , aktualita
Google vydal Android Oreo Go Edition určený pro low-endové smartphony s 1GB RAM nebo menší, které se prodávají především na rozvojových trzích. Kromě nižších nároků na výkon a úložiště se vyznačuje důrazem na úsporu mobilních dat.
reklama
Letos na jaře byl na Google I/O 2017 oznámen projekt Android Go, který si klade za cíl zlepšit uživatelský zážitek na extrémně levných smartphonech. Cílí především na rozvojové trhy, kde jsou modely s 1GB nebo dokonce jen 512MB operační pamětí stále velmi oblíbené. Tato „odlehčená“ verze byla vydána spolu s Androidem 8.1 Oreo a nese označení Android Oreo Go Edition. Google se rozhodl optimalizovat nejen samotný operační systém, ale rovněž své předinstalované aplikace a Obchod Play.
 
 
Googlu se údajně podařilo zrychlit operační systém o 15 %, což by se mělo projevit například rychlejším spouštěním aplikací. Kromě nedostatečného výkonu může majitele levných smartphonů trápit malé interní úložiště, proto nová verze zabírá o polovinu méně místa a nechává tak dostatek volných gigabajtů pro soubory uživatele. K dalšímu uvolnění úložiště přispívají „ořezané“ verze některých předinstalovaných aplikací, které jsou navíc šetrnější ke spotřebě mobilních dat. Pomalé a nestabilní internetové připojení je totiž dalším problémem (nejen) rozvojových zemí.
 
Google Go je úspornější verze vyhledávací aplikace Google Search, oproti které má zjednodušené uživatelské rozhraní, zabírá méně než 5 MB v úložišti a spotřebuje až o 40 % méně dat. Předinstalován je také nový správce souborů Files Go, který obsahuje nástroje pro uvolnění místa v paměti a umožňuje sdílení souborů s přáteli bez internetového připojení. V telefonech nalezneme také upravené aplikace Google Assistant Go, YouTube Go, Google Maps Go, Gmail Go, Gboard, Google Play a Chrome. Poslední jmenovaný internetový prohlížeč má ve výchozím nastavení zapnutý spořič dat, který uživatelům v průměru ušetří 600 MB ročně.
 
 
V Obchodě Play naleznou uživatelé Android Go sekci, kde budou aplikace optimalizované pro low-endové modely. Android Oreo Go Edition byl zatím vydán jen pro potřeby vývojářů a výrobců. Není přitom jasné, zda bude dostupný jen pro nové smartphony, nebo se formou aktualizace dostane na některé již prodávané.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia
Indická média informovala o incidentu, při kterém přišla o život osmnáctiletá dívka. Příčinou má být výbuch telefonu Nokia 5233, ke kterému došlo po jeho připojení do nabíječky. Společnost HMD Global se od problému distancovala.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi
Xiaomi začalo vydávat další aktualizaci své uživatelské nadstavby MIUI, která přináší na telefony Xiaomi nové funkce notifikací dostupné na jiných Androidech už dávno. Podívejte se na kompletní seznam aktualizovatelných modelů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny
HTC představilo dvojici cenově dostupných smartphonů z řady Desire. Překvapí nepřehlédnutelným designem inspirovaným vlajkovými loděmi, ale o výbavě to samé říct nemůžeme, neboť výrobce šetřil, kde se dalo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje
Oppo R15, Oppo R15 Dream Mirror Edition a Vivo X21 je trojice novinek, která byla představena na čínském trhu. Společným znakem všech telefonů je 6,3" OLED displej s výřezem pro umístění předního fotoaparátu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce
Autonomní vozidlo už v minulosti zabilo svou chybou řidiče, nyní došlo k prvnímu usmrcení chodce. Stalo se tak vozidlu společnosti Uber, které v Arizoně najelo do chodkyně, která svým zraněním podlehla.
19.3.2018, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře