www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Android Oreo Go přináší svižný a úsporný systém na levné smartphony

Android Oreo Go přináší svižný a úsporný systém na levné smartphony
, , aktualita
Google vydal Android Oreo Go Edition určený pro low-endové smartphony s 1GB RAM nebo menší, které se prodávají především na rozvojových trzích. Kromě nižších nároků na výkon a úložiště se vyznačuje důrazem na úsporu mobilních dat.
reklama
Letos na jaře byl na Google I/O 2017 oznámen projekt Android Go, který si klade za cíl zlepšit uživatelský zážitek na extrémně levných smartphonech. Cílí především na rozvojové trhy, kde jsou modely s 1GB nebo dokonce jen 512MB operační pamětí stále velmi oblíbené. Tato „odlehčená“ verze byla vydána spolu s Androidem 8.1 Oreo a nese označení Android Oreo Go Edition. Google se rozhodl optimalizovat nejen samotný operační systém, ale rovněž své předinstalované aplikace a Obchod Play.
 
 
Googlu se údajně podařilo zrychlit operační systém o 15 %, což by se mělo projevit například rychlejším spouštěním aplikací. Kromě nedostatečného výkonu může majitele levných smartphonů trápit malé interní úložiště, proto nová verze zabírá o polovinu méně místa a nechává tak dostatek volných gigabajtů pro soubory uživatele. K dalšímu uvolnění úložiště přispívají „ořezané“ verze některých předinstalovaných aplikací, které jsou navíc šetrnější ke spotřebě mobilních dat. Pomalé a nestabilní internetové připojení je totiž dalším problémem (nejen) rozvojových zemí.
 
Google Go je úspornější verze vyhledávací aplikace Google Search, oproti které má zjednodušené uživatelské rozhraní, zabírá méně než 5 MB v úložišti a spotřebuje až o 40 % méně dat. Předinstalován je také nový správce souborů Files Go, který obsahuje nástroje pro uvolnění místa v paměti a umožňuje sdílení souborů s přáteli bez internetového připojení. V telefonech nalezneme také upravené aplikace Google Assistant Go, YouTube Go, Google Maps Go, Gmail Go, Gboard, Google Play a Chrome. Poslední jmenovaný internetový prohlížeč má ve výchozím nastavení zapnutý spořič dat, který uživatelům v průměru ušetří 600 MB ročně.
 
 
V Obchodě Play naleznou uživatelé Android Go sekci, kde budou aplikace optimalizované pro low-endové modely. Android Oreo Go Edition byl zatím vydán jen pro potřeby vývojářů a výrobců. Není přitom jasné, zda bude dostupný jen pro nové smartphony, nebo se formou aktualizace dostane na některé již prodávané.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Palm je zpět! Nový smartphone má rozměry kreditky Palm je zpět! Nový smartphone má rozměry kreditky
Značka Palm se po letech vrací na telefony díky americkému start-upu. První model se nesnaží konkurovat iPhonu, ale přinést miniaturní smartphone s Androidem, který lze používat jako druhý přístroj.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dieselgate pokračuje u Opelu, policie prohledala kanceláře firmy Dieselgate pokračuje u Opelu, policie prohledala kanceláře firmy
Kazdu Dieselgate pokračuje i u dalších automobilek. Nyní se dostalo na Opel, do jehož kanceláří vtrhla policie a prohledala je. Automobilce hrozí svolávací akce na téměř 100 tisíc naftových vozů k opravě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club
Společnost HP inovovala řadu svých profesionálních notebooků ZBook. Ty mohou mít nově 6jádrový procesor Intel Core i9 a některé verze i grafiku Quadro P2000. Počítače je možné mít i přes předplatné Z Club.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje
Nový kompaktní model Škody je už za dveřmi a automobilka nám jej postupně odhaluje. Už jsme viděli teaser v podobě siluety vozu, sportovní koncept Vision RS a nyní se dozvídáme i jméno. Bude se jmenovat Škoda Scala.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona
Nejen USA nebo Čína chtějí špehovat své obyvatele. Zadní vrátka do telefonů svých obyvatel by velmi ráda viděla i Austrálie. Společnost Apple se tak už ohradila proti navrhovanému zákonu, který by to chtěl zavést.
Včera, aktualita, Milan Šurkala