www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Android Oreo Go přináší svižný a úsporný systém na levné smartphony

Android Oreo Go přináší svižný a úsporný systém na levné smartphony
, , aktualita
Google vydal Android Oreo Go Edition určený pro low-endové smartphony s 1GB RAM nebo menší, které se prodávají především na rozvojových trzích. Kromě nižších nároků na výkon a úložiště se vyznačuje důrazem na úsporu mobilních dat.
reklama
Letos na jaře byl na Google I/O 2017 oznámen projekt Android Go, který si klade za cíl zlepšit uživatelský zážitek na extrémně levných smartphonech. Cílí především na rozvojové trhy, kde jsou modely s 1GB nebo dokonce jen 512MB operační pamětí stále velmi oblíbené. Tato „odlehčená“ verze byla vydána spolu s Androidem 8.1 Oreo a nese označení Android Oreo Go Edition. Google se rozhodl optimalizovat nejen samotný operační systém, ale rovněž své předinstalované aplikace a Obchod Play.
 
 
Googlu se údajně podařilo zrychlit operační systém o 15 %, což by se mělo projevit například rychlejším spouštěním aplikací. Kromě nedostatečného výkonu může majitele levných smartphonů trápit malé interní úložiště, proto nová verze zabírá o polovinu méně místa a nechává tak dostatek volných gigabajtů pro soubory uživatele. K dalšímu uvolnění úložiště přispívají „ořezané“ verze některých předinstalovaných aplikací, které jsou navíc šetrnější ke spotřebě mobilních dat. Pomalé a nestabilní internetové připojení je totiž dalším problémem (nejen) rozvojových zemí.
 
Google Go je úspornější verze vyhledávací aplikace Google Search, oproti které má zjednodušené uživatelské rozhraní, zabírá méně než 5 MB v úložišti a spotřebuje až o 40 % méně dat. Předinstalován je také nový správce souborů Files Go, který obsahuje nástroje pro uvolnění místa v paměti a umožňuje sdílení souborů s přáteli bez internetového připojení. V telefonech nalezneme také upravené aplikace Google Assistant Go, YouTube Go, Google Maps Go, Gmail Go, Gboard, Google Play a Chrome. Poslední jmenovaný internetový prohlížeč má ve výchozím nastavení zapnutý spořič dat, který uživatelům v průměru ušetří 600 MB ročně.
 
 
V Obchodě Play naleznou uživatelé Android Go sekci, kde budou aplikace optimalizované pro low-endové modely. Android Oreo Go Edition byl zatím vydán jen pro potřeby vývojářů a výrobců. Není přitom jasné, zda bude dostupný jen pro nové smartphony, nebo se formou aktualizace dostane na některé již prodávané.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lego uvedlo stavebnici Astonu Martin DB5 Jamese Bonda Lego uvedlo stavebnici Astonu Martin DB5 Jamese Bonda
Pokud máte rádi Jamese Bonda a také stavebnice, má pro vás Lego další zajímavou "hračku". Jde o stavebnici legendárního Astonu Martin DB5, který má i funkční prvky jako otáčecí značku nebo kulomety.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem
Alcatel následuje trendy. Tento týden uvedl svůj první smartphone s výřezem displeje, který kombinuje s nízkou cenou. Pro její dosažení se ovšem muselo v lecčems šetřit, přesto se papírově jedná o slušný telefon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite
Xiaomi příští týden představí nový produkt pro globální trhy a nejspíš půjde o telefon Mi A2 s čistým Androidem. Po jeho boku by mohla být představena ještě jedna novinka v podobě Mi A2 Lite.
16.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Volvo M, nová platforma pro car-sharing Volvo M, nová platforma pro car-sharing
Automobilka Volvo rozšiřuje portfolio svých služeb a nechce svá auta jen prodávat, ale i nabídnout majitelům možnost svá auta sdílet s ostatními. Proto spouští novou platformu Volvo M pro stále populárnější car-sharing. 
5.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon? Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon?
Zajímá vás, zda se právě váš smartphone či tablet může těšit na nový Android 8.0 Oreo? Podívejte se do našeho obsáhlého a pravidelně doplňovaného seznamu modelů, který jsme pro vás připravili. Naposledy doplněno 30. 6. 2018.
30.6.2018, článek, Jáchym Šlik7 komentářů