www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Android Oreo Go přináší svižný a úsporný systém na levné smartphony

Android Oreo Go přináší svižný a úsporný systém na levné smartphony
, , aktualita
Google vydal Android Oreo Go Edition určený pro low-endové smartphony s 1GB RAM nebo menší, které se prodávají především na rozvojových trzích. Kromě nižších nároků na výkon a úložiště se vyznačuje důrazem na úsporu mobilních dat.reklama
Letos na jaře byl na Google I/O 2017 oznámen projekt Android Go, který si klade za cíl zlepšit uživatelský zážitek na extrémně levných smartphonech. Cílí především na rozvojové trhy, kde jsou modely s 1GB nebo dokonce jen 512MB operační pamětí stále velmi oblíbené. Tato „odlehčená“ verze byla vydána spolu s Androidem 8.1 Oreo a nese označení Android Oreo Go Edition. Google se rozhodl optimalizovat nejen samotný operační systém, ale rovněž své předinstalované aplikace a Obchod Play.
 
 
Googlu se údajně podařilo zrychlit operační systém o 15 %, což by se mělo projevit například rychlejším spouštěním aplikací. Kromě nedostatečného výkonu může majitele levných smartphonů trápit malé interní úložiště, proto nová verze zabírá o polovinu méně místa a nechává tak dostatek volných gigabajtů pro soubory uživatele. K dalšímu uvolnění úložiště přispívají „ořezané“ verze některých předinstalovaných aplikací, které jsou navíc šetrnější ke spotřebě mobilních dat. Pomalé a nestabilní internetové připojení je totiž dalším problémem (nejen) rozvojových zemí.
 
Google Go je úspornější verze vyhledávací aplikace Google Search, oproti které má zjednodušené uživatelské rozhraní, zabírá méně než 5 MB v úložišti a spotřebuje až o 40 % méně dat. Předinstalován je také nový správce souborů Files Go, který obsahuje nástroje pro uvolnění místa v paměti a umožňuje sdílení souborů s přáteli bez internetového připojení. V telefonech nalezneme také upravené aplikace Google Assistant Go, YouTube Go, Google Maps Go, Gmail Go, Gboard, Google Play a Chrome. Poslední jmenovaný internetový prohlížeč má ve výchozím nastavení zapnutý spořič dat, který uživatelům v průměru ušetří 600 MB ročně.
 
 
V Obchodě Play naleznou uživatelé Android Go sekci, kde budou aplikace optimalizované pro low-endové modely. Android Oreo Go Edition byl zatím vydán jen pro potřeby vývojářů a výrobců. Není přitom jasné, zda bude dostupný jen pro nové smartphony, nebo se formou aktualizace dostane na některé již prodávané.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Thor ET-One, další konkurence nákladního auta Tesly? Thor ET-One, další konkurence nákladního auta Tesly?
S elektrickými nákladními auty se neobjevují ani tak zavedení výrobci jako především mnoho startupů. Jeden z nich Thor Trucks, právě představil nový ET-One. Ten by měl mít dojezd téměř 500 kilometrů na jedno nabití.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tady jsou první novinky pro CES 2018. Galaxy S9 mezi nimi není Tady jsou první novinky pro CES 2018. Galaxy S9 mezi nimi není
Veletrh CES 2018 začne za pár týdnů a těšit se můžeme na spoustu novinek v oblasti elektroniky. Samsung přiveze obnovenou řadu Galaxy A, v případě LG se můžeme očekávat nástupce modelu K10. Ty největší mobilní trumfy si však výrobce schovají na později.
15.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlédněte si Galaxy S9 a S9+ na zatím nejlepších renderech Prohlédněte si Galaxy S9 a S9+ na zatím nejlepších renderech
Nemusíte čekat na začátek příštího roku, abyste se podívali na design nových vlajkových lodí od Samsungu. Galaxy S9 i Galaxy S9+ se totiž objevují na uniklých renderech. Duálním foťákem podle nich bude vybaven jen jeden model.
14.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Continental na CES 2018 představí bezdrátové nabíjení elektromobilů Continental na CES 2018 představí bezdrátové nabíjení elektromobilů
Jedním z největších problémů elektromobilů je řešení jejich nabíjení. Společnost Continental proto chce na veletrhu představit bezdrátový systém jejich nabíjení a další vysoce univerzální systéme AllCharge.
14.12.2017, aktualita, Milan Šurkala
Nokia 6 (2018) s tenčími rámečky se ukazuje ze všech stran Nokia 6 (2018) s tenčími rámečky se ukazuje ze všech stran
Nokia se opět chystá rozvířit vody střední třídy. Začátkem příštího roku by totiž měla být představena druhá generace telefonu Nokia 6 s tenčími rámečky okolo displeje, přesunutou čtečkou otisků prstů a znatelně silnějším procesorem.
13.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik