Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vyzkoušejte Files Go, nového správce souborů od Googlu

7.11.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Google v tichosti vydal aplikaci Files Go pro Android, která umožní spravovat uložené soubory v telefonu. Vyznačuje se například funkcemi pro snadné uvolnění prostoru v úložišti nebo rychlé odeslání souboru přátelům v okolí.
Zatímco pro některé uživatele Androidu je správce souborů jednou z nejdůležitějších aplikací v jejich smartphonu, jiní ji třeba ani jednou nepoužijí. Pokud patříte do první skupiny, nebo zkrátka alespoň někdy potřebujete pracovat se soubory ve svém telefonu, můžete vyzkoušet novou aplikaci Files Go od Googlu. Prozatím nebyla veřejně vydána, přesto vám na konci článku prozradíme, jak si ji můžete stáhnout do svého zařízení. Souborových manažerů jsou pro Android dostupné stovky, možná tisíce, v čem se tedy liší novinka vyvinutá samotným Googlem?
 
 
Files Go jsme krátce vyzkoušeli a hned na úvod nás potěšilo, že má uživatelské rozhraní v češtině. Aplikace je rozdělená na dvě části, přičemž v první zjistíte aktuální stav volného úložiště spolu s tipy, jak uvolnit další místo. Tyto rady se objevují ve formě karet, které můžete znát třeba ze služby Google Now. Nečekejte však v tomto ohledu od aplikace žádné zázraky, místo můžete uvolnit například odstraněním dříve stažených souborů, promazáním mezipaměti aplikací nebo odinstalováním nepoužívaných aplikací. Navíc je možné aktivovat notifikace, které vás čas od času upozorní na možnost uvolnění dalšího místa v úložišti.
 
 
V druhé části aplikace už nalezneme průzkumníka souborů, který však nevyužívá tradiční stromové řazení. Soubory jsou roztříděny podle typu (obrázky, videa, zvuky a dokumenty), přičemž následně můžete zobrazit buď všechny soubory daného typu uložené v zařízení, nebo procházet jen složky, kde se tyto soubory nachází. Samozřejmostí je více možností řazení, označení více souborů najednou, sdílení pomocí různých aplikací apod. Asi největší vychytávkou aplikace je funkce offline odesílání souborů, takže není nutné mít aktivní internetové připojení, jen je podmínkou, aby byl druhý uživatel v blízkosti. K tomuto účelu je využívána bezdrátová technologie Bluetooth.
 
 
Aplikace Files Go se velmi krátce objevila v Google Play Store ve formě beta verze, ale následně byla opět odstraněna. Na internetu nyní koluje testovací verze určená pro zaměstnance Googlu a jejich přátele, po stažení APK souboru si ji však může bez problémů nainstalovat každý, kdo má smartphone minimálně s Androidem 5.0:


reklama