www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Android Go: svižný systém i na nejlevnějších smartphonech

Android Go: svižný systém i na nejlevnějších smartphonech
, , aktualita
Android nalezneme jak na vlajkových lodích, tak extrémně levných telefonech za pár tisíc korun. A právě na ně cílí nová sada Android Go, která obsahuje aplikace a funkce pro low-endové modely s 1GB či menší RAM. Neméně důležitá bude také úspora mobilních dat.
K oblíbeným
reklama
Pokud se vám někdy do rukou dostal velmi levný telefon s Androidem, jistě uznáte, že zrovna kvalitní uživatelský zážitek nenabídne. Systém většinou nebývá plynulý a situace se ještě zhorší ve chvíli, kdy spustíte trochu náročnější aplikaci. Android O by v tomto ohledu měl přinést znatelné zlepšení. Na vývojářské konferenci Google I/O 2017 bylo přislíbeno, že nová verze bude lépe optimalizovaná pro telefony s 1GB nebo dokonce menší RAM, a to především díky lepší správě paměti. To je však pouze základ, další zlepšení má přinést sada aplikací a funkcí Android Go zaměřená právě na low-endové smartphony. Jejím cílem je zvýšit výkon a zároveň omezit spotřebu mobilních dat. Google totiž počítá s tím, že cenově dostupné telefony se slabšími komponenty využívají především lidé z rozvojových zemí, kde je obvykle problém najít dostatečně rychlé a stabilní internetové připojení.

Android Go proto nabídne propracovanější nástroj pro úsporu dat a také možnost sledovat spotřebu přímo v notifikační liště. Informace navíc mohou být získávány přímo od mobilních operátorů, takže budou přesnější než doposud. Google také přislíbil řadu vlastních aplikací, které optimalizuje právě pro použití na levnějších smartphonech. Ve webovém prohlížeči Google Chrome bude defaultně aktivován režim úspory dat a Google Play Store zase doporučí „ořezané“ aplikace spořící data, jako jsou Facebook Lite či Messenger Lite.

Předinstalována bude také aplikace YouTube Go, která nabízí několik vychytávek umožňující ušetřit data. Tak například zobrazí více náhledových snímků, aby uživatel věděl, zda si má video opravdu spustit nebo stáhnout. Ano, videa bude možné stáhnout do telefonu, přičemž před samotným zahájením bude možné vidět, jaká bude velikost souboru v kombinaci s jednotlivými nastaveními kvality. Stažená videa si pak uživatel může přehrát offline, případně je i bez připojení k internetu sdílet, a to přes Wi-Fi Direct nebo Bluetooth.

Konfigurace Android Go bude dostupná na telefonech s Androidem O a 1GB či menší operační pamětí, a to od začátku roku 2018.

Zdroj: Phonearena.com
reklama
Nejnovější články
Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G
Huawei představilo nové telefony řady Mate 40 a s tím také nové high-endové procesory Kirin 9000. Ty přináší moderní 5nm technologii výroby, podporu připojení 5G a slibují vysoký výkon překonávající Snapdragon 865+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod
Legendární Hummer se vrací s novým pikupem EV. Jak už napovídá název, půjde tentokrát o elektromobil. Bude mít nové akumulátory Ultium, maximální výkon 1000 koní, vzduchové odpružení i možnost krabího chodu.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
18 let internetu zdarma: stačí jen pojmenovat dítě po operátorovi 18 let internetu zdarma: stačí jen pojmenovat dítě po operátorovi
Švýcarský telekomunikační operátor Twifi zvolil opravdu netradiční způsob propagace. Uživatelům nabízí internetové připojení zdarma po dobu 18 let, když po něm pojmenují své dítě. A první takové dítě už existuje.
22.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla uznala chybu, odlétávající nárazníky Modelu 3 jsou minulostí Tesla uznala chybu, odlétávající nárazníky Modelu 3 jsou minulostí
Není to tak dávno, co další Tesle Model 3 uletěl zadní nárazník při jízdě v dešti. Reklamace tohoto problému byly dosud velmi problematické, ale to se nyní změní. Automobilka uznala chybu a uzná záruční opravy.
22.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
SSC Tuatara: nový supersport hravě překonal magických 500 km/h SSC Tuatara: nový supersport hravě překonal magických 500 km/h
Společnost SSC připravila nový supersport Tuatara, který překonal hned několik rychlostních rekordů. To nejzásadnější je, že překonal magickou hranici 500 km/h a neměl s tím zrovna nějaké velké problémy.
21.10.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře