www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Android Go: svižný systém i na nejlevnějších smartphonech

Android Go: svižný systém i na nejlevnějších smartphonech
, , aktualita
Android nalezneme jak na vlajkových lodích, tak extrémně levných telefonech za pár tisíc korun. A právě na ně cílí nová sada Android Go, která obsahuje aplikace a funkce pro low-endové modely s 1GB či menší RAM. Neméně důležitá bude také úspora mobilních dat.
K oblíbeným
reklama
Pokud se vám někdy do rukou dostal velmi levný telefon s Androidem, jistě uznáte, že zrovna kvalitní uživatelský zážitek nenabídne. Systém většinou nebývá plynulý a situace se ještě zhorší ve chvíli, kdy spustíte trochu náročnější aplikaci. Android O by v tomto ohledu měl přinést znatelné zlepšení. Na vývojářské konferenci Google I/O 2017 bylo přislíbeno, že nová verze bude lépe optimalizovaná pro telefony s 1GB nebo dokonce menší RAM, a to především díky lepší správě paměti. To je však pouze základ, další zlepšení má přinést sada aplikací a funkcí Android Go zaměřená právě na low-endové smartphony. Jejím cílem je zvýšit výkon a zároveň omezit spotřebu mobilních dat. Google totiž počítá s tím, že cenově dostupné telefony se slabšími komponenty využívají především lidé z rozvojových zemí, kde je obvykle problém najít dostatečně rychlé a stabilní internetové připojení.

Android Go proto nabídne propracovanější nástroj pro úsporu dat a také možnost sledovat spotřebu přímo v notifikační liště. Informace navíc mohou být získávány přímo od mobilních operátorů, takže budou přesnější než doposud. Google také přislíbil řadu vlastních aplikací, které optimalizuje právě pro použití na levnějších smartphonech. Ve webovém prohlížeči Google Chrome bude defaultně aktivován režim úspory dat a Google Play Store zase doporučí „ořezané“ aplikace spořící data, jako jsou Facebook Lite či Messenger Lite.

Předinstalována bude také aplikace YouTube Go, která nabízí několik vychytávek umožňující ušetřit data. Tak například zobrazí více náhledových snímků, aby uživatel věděl, zda si má video opravdu spustit nebo stáhnout. Ano, videa bude možné stáhnout do telefonu, přičemž před samotným zahájením bude možné vidět, jaká bude velikost souboru v kombinaci s jednotlivými nastaveními kvality. Stažená videa si pak uživatel může přehrát offline, případně je i bez připojení k internetu sdílet, a to přes Wi-Fi Direct nebo Bluetooth.

Konfigurace Android Go bude dostupná na telefonech s Androidem O a 1GB či menší operační pamětí, a to od začátku roku 2018.

Zdroj: Phonearena.com
reklama
Nejnovější články
Elektrické Porsche Taycan prolomilo rekord: driftovalo téměř 42,2 km Elektrické Porsche Taycan prolomilo rekord: driftovalo téměř 42,2 km
I elektromobily mohou driftovat. A to dokonce tak dobře, že elektrické Porsche Taycan prolomilo rekord v délce driftu. Na speciální trati se povedlo dosáhnou smyku o délce téměř 42,2 kilometru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Závody inspirované Lamborghini Huracán STO míří na silnice Závody inspirované Lamborghini Huracán STO míří na silnice
Automobilka Lamborghini uvádí supersportovní Huracán STO (Super Trofeo Omolgato) na běžné silnice. Tento vůz je inspirován závodními vozy a nabídne kombinaci výkonnějšího motoru s pohonem zadních kol.
22.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Zdrogovaný řidič tak boural s Teslou Model 3, až baterky létaly vzduchem Zdrogovaný řidič tak boural s Teslou Model 3, až baterky létaly vzduchem
Kuriózní nehoda se stala ve státě Oregon. Řidič Tesly Model 3 se zdrogoval a usedl za volant, což mělo za následek vážnou nehodu. Série nárazů doslova roztrhala akumulátor vozu. Řidič ale odešel po svých.
20.11.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Subaru BRZ přichází s 2,4litrovým atmosférickým boxerem Subaru BRZ přichází s 2,4litrovým atmosférickým boxerem
Subaru přichází s druhou generací svého kupé BRZ. Nyní přináší větší 2,4litrový motor, který má nadále atmosférické plnění a točí poměrně vysoko. Novinka má ještě nižší těžiště a skoro ani nepřibrala.
19.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Honda ukázala prototyp nového Civicu 11G Honda ukázala prototyp nového Civicu 11G
Pomalu se blíží už 11. generace vozu Honda Civic. Tento model spatřil poprvé světlo téměř před 50 lety a nyní nám automobilka Honda ukázala prototyp nové generace. Ta se v USA bude prodávat jako modelový ročník 2022.
18.11.2020, aktualita, Milan Šurkala