www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Android Go: svižný systém i na nejlevnějších smartphonech

Android Go: svižný systém i na nejlevnějších smartphonech
, , aktualita
Android nalezneme jak na vlajkových lodích, tak extrémně levných telefonech za pár tisíc korun. A právě na ně cílí nová sada Android Go, která obsahuje aplikace a funkce pro low-endové modely s 1GB či menší RAM. Neméně důležitá bude také úspora mobilních dat.
K oblíbeným
reklama
Pokud se vám někdy do rukou dostal velmi levný telefon s Androidem, jistě uznáte, že zrovna kvalitní uživatelský zážitek nenabídne. Systém většinou nebývá plynulý a situace se ještě zhorší ve chvíli, kdy spustíte trochu náročnější aplikaci. Android O by v tomto ohledu měl přinést znatelné zlepšení. Na vývojářské konferenci Google I/O 2017 bylo přislíbeno, že nová verze bude lépe optimalizovaná pro telefony s 1GB nebo dokonce menší RAM, a to především díky lepší správě paměti. To je však pouze základ, další zlepšení má přinést sada aplikací a funkcí Android Go zaměřená právě na low-endové smartphony. Jejím cílem je zvýšit výkon a zároveň omezit spotřebu mobilních dat. Google totiž počítá s tím, že cenově dostupné telefony se slabšími komponenty využívají především lidé z rozvojových zemí, kde je obvykle problém najít dostatečně rychlé a stabilní internetové připojení.

Android Go proto nabídne propracovanější nástroj pro úsporu dat a také možnost sledovat spotřebu přímo v notifikační liště. Informace navíc mohou být získávány přímo od mobilních operátorů, takže budou přesnější než doposud. Google také přislíbil řadu vlastních aplikací, které optimalizuje právě pro použití na levnějších smartphonech. Ve webovém prohlížeči Google Chrome bude defaultně aktivován režim úspory dat a Google Play Store zase doporučí „ořezané“ aplikace spořící data, jako jsou Facebook Lite či Messenger Lite.

Předinstalována bude také aplikace YouTube Go, která nabízí několik vychytávek umožňující ušetřit data. Tak například zobrazí více náhledových snímků, aby uživatel věděl, zda si má video opravdu spustit nebo stáhnout. Ano, videa bude možné stáhnout do telefonu, přičemž před samotným zahájením bude možné vidět, jaká bude velikost souboru v kombinaci s jednotlivými nastaveními kvality. Stažená videa si pak uživatel může přehrát offline, případně je i bez připojení k internetu sdílet, a to přes Wi-Fi Direct nebo Bluetooth.

Konfigurace Android Go bude dostupná na telefonech s Androidem O a 1GB či menší operační pamětí, a to od začátku roku 2018.

Zdroj: Phonearena.com
reklama
Nejnovější články
Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED
Apple představil novou generaci tabletů iPad Pro. Z již tak hodně svižných tabletů se staly ještě větší rychlíci díky procesoru Apple M1. Máme zde minimálně 8 GB RAM, USB 4 s podporou Thunderboltu a větší verze má i displej s mini-LED.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
19.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře