www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Android Go: svižný systém i na nejlevnějších smartphonech

Android Go: svižný systém i na nejlevnějších smartphonech
, , aktualita
Android nalezneme jak na vlajkových lodích, tak extrémně levných telefonech za pár tisíc korun. A právě na ně cílí nová sada Android Go, která obsahuje aplikace a funkce pro low-endové modely s 1GB či menší RAM. Neméně důležitá bude také úspora mobilních dat.
K oblíbeným
reklama
Pokud se vám někdy do rukou dostal velmi levný telefon s Androidem, jistě uznáte, že zrovna kvalitní uživatelský zážitek nenabídne. Systém většinou nebývá plynulý a situace se ještě zhorší ve chvíli, kdy spustíte trochu náročnější aplikaci. Android O by v tomto ohledu měl přinést znatelné zlepšení. Na vývojářské konferenci Google I/O 2017 bylo přislíbeno, že nová verze bude lépe optimalizovaná pro telefony s 1GB nebo dokonce menší RAM, a to především díky lepší správě paměti. To je však pouze základ, další zlepšení má přinést sada aplikací a funkcí Android Go zaměřená právě na low-endové smartphony. Jejím cílem je zvýšit výkon a zároveň omezit spotřebu mobilních dat. Google totiž počítá s tím, že cenově dostupné telefony se slabšími komponenty využívají především lidé z rozvojových zemí, kde je obvykle problém najít dostatečně rychlé a stabilní internetové připojení.





Android Go proto nabídne propracovanější nástroj pro úsporu dat a také možnost sledovat spotřebu přímo v notifikační liště. Informace navíc mohou být získávány přímo od mobilních operátorů, takže budou přesnější než doposud. Google také přislíbil řadu vlastních aplikací, které optimalizuje právě pro použití na levnějších smartphonech. Ve webovém prohlížeči Google Chrome bude defaultně aktivován režim úspory dat a Google Play Store zase doporučí „ořezané“ aplikace spořící data, jako jsou Facebook Lite či Messenger Lite.





Předinstalována bude také aplikace YouTube Go, která nabízí několik vychytávek umožňující ušetřit data. Tak například zobrazí více náhledových snímků, aby uživatel věděl, zda si má video opravdu spustit nebo stáhnout. Ano, videa bude možné stáhnout do telefonu, přičemž před samotným zahájením bude možné vidět, jaká bude velikost souboru v kombinaci s jednotlivými nastaveními kvality. Stažená videa si pak uživatel může přehrát offline, případně je i bez připojení k internetu sdílet, a to přes Wi-Fi Direct nebo Bluetooth.

Konfigurace Android Go bude dostupná na telefonech s Androidem O a 1GB či menší operační pamětí, a to od začátku roku 2018.

Zdroj: Phonearena.com
reklama
Nejnovější články
Apple varuje před poklesem příjmů, viníkem je koronavirus Covid-19 Apple varuje před poklesem příjmů, viníkem je koronavirus Covid-19
Koronavirus COVID-19 ovlivňuje i samotný průmysl, odkládají se veletrhy, uvádění nových produktů a klesají i příjmy. Právě před tím varuje své investory společnost Apple a je jen otázkou, nakolik se odsune uvedení nových iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla vrátila autopilota do ojetého auta, negativní publicita zabrala Tesla vrátila autopilota do ojetého auta, negativní publicita zabrala
Negativní publicita občas přinutí společnosti změnit názor a to se stalo i v případě Tesly. Ta majiteli ojetého vozu Model S 75D odstranila autopilota, za kterého údajně nezaplatil. Teď mu ho vrací zpět.
17.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Nová aféra Tesly: automobilka odstranila autopilota u ojetých aut Nová aféra Tesly: automobilka odstranila autopilota u ojetých aut

Tesla bude mít opět co vysvětlovat. Někteří majitelé totiž zjistili velmi nepříjemnou skutečnost. Poté, co si koupili ojetou Teslu od původního majitele, který si připlatil za autopilota, jim automobilka tuto funkci vypnula a nutí je k opětovné koupi. 

9.2.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
MediaTek uvedl procesory střední třídy Helio G70 a G80 MediaTek uvedl procesory střední třídy Helio G70 a G80
Společnost MediaTek představila nové mobilní procesory pro telefony střední třídy. Jde o modely Helio G70 a G80, které se liší svými takty CPU i GPU. I tak by měly dostačovat na slušné mobilní hraní.
6.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Brexit může vrátit do hry dražší roaming Brexit může vrátit do hry dražší roaming
Odchod Velké Británie z EU může mít další nepříjemný dopad pro cestování a pobyt v této zemi. Hrozí totiž, že bude zrušena dohoda o roamingu, která zajišťovala absenci zvýšených roamingových poplatků. V Británii tak možná budeme volat dráž než teď.
4.2.2020, aktualita, Milan Šurkala