Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Moto C a Moto C Plus oficiálně: naprostý základ od Lenova

21.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Lenovo se rozhodlo opět překopat a rozšířit nabídku smartphonů Moto, a tohle jsou první vlaštovky. Moto C a C Plus se zařadí do třídy low-endů, hlavním lákadlem tedy bude nízká cena začínající na 89 eurech.
O řadě Moto C se toho dost napsalo ještě před jejím oficiálním představením, telefony totiž v minulých týdnech několikrát unikly na internet. Jedná se o novou nejnižší řadu, která je ještě cenově dostupnější a hůře vybavená než Moto E. Úplně dole je také v nedávno prozrazeném portfoliu modelů Lenovo Moto pro letošní rok. Moto C i Moto C Plus se navzájem podobají designem a dokonce oba mají pětipalcový displej. Společný je také operační systém Android 7.0 Nougat, který výrobce jen minimálně upravoval.


Lenovo Moto C


Moto C je základnější model z této dvojice, čemuž odpovídá 5” panel s rozlišením jen 854 x 480 pixelů nebo čtyřjádrový procesore MediaTek MT6737M taktovaný na 1,1 GHz, kterému sekunduje 1GB RAM. Velikost interního úložiště se podle konrétní varianty zastavila na 8 nebo 16 GB, v obou případech s možnosti rozšíření prostřednictvím micro SD karty. 5MPx zadní fotoaparát disponuje LED bleskem, ale postrádá autofokus. Dále je k dispozici 2MPx přední snímač nebo baterie o kapacitě 2 350 mAh.

Moto C se začne prodávat letos na jaře také na vybraných evropských trzích za cenu startující na 89 eurech, v přepočtu 2 350 Kč. Varianta s podporou LTE (4G), kterou bychom měli spíše očekávat na českém trhu, bude o něco dražší, zájemce vyjde na 99 eur, tedy asi 2 600 Kč.


Lenovo Moto C Plus


Moto C Plus už je o něco lépe použitelný model, přesto bude hlavním lákadlem nízká cena. 5“ displej tentokrát nese rozlišení 1280 x 720 pixelů, které už se stalo takřka standardem také u cenově dostupných telefonů. Srdcem je o něco výkonnější procesor MediaTek MT6737, který opět obsahuje čtyři jádra, ale tentokrát na frekvenci 1,3 GHz. V tomto případě existuje varianta s 2GB RAM, i když na některých trzích se přístroj objeví jen s 1GB operační pamětí. 16GB interní úložiště je ovšem tentokrát samozřejmostí.

Moto C Plus bude pořizovat znatelně kvalitnější snímky, a to díky 8MPx senzoru s autofokusem a LED bleskem. 2MPx přední fotoaparát ovšem ve výbavě zůstal. Kapacita baterie v tomto případě dosahuje nadprůměrné hodnoty 4 000 mAh, takže problém s výdrží baterie by neměl nastat. Telefon se bude prodávat za cenu od 119 eur, tedy asi 3 200 Kč.
reklama